Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ще поръчвам от Британия и искам да Ви попитам следното.
(2018-01-26, 19:33:32)XAn4ETO написа:  П.с. днес ми пристигна един според мен от най-качествените и удобни кейсове.
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=...2467338511
Страхотен и на пипане и като изработка.
От горния само прозрачния ми вдъхва доверие, но май са мат (не кристал)?

iDefend отново са налични:
https://www.ebay.co.uk/itm/iDefend-Huawe...SwCshbFVg0
 - Имат ли съществена разлика? Трябва да е с грип, т.е. да не се мазули като риба (зимата е полезно) и да не е уголемява значително габаритите, много рядко изпускам, а го нося в джоба на панталона и за това гледам нещо тънко.

Последно - закалено стъкло може ли да се сложи? Преди дни се появиха гадни две фини драскотинки в краищата... време е да му сложа нещо и отпред.

Също и резервно зарядно + кабел поне 1 метър (днес пак го бутнах без да искам на ламината, заради късия кабел).

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
Аксесоари

Да, първият е мат и това ми харесва. Седи добре в ръката, не е дебел. Аз взех сивия и откакто съм писал тук, че го имам, съм с него и седи като нов. Не пожълтява като прозрачните-силиконови кейсове.
Бутоните са изрязани и се натискат лесно.

iDefend е най-добрият от прозрачните, но е малко по-дебел. Изработката му е също страхотна. Бутоните са покрити, но се натискат лесно.

Само заради пожълтяването с времето не бих взел повече прозрачен силиконов калъф.
А на работа често съм изцапан и бързо ги жълтясвам Smile

(2018-06-08, 13:07:19)n1s0 написа:  Явно се оказва че съм живял под някой камък...чакам официални ъпдейти по стандартните начини, но няма никой - все още съм с B340.


Няколко въпроса относно ъпдейтването чрез FF.

1. Това официални ъпдейти ли са? В приложението ясно пише че дава достъп до все още неизлезли ъпдейти...
2. Безопасно ли е да се слагат ъпдейти от там?
3. Има малко по-нова версия на B396 от 5.05.2018 (вижте снимката). Разликата между двата е само в този номер отзад (не знам какво означава) Коя от двете да слагам в случай че отговорът по точка 2 е "Да".
4. Как мога да проверя по IMEI дали съответния ъпдейт е валиден за мен? С L11 версията съм.



Благодаря на отзовалите се.

Така Smile да това са официални ъпдейти и тази програма ти помага да си сложиш новия ъпдейт без да чакаш да ти дойде редът според Хуауей.
Да, напълно е безопасно, реално те се слагат почти като нормално получен ъпдейт.

Сега по последните 2 точки. 
Влизаш в програмата и от настройки задаваш да е така като при мен и да виждаш всички ъпдейти.
   

После отиваш на ъпдейтите.
Как да познаеш кой е за твоя модел L-11 и кой за L-01.

Кликваш на избрания софтуер, в твоя случай 396 пълен пакет, защото си с 340, а ако беше с 395 избираш малкия ъпдейт.
Избираш 396 от април месец и даваш на проверка Check Firmware Access
   

После ти изписва дали е одобрен, като проверката я прави по IMEI. 

   

И виж как пише, че е одобрен за Can L-11.

Другият 396 от май месец е за едносимката L-01

   

Затова винаги гледай какво пише, за какъв модел е одобрен. Реално не съм слагал ъпдейт за L-01 на моя L-11 и не знам дали може да се омаже нещо или е безопасно, но нямам и намерение да опитвам Smile

По някаква причина неясна за мен и Хуауей България, никой в България след 340 не получава ъпдейти, а като им изпратиш имея си ти казват, че има налична например 396. Супер странно е. В цяла Европа няма проблем. Всички с 340 получиха 350, после 382, 391 и т.н. до 396.
[-] 1 потребител изказва благодарност на XAn4ETO за това мнение:
  • n1s0
Цитирай

Май ще взема и от двата... за стъклото ползвате ли нещо? Обикновен протектор достатъчен ли е (и стои ли прилепнал в краищата)?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
[-] 1 потребител изказва благодарност на hakama за това мнение:
  • XAn4ETO
Цитирай

В момента /през Firmware Finder/ излиза, че има вече В397. Но и на четирите файла при проверка с Check Firmware Access - ми изписва, че не са одобрени.
Цитирай

ronnie72 и XAn4ETO, благодаря ви за включванията и особени адмирации на XAn4ETO за подробното обяснение!

Изобщо не бях обърнал внимание че B396-цата от Май месец е за L01 !

Понеже казвате че има проверка по IMEI, в моят случай ми пише това след като натисна Check Firmware Access:

   

Какъв е този READ_PHONE_STATE permission и откъде се активира? Изобщо ползвате ли го за ориентир или е достатъчно да се следи даденият ъпдейт за кой модел телефон е предназначен ?

Това е още един начин за по-лесно намиране на правилният ъпдейт, но предполагам че и други приложения го ползват? Доколко е безопасно да се борави с телефона след активирането му?

Сетих се да питам всички - ползвате ли приложения за калибриране на батерията като Battery HD, например и дали има полза от това или не?  

П.П. 

XAn4ETO, най-после настроих автоматичната яркост на екрана, както беше обяснил и за няколко дни работи без грешка!  Big Grin Не знам дали точи повече батерията по този начин, но си е благинка като си навън екрана сам да се настрои спрямо светлината и наистина да виждаш какво правиш, а когато минеш в тъмно помещение да си намали яркостта. Ще се радвам да споделиш впечатления дали батерията ти пада по-бързо или не след като го ползваш.

