Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

GPS-а губи сигнал
#1

Днес тествах GPS-a му за първи път в реални условия с TomTom GO и зададен маршрут 35км в ясно време.
Това което обаче ми направи много неприятно впечатление е че бързо фиксира позиция, но през няколко минути губеше сигнал за по 15-20сек(стрелката ставаше тъмна и караше като по подразбиране в тунел с еднаква скорост -дори и да намаля), и така едно поне 6-7 пъти за 30-на минути. Визирам път на магистрала,без препятствия.
Тия дни ще гледам да го пробвам и с iGO,Navigon да видим там как стоят нещата. Имам чувствоято сякаш че на определен точен интервал от време -през 5-6 минути да речем самия гпс чипсет се ресетва и наново си търси спътниците, казвам го това защото винаги при студен старт точно пак толкоз време 15-20сек, му отнема да си фиксне позицията!
Цитирай
Аксесоари
#2

@mgmchannel , беше ли свързан телефона с USB ? Ако да, пробвай без да е свързан. После пробвай и с IGO. Виж тази тема, в четвърти пост го пише http://forum.xda-developers.com/lg-v10/h...s-t3256497


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

(2016-11-13, 07:59:34)vargala81 написа:  @mgmchannel , беше ли свързан телефона с USB ? Ако да, пробвай без да е свързан. После пробвай и с IGO. Виж тази тема, в четвърти пост го пише http://forum.xda-developers.com/lg-v10/h...s-t3256497
Да беше. Ще пробвам. Прочетох линка но не видях решение

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
Цитирай
#4

В четвъртото мнение човека е написал че като не е свързан с USB кабела GPS не му губи сигнал.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#5

Reset до фабрични настройки...., може някоя програма да програма да му прави проблема.
Цитирай
#6

Очевидно и при мен има разлика с включен и изключен USB кабел.
На първата снимка е с изключен кабел и сигнала е малко по-силен
[Изображение: p2VYHEZ.jpg]

На втората снимка е с включен USB кабел на зарядното вкъщи и сигнала стана малко по-слаб.
На няколко пъти загуби сигнала, но за много кратко, не повече от 1-2 сек.
Явно като има включен USB кабел, по някакъв начин влияе на антената и тя хваща по слабо сигнала.

[Изображение: Yb1pLML.jpg]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#7

(2016-11-13, 12:37:19)degman написа:  В четвъртото мнение човека е написал че като не е свързан с USB кабела GPS не му губи сигнал.

Sent from my SM-G935F

Така е, при любимия ти ГаРмИн -точно в последната версия 2.37 -го има сходен проблем и версията е пачната  USB Fix. Като закачиш телефона, без значение марката -програмата крашва -при положение че  в момента работи. Ако го стартираш със сложен вече кабел -няма ядове.
Тука проблема обаче не е в програмата най-вероятно а е в самия гпс чипсет -да се губи на горе-долу един и същ стандартен интервал сигнала.
Цитирай
#8

Защо пишеш за няква програма след като проблема на гармина няма общо с губенето на сигнал от сателитите? И гармина не ми е любим в момента, беше ми любим при Symbian Wink А какъв е смисъла да се губи сигнала на определено време? Това означава или проблемна антена или GPS приемник(модул/чип все тая), или проблем със софтуера на LG или проблем със самата програма за навигация. Пробвай с друга, няма да ти казвам Sygic, знам че е перфектен по принцип но за мен е най - големия боклук(знам че знаеш мнението ми но да ти го напомня). Най - добре тествай със Google Maps или Here. Преди това си изтегли A-GPS данните със GPS Test или подобна програма.

И преди да си ми отговорил в твой стил, опитвам се да помогна, както виждаш не съм написал че задклавиатурното(задтелефонното) устройство е виновно или нещото което ползваш за телефон е скапано Wink Затова помисли преди да пишеш и тествай каквото съм ти предложил(ако искаш). И без да си сложил кабела да се зарежда в колата. Ако губи сигнал пак без кабел не е добре ама като тестваш ще разбереш Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)