Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Директно b391 няма как да сложиш от b340. Защото b391 е директен ъпдейт на b382, а за да получиш b382 трябва да имаш b350 Smile
Има уж пълен фърмуер на b382, но винаги ми дава грешка. Никога не успях да го сложа, затова с много ровене стигнах до извода, че трябва да мина през b350.
Проблемът за България е че сме зациклили на b340 и никой не е получил b350 и да продължим да си получаваме актуализации. А реално има ъпдейт от b340 към b350, но както казах, по неясна причина сме забравени от Хуауей.

Излезе b392, но дава, че не одобрен за инсталиране. Ше почакам малко, докато прочета отзиви, а и току виж е дошъл по OTA.

   
Цитирай
Аксесоари

Ясно, това го оправих, стигнах до 382, но 392 нещо ми куца като операция, това с паузата и спирането на проксито, нямам бутон пауза в падащото меню, като тръгне да тегли, но дръпнах го някак си,...не се инсталира автоматично, пробвах по първия метод, започва и дава грешка и спира, после иска ребуут, дай идея къде бъркам, до 382 стигнах, искам и следващия!Това е по-скоро към колегата Ханчето!

Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk

LG Optimus Black P970, Huawei Ascend G7
Цитирай

Чети внимателно! Проксито не го спираш!

Така... пускаш програмата и както казах и съм показал на снимката теглиш втората позиция на b391. Като стартираш IN-APP PROXY режима не спираш нищо, правиш оновази промяна в настройките на wifi, към който си свързан. Отиваш и пускаш от System update да си теглиш b391. Като започне тегленето тогава го даваш на пауза, самото теглене на ъпдейта, връщаш се в настройките на wifi и ги връщаш, както си бяха, както съм показал пак на снимката. След това се връщаш на ъпдейта и му даваш да продължи да си го тегли.
Проксито не го спираш!
Цитирай

Здравейте, имам нужда от вашата помощ. Днес реших да обновя firmware от B340 до B391, но стигам до обновяванeто до B350 и след това не може да се инсталира официалния ъпдейт B382.
Сега малко по-подробно ще опиша стъпките, които минах и какво се случи.
Изтеглих файловете за обновяването до B350 и ги инсталирах ръчно, както беше описано в XDA форума, с тази разлика, че папката dload я направих във вътрешната памет, понеже нямам SD карта. В крайна сметка, този ъпдейт мина успешно, в момента телефона показва версия на firmware B350.
Съответно, системата веднага ми показа, че има ново обновяване (B382) и предлага да се изтегли и инсталира. Три пъти го изтеглях и три пъти след като се рестартира телефона и започва процеса на инсталиране, ми дава съобщение: Software install failed (Failed to check the updates files). Предлага да се изтегли отново, но това не помага. Къде бъркам и какво може да се направи по въпроса? Благодаря!

P.S. Да добавя още нещо към горното описание. В момента при всеки рестарт се появява съобщение: Your device has failed verification and may not work properly.
При което ми дава 2 опции:
1. Да продължа със зареждането
2. Да продължа с eRecovery.
Когато избера първата, телефона зарежда нормално и работи нормално. Пробвах и втората, влизам в менюто на eRecovery, давам му да изтегли софтуера за възстановяване, но ми дава грешка, че не може да го изтегли.
Вероятно, при обновяването от B340 към B350 нещо се е повредило и затова ми излиза това съобщение. Какво мога да направя, за да се оправи?
Цитирай

Моят съвет е да изтеглиш ъпдейта от линка, който аз съм дал, но с sd карта да го сложиш. Няма проблем да го флашнеш отново. А иначе нека някой друг да помогне, аз не знам как да оправиш тази ситуация.
Цитирай

Имаш предвид да изтегля отново B350 от stechguide.com и да го инсталирам отново ръчно, но този път от SD карта? И аз си мислех същото, но все пак очаквах някой, който е по-навътре с материята, да даде мнение. Ще пробвам.

P.S. Успешно обнових до B350 и впоследствие до B382. Телефона зарежда нормално, без съобщението за грешка. Smile  Благодаря за съдействието!
Цитирай

Пробва моето предложение ли?