Весел уикенд на всички! Smile

HTC One S /z520e/ Version 4.1.1. ----> Lg L Bello Black Titan ----> Huawei Nova Titanium Grey
Цитирай

Всичко нормално ти излиза като си кликнал на Check Firmware Access, просто после цъкваш на Check Availability. Тогава вече се проверява автоматично по Имей. Нищо друго не правиш.
Аз винаги съм бил на автоматична яркост, никога не ми се е занимавало ръчно, а и не разбирам защо това трябва да влияе на батерията? Освен ако не си от тези хора, които са свикнали все тъмен да го държат екрана, само и само да правят повече часове екран, все едно са на Турнир по Яркост Smile

(2018-06-09, 00:24:46)vrab написа:  В момента /през Firmware Finder/ излиза, че има вече В397. Но и на четирите файла при проверка с Check Firmware Access - ми изписва, че не са одобрени.

За да прилепва добре по краищата, то трябва да вземеш 3D стъклен протектор. Ако не е, то никога няма да прилепва добре по краищата.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=...2499581322
Цитирай

И аз вече съм с нов телефон благодарение на B396-цата, двойно свободна рам, приложенията не спират....супер е

Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk

LG Optimus Black P970, Huawei Ascend G7
Цитирай

Ти с коя се мъчеше досега? Smile
Цитирай

382 май беше , страшна скръб, толкова небрежен станах към телефона че му спуках стъклото на дисплея, а сега го чувствам като нов, ще си поръчам дисплей от алито и ще го сменя и ще си го ползвам, готино си е телефончето...Smile

Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk

LG Optimus Black P970, Huawei Ascend G7
Цитирай

Е как може такова отношение Smile А ти не чете ли тук, че пишем, че 382 е наистина гаден ъпдейт и да минеш по-бързо на нещо по-ново?
Цитирай

Ха...днес ми дойде автоматично B397, утре като имам Wi-fi ще го метна. Малко ме е шубе, да не е няква издънка като 382, но крастата си е краста...Smile))

Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk

LG Optimus Black P970, Huawei Ascend G7
Цитирай

Не го ли сложи да споделиш?
При мен още го няма дори и през FF.
Четох, че е сподобрен интерфейс 5.0.3 и се усещал по-пъргав.

Който е сложил нека да сподели.
Цитирай

Да, сложих го колега, точно това ми е отзива и на мен, по-пъргав, 5.0.3 интерфейс, малко над 2 гб свободна рам...Smile

Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk

LG Optimus Black P970, Huawei Ascend G7
Цитирай

Тея са се взели в ръце вече. Пускат редовно ъпдейти. Някой от офисите се е събудил. Smile
При ме още го няма 397,вивакомски ми е телефона. Иначе 396 направо е супер!

HUAWEI NOVA
Цитирай
Photo 

Здравейте! При мен се обнови по нормалния начин, телефона е от мтел.
Цитирай

Опааа,дойде днес!


Прикачени файлове Миниатюри
   

HUAWEI NOVA
Цитирай

Моя имей явно още не е одобрен и чакам... Дано дойде скоро да видя какво толкова има в 5.0.3
Цитирай

Не знам,страх ме е да го инсталирам. Сега телефона работи много добре,да не кажа перфектно. Как да рискувам!? Big Grin

HUAWEI NOVA
Цитирай

Вече една седмица съм с новия EMUI и всичко си е OK.
Цитирай

И аз така...

Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk

LG Optimus Black P970, Huawei Ascend G7
Цитирай

Аз също от три дена съм с последната актуализация /В397/ и всичко си е много добре. Има дори ново меню AppGallery, където се предлагат различни приложения. Подобно е на Google Play, но това конкретно си е като услуга на Huawei. Там са сложили и разни подаръци - платени приложения, но да се ползват безплатно за определен период.
При следващи актуализации може и други глезотиики да добавят.
Цитирай

И аз днес най-после го получих. Всичко изглежда нормално добре, както при 396.
Щеше да е интересно да пишат китайците, какво точно е подобреното при 5.0.3 спрямо 5.0.1.

П.с. Забелязах, че като извикаме таск менюто вече има допълнителен бутон към всяко отворено приложение, за да активираме опцията да пуснем второ приложение на екрана. Също така можем да пуснем като второ което и да е приложение, а не само тези, които сме отворили. За тези, които ползват тази възможност ще ме разберат колко по-лесно е сега.

         

Също забелязах колко бързо вече се сканира телефонът като влезете във Phone Manager. Отнема само няколко секунди.

В началото това, което ме дразнеше в emui 5.0 беше липсата да се зададе на коя дата се зануляват мобилните данни. Поне аз не ги намирах в менюто, където се задава месечният лимит. Не знам кога са го оправили това, сега погледнах и вече може да се зададе на коя дата се зануляват мобилните данни.
Нещо толкова елементарно, а определено смея да твърдя, че го нямаше.
Цитирай

Брей,браво на тях. Довечера и аз ще го сложа и ще пиша какви са ми впечатленията.

HUAWEI NOVA
Цитирай

Има едно нещо,което от доста време ми прави впечатление,а то е,защо разделът за нашите телефони е в подраздел "други",при положение,че е доста по-хубав от към параметри и качество,от другите телефони,като P smart,P 10 lite и така нататъка?!??!
(на P smart камерата е ужасна,нищо че е двойна)

HUAWEI NOVA
Цитирай

Може би защото не сме толкова активни.
Има си май правила, кога един телефон си получава собствен раздел.
Иначе си прав, Новата беше много напреднал за времето си телефон, макар тук някои да го оплюха, пе 700 лв били много. Цена без договор. А сега готови да дават близо 800 за р20 лайт, с неговият остарял процесор ама да не влизам в излишни спорове.

Аз съм много доволен на този етап от 397. На кантар съм да го нарека най-добрият ъпдейт за нашия телефон.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)