Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм РОМ
#1

Здравейте,относно това - кой РОМ да сложим,как да го направим,защо и т.н , изчетох маса информация в нета и резултата ми е "боза" в главата. Моля който ползва къстъм ром, да даде мнение. Би било добре да сравним повече.

телефона ми е SONY XPERIA M4 AQUA [E2303] - версия 6.0.1 (26.3.А.1.133) , отключен буутлоадер , TWRP къстъм рековъри+супер СУ.

Благодаря на отзовалите се.
Цитирай
Аксесоари
#2

Харесай си някой ROM от тук http://forum.xda-developers.com/m4-aqua/development
Кажи ми кой е и ще ти кажа точно как да го сложиш.
Цитирай
#3

Аз съм си харесал два CM13 и SLIM , но чета че все още при СМ не работят някои неща ( камера,wi-fi...) , а при SLIM , не можах да си намеря телефона (за жалост,най-ми харрса той), вероятно ще изчакам да поработят малко по СМ-а, за да отстранят бъговете
Цитирай
#4

За съжаление за M4 aqua читаво работещи са само ромове, базирани на стоков.
Цитирай
#5

Здравейте днес инсталирах cyanogenmod от тук http://forum.xda-developers.com/m4-aqua/...3-t3352965
и не съм доволен от него нямам звук което не беше описано в неработещите неща и искам да се върна към стоковия ROM и това е въпросът ми как да го направя имам backup на TWRP но след като се опитам да го върна съм посрещнат от грешка 255. 
Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен Smile
Цитирай
#6

@ii4koo, Този бекъп /архив, на каква версия на софтуера е направен.
Вариант за връщане към стоков, обикновено е фактори ресет от рекавъри и инсталиране на стоков прерутнат ром от там.
Възможни са обаче проблеми при преминаване от cyanogenmod към стоков прерутнат, флашнат през рекавъри и варианта е флашване на стоков софтуер и задължително кернел през програмата Флаштул.
Отключен ли ти е буутлоудъра?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

бекъпа е направен на стоков роотнат
Буутлоудъра е отклюен
в момента обмислям вариант да дръпна стоковия firmware на mobitel и да го флашна през flashtool тегля firmware през xperifirm
Цитирай
#8

Нормално е да не може да възстановиш архива от стоковия върху Цианогена.
Дори версиите вероятно са различни.
Иначе това,  което си решил да направиш е най-чистия вариант.  
Увери се, че изтегления софтуер е за твоят модел телефон и маркирай отметките, които съм споменал по-долу.
Важно е да маркираш опциите Wipe Apps_Log и UserData във Флаштул,  преди да преминеш към флашване на фърмуера.

П.п. Ръководство за работа с Флаштул:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=11937

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

добре Благодаря за помоща ще пиша какъв е резултата
П.П благодаря за инструкциите

Благодаря за помоща всичко се получи супер без никакви спънки Smile
Цитирай
#10

Само да обясня. Връщането на бекъп от CМ е било невъзможно, най-вероятно защото стоковия не работи с кернела на CM.
Можеше да флашнеш някой къстъм кернел (базиран на стоков), ако има такъв за M4 и тогава бекъпа да се върне.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)