Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ето на моя,ама аз още съм на 340


Прикачени файлове Миниатюри
   

HUAWEI NOVA
Цитирай
Аксесоари

И ти си добре, даже колегата от предния пост е най-добре, но и при теб е супер. Явно 391 си е идеален ъпдейт, но някаква програма при мен го държи много буден телефона. В по-предните постове, къде съм качил снимки с 9 часа екран, и моята графика е супер, сините линиии за буден съвпадат с тези на включен екран. Но там нямам движение, тоест седя цял ден Smile
През другото време като съм на работа през цялото време пътувам и гривната отчита крачки и синхронизира с телефона, което май наистина ще е моят проблем.
Цитирай

Ето екранна снимка и от мен. Вижда се, че и при мен няма пълно съвпадение на моментите на събуждане на телефона и включването на екрана. Аз си го обяснявам с това, че при някои известия (e-mail, skype и т.н.) излиза банер на заключен екран, т.е. телефона се събужда заради известяването, но екрана не е включен напълно.
Странното при моята статистика, е отчитането на включена Wi-Fi мрежа, като се има предвид, че Wi-Fi при мен е изключено почти постоянно, много рядко я ползвам. А пък в моментите, които графиката показва, че Wi-Fi е била включена съм сигурен, че не съм я активирал. Rolleyes
Като цяло, батерията малко по-бързо се изтощава с B391 при мен, но не го считам за проблем.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Това за Wi-Fi да не ти пука, и на други марки телефони е така. Аз като цяло съм много доволен от 391 и от батерията.
Ето къде е при мен проблемът. Както и предположих, Mi Fit, явно постоянно синхронизира нещо и ми буди телефона.

          
Цитирай

veselinbg, това за WiFi може да се дължи, че не е спряна опцията за сканитане. Настройки - Google - Местоположение и горе от трите точки премахваш постоянното сканиране на WiFi и Bluetooth.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

Имаш право, опцията за постоянно сканиране на Wi-Fi от приложенията беше включена. Изключих я, благодаря!
Цитирай
Shocked 

Диода за индикация на Nоva-та, има ли вариант за персонализация - цветово (повече от виолетов и зелен) в зависимост какво известие имаш (смс-жълт, пропуснато-червен, ФБ-син, вайбър-виолет и някакви комбинации/мигане ако са различен тип известията)?

Имате ли проблеми с микрофона - има моменти когато ми се оплакват че не ме чуват?

- батерията удължава ли й се заряда с новия ъпдейт?

Има ли спасение от ауто-коректора при писане - с Huawei-ската клавиатура съм. Май друго засега не се сещам, което много да ме дразни, като изброените.

ПП: Какво резервно зарядно ползвате и откъде си го купихте?
---------------------------
Offtopic/
Много се чудя дали да си сменя Nova-та с P10, Който мога тези дни да взема на 560лв нов (с план). Има 0,1" повече площ и ширината е същата, иначе 5.2" ми е голям вече, а след година не знам дали ще има 5,1" флагман от марката.

Но дали от андроида или от изнесения скенер за отпечатъци - са махнали трите навигационни бутони от екрана?  Huh
Ползвам си back, както и квадрата...естествено и home- бутона. Скенера става за Home-бутон, но за другите... мразя "клитороподобни" заместители на навиационни бутони - т.е. един бутон за 16 операции (надявам се аз да не съм догледал нещо). 
Да, по-голяма полезна площ на екрана имаш за четене примерно.
------------------------------
ПП2: Май ще стягам Nova-та, като гледам е на 1година p10 и батерията му е слаба страна (отново).

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

С микрофона нямам проблем, батерията не знам дали е по-добре, но според мен не е и по-зле.
И аз си ползвам стоковата клавиатура и в настройките си има опция да махнеш аутокоректора.
С 340 на мен много ми се лагваше телефона и изобщо не бях доволен, с този последния 391 аз лично нямам никакви забележки от батерия и бързина на работа. Управлението на RAM паметта е на топ ниво.
Цитирай

На мен ми излизат няколко версии. Коя да избера?


Прикачени файлове Миниатюри
   

HUAWEI NOVA
Цитирай

Аз съм дал коя версия, виж в предните страници. Има линк към друг сайт. Не съм я слагал от тази програма.

П.с. днес ми пристигна един според мен от най-качествените и удобни кейсове.
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=...2467338511
Страхотен и на пипане и като изработка.
Цитирай

Здравейте на всички.Искам да кажа,че тази версия В382 е пълен батак.Ползвам телефона няколко дена с нея и според наблюденията ми,камерата работи по-бавно,изхвърля ме от приложение без причина,свободната памет след изчистване е едва 1.20гб,понякога и по-малко.И нещо друго,при мобилни данни зарежда изключително бавно.
В понеделник ще пращам телефона в сервиза на хуавей да му сложат стария андроид 6 и спирам да се занимавам с всякакви актуализации.
На стария Р6 нямаше нито една актуализация и работи перфектно.Ако не беше се прецакало копчето за включване и изключване,сигурно ще щях да съм с него.

