Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Библиотека за картинки
#1

Здрасти! Търся библиотека, в която след въвеждане на някакъв текст (свободен) да прави търсене в някаква база от картинки (може и google) и да взема първата картинка (предполагам най-релевантната с търсенето) и да я извежда в imageview. Съществува ли такава библиотека за андроид?

П.п. намерих много хубава библиотека за извеждане на картинка от линк в imageview. казва се Picasso. сега ми трябва нещо, което по зададени думи да търси картинки и да дава линк за картинка Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Силно се съмнявам, че ще има точно такава библютека. То тази функционалност е един EditText + бутон или лисънър, който прави рекуест към някакво апи. Къде видя проблем, че да търсиш такава библютека.
Цитирай
#3

Искам да вградя в една от игрите си такава функционалност. Искам срещу всички думи да излиза релевантна картинка. Но нямам линкове за всяка една от думите в играта и за това просто ми трябва нещо, което по зададени думи да взема линк към картинка - да кажем първата катинка от google търсенето. След това е лесно да се вземе картинката от линка и да се сложи в ImageView. Въпроса е, че ми трябват линкове към картинки.

п.п. става въпрос за тази игра https://play.google.com/store/apps/detai...igherlower
другите подобни игри имат и картинки към всяка дума и ме съмнява да са ги добавяли на ръка. предполагам правят таккова търсене и показват картинката

п.п.2 устройва ме и някакъв сайт с картинки, в който като напиша някакво търсене, да изкарва картинки и да мога лесно от сорса му да взема линк-а на първата. и това е вариант...
Цитирай
#4

някакви идеи как да request-на картинка по зададени думи? (някакъв сайт, api или нещо подобно). търся безплатни методи. видях, че google са имали начин, но вече са го спрели. сега имат нов начин, но има само по 1000 търсения на месец или нещо подобно.
Цитирай
#5

Безплатен обяд няма нали знаеш.

Само сметни разходите за сървър и дисково пространство на този безплатен "начин" за показване на картинки по зададена дума и ще разбереш, защо няма.
Цитирай
#6

То много подобни неща (като api за времето да кажем) изискват ресурси и пари, но интернет е пълен с безплатни такива. преди google си имаха безплатен вариант, да не би да им е било безплатно, че го даваха без пари на хората? предполагам ще има и за картинки, но не мога да го открия. Има приложения, които ползват подобни неща, едвали всеки дава пари. има си начини. за това реших да попитам, ако някой знае.
Цитирай
#7

Google custom search api. Има лимит от 1000 request-a на ден. Правиш си твое апи, което да 'кешира' response-ите от GSA и приложението ти да се обръща към твоето апи, когато дойде нова дума пускаш заявка към гугъл, ако вече имаш инфо за думата, връщаш response-a на клиента.
Цитирай
#8

добра идея, ще помисля Smile
Цитирай
#9

Цитат:Искам срещу всички думи да излиза релевантна картинка. Но нямам линкове за всяка една от думите в играта и за това просто ми трябва нещо, което по зададени думи да взема линк към картинка - да кажем първата катинка от google търсенето.


Не ти е нужно дори и кеширане на резлтата от гугъл. Просто си пишеш скриптче с логика мах 1000 рекуеста за 24 часа, което ползва твоята база от думи и първия резултат от гугъл. От ноември до сега да си попълнил 219321931 думи с картинки. Дори можеш да сторваш повече от 1 от гугълските резултати, след това да си направиш една проста администрацийка с която да удобриш или не върнатите резултати. Така ще се защитиш от показване на картинки, за които нямаш права. 

Не е нужно да си зависим от някакво апи, което след време може да му сменят лимити и т.н.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)