Качиха вече и b392, но се слага чрез отключване на bootloader-a. А аз не искам да го отключвам.

http://www.stechguide.com/huawei-nova-b3...ment-12480
Цитирай

Да. Префлашнах повторно с B350 от SD карта и всичко мина успешно.
Цитирай

Да разбирам, че не си сложил 391. Друг ъпдейт не ти ли излиза?
Аз.вчера.си ресетнах телефона и сега със същите програми се държи много по-добре, особено батерията. Не бях го правил това от почти година.
Цитирай

Вчера успешно обнових до B391 с помощта на Firmware finder и съм много доволен, защото телефонът се държи много добре като бързодействие с този firmware. За батерията още не мога да кажа.
Цитирай

Според мен, при 391 батерията пада по-бързо. Отделно, че някакви аномалии с ауто брайтнеса засичам.

Изпратено от моя Hui, с помоща на putka.net
Цитирай

Направи като мен един ресет. Днес съм от 6 на телефона само на Wi-Fi. Имам почти 5 часа екран и съм на 52% Smile колко по-добре да е.

Преди ресета се беше омазал нещо и стоеше винаги буден.
Аутобрайтнеса е на ниво, никаква разлика спрямо 340.
Цитирай

(2018-01-21, 16:05:15)XAn4ETO написа:  Направи като мен един ресет. Днес съм от 6 на телефона само на Wi-Fi. Имам почти 5 часа екран и съм на 52% Smile колко по-добре да е.

Преди ресета се беше омазал нещо и стоеше винаги буден.
Аутобрайтнеса е на ниво, никаква разлика спрямо 340.
Струва ли ми се, или бекъп инструмента преди (във версия 340) можеже да прави бекъп на приложенията и хоум екрана, докато сега, в 391 тази ценна възможност (най-вече за хоум екрана) вече не я виждам?

Изпратено от моя Hui, с помоща на putka.net
Цитирай

Ами аз не съм правил бекъп, но съм сложил отметка в Backup & reset на Backup my data. И като ресетнах и вкарах после акаунта ми и ме попита дали искам да инсталирам всички програми преди ресета. И всичко мина перфектно, само си наредих екраните.

Ето и резултати от батерията с b391

         

И това е на комбинирано ползване, фейс, хром, ютуб и теглене на няколко торент филма и гледане на един около 2 часа. И 1 час игра с жената на ”Не се сърди човече” Smile С постоянно включен блутут заради гривната.

Страхотен според мен ъпдейт. Още не съм му намерил кусури.
Цитирай

Привет колеги, реших да направя обновяването по линковете и любезното съдействие на XAn4ETO. Първо си инсталирах В350 и реших да изчакам, как ще се държи телефона и после да продължавам. При тая версия значително намаля използваната RAM памет, показваше ми около 30-38%. Също и батерията ми се струва издържа по вече. И понеже постоянно излизаше съобщение за нова версия, преди два дена инсталнах и В382. Сега обаче ми използва много по вече RAM, някъде към 55-65% със същите приложения. Въпреки че като се влезе на течащи услуги и там всички процеси са почти на нула или на минимални стойности. Когато се обновяваше към 350-то инсталацията стана много бързо, но към В382 го направи много бавно, а и не бях си изтрил файла от папка dload от предишното обновяване и да не би нещо от там да се е объркало. И при вас ли е било по същия начин. Ще изчакам още ден два и ще опитам после на следващата версия. Новото във менюто до тук е че има някаква "чекмедже" функция.
Цитирай

Писах на Хуавей от менюто на HiCare и Обратна връзка.Отговори ми Диляна. Нямали никаква информация за ъпдейти.Или не са информирани,или има да си чакаме по официалния начин. Smile