HUAWEI NOVA
Цитирай

А защо не си сложи 391? Защо чакаш още?
Това, което пишеш за 382 го знам, точно това са оплакванията на всички по чуждите форуми. Сложи си 391 и определено ще си заобичаш страшно много телефона.
Аз докато бях с 340 смятах да го продам, докато е сравнително нов и да взема друг. Сега с 391 не само, че вече не мисля така, ами и дори да не получа друг ъпдейт, не смятам да го сменям до края на годината. Страхотно бързо и плавно работи. Нито един бъг не съм намерил.
Цитирай

Няма,то като цяло стария андроид ми харесваше повече. Казаха че ще е точно,както съм го купил. Тогава повече ми харесваше.
Имах една стара експерия нео,по същия начин се прецака след като го ъпдейтнах до айс криим сандвича.
Да изкара още малко и ще взмем новия Р20 Smile

HUAWEI NOVA
Цитирай

Ти си знаеш, но той не ти се е прецакал, просто 382 е бъгав и затова на много места пишеше, че е спрян ъпдейт.
Нямаш какво да губиш, сложи си 391, както бях описал в предните постове и ще видиш, че няма да ти се ходи никъде.
Цитирай

Някой има ли представа дали ще има ъпдейт до Андроид 8 Орео?
Цитирай

Ми не се знае, за този модел няма нищо официално все още. Ама и за какво ти е? Не виждам да добавя нещо или да подобрява като цяло.

Та кой каза, че този ъпдейт, 391, не му била добре батерията?

               
Цитирай

Сложих го този 391.Телефона наистина работи много бързо и безпроблемно.Новото,което видях е,че след като изтриеш снимките,не изчезват веднага,а отиват в една временна папка.Друго не съм разучавал още.Обаче пък батерията много бързо пада.Не изкара и до следобед.Сега ще го заредя и утре пак ще го видя как е.Може пък да съм го натоварил повече. Smile

HUAWEI NOVA
Цитирай

Батерията е супер, нали виждаш по-горе Smile обаче аз направих хард ресет и всичко начисто.
Но с 340 или андроид 6 никога не съм правил 10часа екран комбинирано ползване.
Сигурно много му си се зарадвал на телефона и си го изтормозил яко Smile
Ето сега съм на точно 40%, а съм на батерия от 6 и 30, до към 8 на Wi-Fi и после до 18 на мобилен 4G и втора сим карта, плюс постоянно включен блутут и вързани към него гривна и хендсфрий. На 2 часа и 55 мин екран съм и имам 1 час и 55 мин разговори.
Цитирай

Е ми от много чудене и изчакване, също минах на В391. Като има разяснително обяснение, справя се човек. Отново благодарности на колегата XAn4ETO. То най после да се видя с памет, за в момента използваната RAM чувствително намаля /в сравнение с В382-то/. От няколко часа за сега всичко изглежда добре. Забелязвам нещо и на камерата: не знам дали го е имало в предишните версии. Става дума когато се прави снимка и още в началото при фокусиране, след докосване на част от екрана - той префокусира и това подобрява чувствително изгледа /напасва фокуса по добра яркост и др./. Това ако го е имало и преди просто не съм го пробвал.
Пък и друго при обновяването - тоя Firmware Finder, изкарва вече и В393 налично. Ама дали става или са на експериментално ниво. Ако нещо по издържано излезе, що да не се пробва.
Цитирай

Да има и 392 и 393, но при проверка изписва, че не са одобрени за инсталация, а и никой нищо не пише по чуждите форуми и затова изчаквам.
А и 391според мен е толкова сполучлив, че на нен вече не ми пука дали ще има други актуализации Smile
Цитирай

Вече е достъпен за инсталация 392 от Firmware Finder Smile

   

Слагате тази версия по начина описан от мен за 391

   
Цитирай

И с какво е по добро това 392-то в сравнение от предишната. Ако има отзиви, споделяйте.
Цитирай

Ще споделя ако забележа нещо, поне на този етап не е по-зле Smile сигурно са оправени някои дребни бъгчета плюс секюрити пача за януари.

П.с. след 391 смятах, че няма накъде да е по-добре, бях много доволен. От снощи съм с 392 и мога вече да кажа, че това е още по-добре оптимизиран фърмуер.
Батерията тук е уникална. С 391 с 2 сим и 4g данни постоянно включени губих по около 4% на час, дори и да не го ползвам. Сега съм на мобилен от 8 и 30 и до 14 и 30 съм загубил едва 8% с 25мин разговори. Това е фрапираща разлика. За 6 часа 8% Smile

Слагайте без замисляне.
Цитирай

От днес към 13:00 съм с 392 и мога да кажа че наистина откъм батерия е по добре.Включен wifi,gps,4g ровичкане в нета и гледане на едното полувреме на мач и батерияте е паднала 18 процента.
Цитирай

През firmware finder ли, го сложи и ти?

Някой, който по някаква причина е останал на 340, започна ли да получава някакви OTA ъпдейти?

Батерията е чук, за 18 часа в standby с изключен интернет загуби само 3%.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)