Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със софтуерния бутон (HOME) - непрестанно активиране.
#1

Здравейте колеги, днес настъпи момента в който и аз да изкажа впечатления от моя Xpreia XZ за жалост става дума за проблем.  С две думи, сензорния бутон (HOME) се активира и/или "натиска" сам по няколко пъти често един след друг без никаква причина. Телефона не е "изпускан", "мокрен" и т.н.. Рестартирах устройството но нещата само се влошиха т.е. започна да го прави непрестанно. Нали разбирате че по този начин с този проблем телефона става неизползваем. Направих клип на описаното по-горе да се ориентирате за проблема ми. Ето линк: ( https://youtu.be/SZqZuhXkFxA ) . Ще върна и "заводските настройки" и дано да се оправи, ако ли не започва "ходене по мъките", рекламация на телефона и всички последствия от това.

Здравейте отново, след връщането на "заводските настройки" и нулирането на телефона стана много по-зле. Със самото първоначално включване започна да се активира почти непрестанно бутона и телефона се превърна в "тухла", даже и задържа малко повече и се отваря приложението на Гугъл. Честито, телефона отива за рекламация в Технополис, жалко телефон на един месец се скапа ужас.
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен въпросния бутон не работи по някога.
Цитирай
#3

и после ми обяснявайте как аз не съм експлоатирал нормално телефона Smile още има време да ме откажете да го закупувам Smile като гледам и с нормална работа и този дава ядове като всяко едно сони,само този в рамка е без дефекти Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#4

Откажи се. В никакъв случай не го вземай. Продавай и Premium-а и се премествай в раздела на Samsung, защото там няма дефекти.  Cool

Даже още първата тема е прекрасна.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=87236

Имах няколко подобни случая със стари техни телефони.  Bu Признавам си... много са добри.  Bu

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#5

Ако случайно не виждаш в подписа ми какво пише,погледни,следователно съм и там,ама ако разгледаш ще видиш,че оплаквания от самсунга нямам,иначе както се казва котка по гръб не пада,хората пишат за проблеми...

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#6

Много добре съм видял и затова ти казах да продаваш Premium-а и да отиваш да се хвалиш с  телефона си в другия раздел. Wink
Освен това тук изобщо не си полезен. Да, хората пишат за проблеми, а твоите дежурните реплики са цитирам: "всички сонита имат проблеми" и "и този дава ядове като всяко едно сони". Започна да става досадно и банално. Всички разбрахме мнението ти и ако не можеш да помогнеш, поне не спами повече.

До колегата създал темата: Най-вероятно дигитайзера е дал някакъв дефект. Ще ти го сменят с целия дисплей, заедно с рамката и отново ще бъде нов. Smile

пп. Каза, че си върнал заводските настройки, но как? През телефона или даде Repair през Xperia Companion?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#7

не виждам нищо с което да спама,ама ако това за теб е успокоение,едвали за колегата който преди дни е дал торба с пари е успокоение това че щели да му сменят целия,половина,четвъртината дисплей,води се ремонтиран,отварян и т.н. така че не виждам смисъл да спорим,ако ти си взимаш телефона директно от печатницата дет се казва,ние простолядието си ги купуваме от магазините,и за тези пари които се дават мисля че е редно да изискваме поне през гаранционния срок да нямат проблеми,а те още на десетия ден са с такива

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#8

Изисквай каквото искаш от когото искаш. Питам с какво помагаш на колегата, който има конкретен въпрос свързан с конкретен проблем освен дежурните СПАМ плювни? Направи си собствена тема и там си хейтвай на воля. Стига си дращил несвързани глупости по темите на хората.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#9

Здравей те, отново. Първо да отговоря на въпроса как съм върнал настройките - през телефона го направих. А телефона ми го върнаха на 23-ти миналата сряда от ремонт, приех го без забележки и доволен се прибрах вкъщи и край, всичко започна от начало непрестанно активиране на бутона. Само след малко бях в Технополис и заявих втора рекламация, това е. Кога и дали ще го поправят незнам. Отговора на сервиза за първият ремонт е че телефона е с преинсталиран софтуер и че не е открит хардуерен дефект.
Цитирай
#10

Пробвай да флашнеш фърмуера отново. Можеш или с флашера на Андроксайд или с Xperia Companion.

XPERIA XZ
Номер на модел: F8331
Версия на Андроид: 7.0
Версия на ядрото: 3.18.31
Версия на компилацията: 39.2.A.0.327
Буутлоудър: ЗАКЛЮЧЕН
Цитирай
#11

Здравей те, отново и може би вече за последно. В понеделник ми се обадиха от сервиза и съобщиха че въпросният телефон не може да бъде поправен и ще последва подмяна на устройството, но пълно щастие няма както всички в България знаем защото нямат цвят (платина) имали черен аз се съгласих и на следващият ден го получих от магазина. Това е всичко и без скандал не мина само споделям.
Цитирай
#12

(2016-12-09, 10:38:15)ratm написа:  Здравей те, отново и може би вече за последно. В понеделник ми се обадиха от сервиза и съобщиха че въпросният телефон не може да бъде поправен и ще последва подмяна на устройството, но пълно щастие няма както всички в България знаем защото нямат цвят (платина) имали черен аз се съгласих и на следващият ден го получих от магазина. Това е всичко и без скандал не мина само споделям.

Важното е, че са ти го заменили. Дано сега всичко да е наред и да нямаш повече проблеми.

XPERIA XZ
Номер на модел: F8331
Версия на Андроид: 7.0
Версия на ядрото: 3.18.31
Версия на компилацията: 39.2.A.0.327
Буутлоудър: ЗАКЛЮЧЕН
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)