HUAWEI NOVA
Цитирай

Ххаха, тази Диляна е пълен дроп. Тя е от съпорта и съм и писал над 100 пъти. Толкова некомпетентни отговори получавах, че накрая и казах, че имам чувството, че многоклетъчно(аз) общува с едноклетъчно(тя) и повече не ми отговориха. Това беше краят за мен в опитите за нормално общуване с тъпи хора.
Няма смисъл да им пишете, изгубена кауза е.
Винаги ти пишат, че ъпдейтите идват поетапно и че все някога ще дойдат. Това някога обаче няма да дойде, защото, никога не е излязъл ъпдейт от 340 на 350. Затова в България сме прецакани и няма как да продължим с ъпдейтите. Защото, за да получи телефона 382, трябва да сме на 350, от 340 няма актуализация към 382. Тук някъде е проблемът и им го казах на съпорта, но те са толкова прости, че няма как го разберат. Даже им казах това, което им пиша да го препратят на китайците и да вземат мерки, за да разберат, че има проблем.
Ама нали им казах, че са едноклетъчни и така и не ми писаха повече Smile

(2018-01-22, 19:30:16)vrab написа:   Новото във менюто до тук е че има някаква "чекмедже" функция.

Радвам се, че и ти си се справил. Сега слагай 391 и телефонът ти ще бъде още по-добре.

Само не знам ти от коя версия ъпдейтна на 350? Защото чекмеджето си е функция от 340.

gosho777, слагай ъпдейтите без да се притесняваш. Те са официални актуализации, просто ги слагаме по заобиколен начин. Дори и гаранцията не ти отпада, защото като си дадеш имей номера, те ти казват, че би трябвало да получиш или да си получил вече 391.
Цитирай

Хах,има нещо вярно.Първия път като отговори,имах чувството,че е някакво автоматично генерирано писмо и пиша на БОТ.После и върнах,като поисках конкретно да оговори-да,ще има ъпдейт или не,няма да има и не чакайте.Пиша и,какво толква сложно има да се отговори на един обикновен въпрос,а тя разпъва локуми от сорта на според оператора,за всяка страна рзлично,демек и тя не знае.Пък щом от съпорта им не знаят,кой ще знае тогава!? Освен да звъннем на Рен Женгфей и да питаме. Smile

Ще видя тея дни като не съм на работа и имам повече свободно време,да обновя телефона.Ама от стария андроид сякаш бях най-доволен.И батерията наситина траеше два дена.След ъпдейта със същото "ровене" до вечерта е на 20% и пак в зарядното.Не знам що така стана.Дали нещо се обърка,но и със заводски настройки и всякакво нулиране,пак не иска да държи повече от ден. Ще видим сега какво ще стане.

HUAWEI NOVA
Цитирай

Направете ако можете по една снимка на събуждането на телефона, че дори и след формата, нещо яко ми събужда телефона.
 Може и да е бъг в графиката, но все пак нека да видим ако може да знам къде да търся проблема.

   
Цитирай

Нещо определено не са добре нещата - 2д и 4ч и 59% оставаща батерия. Баси, надявам се 392 (когато го пуснат по нормалния начин) да оправя тоя проблем.
Цитирай

Реално батерията държи, това че показва че е буден може да е бъг. Затова исках и други да снимат и да сложат снимки да сравним.
Ето днес съм от 6 на батерия, с 2 сим карти едната на постоянен мобилен 4г, слушалка и гривна вързани към блутута и имам 2 часа и 30 мин екран и 1 час разговори и съм на точно 50%.
И с 340 пак беше почти толкова, няма голяма разлика.
Цитирай

Добре де ако има някакви значими недостатъци по тия последни обновявания, може ли да се върне някоя от старите версии. Примерно както си качихме В350. Т.е. с ръчния начин - качват се файловете на карта памет и се инсталира от по нова към по старата. Това възможно ли е.
Цитирай

Не бих ги нарекъл значими, освен това което показах. Ме телефонът ми уж стои буден като е заключен, но реално батерията не е по-зле при мен от b340.
Затова помолих всеки да направи снимка на графиката на батерията, както аз и да видим дали само аз имам проблем.
Както ви показах по-горе, с едно зареждане 9 часа екран и на батерия от 20 часа, това няма как да е проблем.
Цитирай

Дам, ето моя скрийн.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Е значи само аз имам проблем. Ти си перфектен, сините линии на събуждане почти съвпадат с включения екран. При мен е много зле положението и не знам, кое го държи толкова буден.
Съмнявам се в Mi Fit програмата на Ксиоми за управление на гривната.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)