Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с паметта или android?
#1

Колеги имам странен проблем телефона ми забива и се рестартира например когато искам да си изтегля игра или фаил който е голям над 1 гб независимо дали е от гугъл магазина или браузера . Пример пускам да тегля фифа 15 от магазина и преди да започне свалянето телефона става неизползваем докато обработи този файл и дори се рестартира веднъж когато не успее да се справи ... Това е неприятно според мен има проблем с паметта подразбиране съм задал Sd карта дали проблема не идва от нея ? Вие срещали ли сте такъв проблем и има ли решение ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей колега,промени го мястото на съхранение на вътрешната памет,при андроид 6 Huawei не са ни дали опцията да можеме да местиме или инсталираме приложения на карта с памет и от там ти идва целия проблем с инсталацията на игри.Има и нещо друго често самите карти с памет имат странни проблеми.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#3

SD картата вероятно е от старичките. Вземи си клас 10 и виж разликата. По принцип когато SD картата е със бавна скорост на запис/четене, още при поставянето и P8 Lite съобщава, че ще има проблеми с производителността. Също така при сваляне на големи файлове е абсолютно нормално да има зацикляне през това време. Все пак разликата между компютъра и смартфона е огромна, все още.. и такава ще остане винаги. Просто много от нас започват да свикват все повече с мисълта, че на телефона нещата се случват като на компютъра. Да ама не. Smile

По-голямата част от инсталираните приложения и игри могат да се местят на картата. Huawei гледат да отключват възможностите, останалите марки в повечето пъти не Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#4

Да когато превключих на вътрешно хранилище няма проблем на секундата започва да тегли и няма забавяне в работата на телефона. Може да се местят във сд карта но игрите трябва ръчно да им се мести .obb файла защото телефона мести само apk-to без данните . Иначе сд картата ми е TDK 8 Gb мисля че клас 4 трябва да е и да получавал съм известие да поставя с по висок клас карта .
Цитирай
#5

Аз имам подобен проблем със забиванията и бавната работа,сд картата ми е клас 10 ,правил съм му хард ресет няколко пъти,оправя се за 2-3 дена и после същата работа,не знам от къде идва този проблем

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

^ Колега, P8 Lite на практика не притежава възможността да

работи бавно и да забива. Отделно, така както си написал "телефона ми работи бавно и забива", това звучи много общо казано, трудно ще ти се помогне. Ето, колегата по-горе поне е уточнил, че му забива когато тегли големи файлове. Все пак, ако опитам да гадая - щом SD картата ти е с клас 10, вероятно проблема не е от нея. Забивания и бавна работа при смартфон с такъв хардуер винаги идват от потребителя - инсталиране на некачествени или вирусни приложения. Разгледай кое приложение би могло да причинява това. Щях да те посъветвам да потърсиш информация как се оптимизира (профилактика) Андроид, но няма много да ти помогне в случая. P8 Lite колкото и да е "забозен" от кеш, буклуци и заета RAM, това почти не влияе на бързодействието му. За да ти помогнем по-конкретно, опиши по-подробно проблема си в нова тема.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#7

@Lenux реших си проблема,като махнах картата памет,въпреки че я форматирах,сега вече не е в телефона и всичко заспа,въпреки че не знам защо,като е клас 10 32гб Адата

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Колега не спомена кое ти е било хранилището подразбиране когато беше с картата ? Сд карта или вътрешна памет ? Защото аз имам единствено проблем при изтеглянето на обемни файлове и ако хранилището ми е сд карта телефона става неизползваем дори до рестарт стига докато картата не обработи файла който съм пуснал за теглене иначе телефона работи и нямам никакви забивания или лагове въпреки ,че хранилището е картата и е клас 4 . В крайна сметка намерих си алтернатива тегля през opera mini и няма проблем .
Цитирай
#9

64гб карти по бързо обработват данните
Цитирай
#10

@vanko929 Подразбиране ми беше вътрешната памет

Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

(2016-11-17, 20:44:22)esil2 написа:  64гб карти по бързо обработват данните

Подкрепям  Stolt

Huawei P8 Lite 6.0/B638
Цитирай
#12

Каква карта е най-добра за huawei p8 lite,като размер памет и марка, благодаря предварително
Цитирай
#13

^ Няма значение колега, стига да е клас десет и да е нова. Сега се сетих, че наскоро купих от технополиса (или техномаркет може би?) една на Самсунг, клас 10, 16ГБ, макс скорост на писане/четене за SD карти, за 14-на лева. Което сравнено с всички други оферти е най-доброто.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)