Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#26

Току що си поръчах Nova Plus
Мисля, че тук в бг го няма никъде...аз пък си го намерих и то на цена по-ниска даже и от тази малката нова
Да са живи и здрави нашите вериги и оператори

Разликите с малкият  са 5.5 дисплей, 3340ма/ч батерия 16мп камера с оис и по голяма бленда 2.0
и отзад я няма черната лента около камерата
Май това е, като дойде ще го видим...
Цитирай
Аксесоари
#27

Може ли да кажеш откъде го поръча.
Цитирай
#28

Гаранция? Нова-та колко струва?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#29

Ще кажа като го шипнат, че така не е още 100% сигурно. Макар че са най-големият онлайн продавач ( по туй трябва да се сетите сами, от къде) и съм взимал доста телефони от там.
Последно Мейт 9, като го поръчах и след 3 дена ме уведомиха, че няма да го продават въобще.
Та да не бързаме и да не стане и тоз път тъй
Цитирай
#30

Как се справя със снимките? Какво означава това ,че приложенията се сваляли директно на десктоп-а. Няма ли си меню и да го можеш да ги махаш от десктопа?
Цитирай
#31

Лаунчера на хуавейте не е като на другите .Но мисля ,че при нова са го променили и си има меню за приложенията. Също така и при п9 лайт в 7.0 ще пристигне това да можеш да сменяш лаунчера . То не че сега не може да си изтеглиш някой , но с 7.0 си идва лаунчер .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#32

Сдобих се с телефона най-накрая!

Не мислех че толкова лесно ще свикна с липсата на app drawer. Пръстовият отпечатък реагира за милисекунди, работи гладко и няма никакви софтуерни кусури.

Имам една питанка конкретно за него (Google също не можа да ми помогне).

Много хубаво че може да си отключваш телефона с него, а някакъв начин да го заключвам? Има ли шанс да го добавят като функционалност при Нугата?

Ако го направят би било доста сериозна конкуренция на Knock кода на LG. Аз съм на принципа че колкото по-малко хардуерни бутони ползваш, толкова по-добре!

HTC One S /z520e/ Version 4.1.1. ----> Lg L Bello Black Titan ----> Huawei Nova Titanium Grey
Цитирай
#33

При някой модели на Huawei опцията за заключване е скрита. С програмата "Icon Changer" може този бутон да бъде изведен на екран и да се ползва. Аз го използвам, работи безгрешно. Не съм сигурен дали присъства като скрита опция в менюто на Huawei Nova. Това е програмата:
https://play.google.com/store/apps/detai...changer.ad

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#34

Може ли да снима мигновено при заключен екран (с волумето)?

Възможно ли е с хардуерните бутони да се активират приложения? Например - фенер, запис на звук... а не да правиш 2-3-4 действия поне за да стартираш.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#35

(2016-12-11, 00:24:31)ronnie72 написа:  При някой модели на Huawei опцията за заключване е скрита. С програмата "Icon Changer" може този бутон да бъде изведен на екран и да се ползва. Аз го използвам, работи безгрешно. Не съм сигурен дали присъства като скрита опция в менюто на Huawei Nova. Това е програмата:
https://play.google.com/store/apps/detai...changer.ad

Благодаря ти за отговора. Инсталирах я и разгледах внимателно няколко пъти, но не намерих такъв бутон. Sad

Излизат само стандартните икони и нищо нестандартно.

Може ли да прикачиш шот, за да видим какво точно представлява?

HTC One S /z520e/ Version 4.1.1. ----> Lg L Bello Black Titan ----> Huawei Nova Titanium Grey
Цитирай
#36

Иконата под EMUI. Забелязах, че липсва и в менюто на Honor 7 lite. Или може да се ползва някое приложение от  Google Play.


Прикачени файлове Миниатюри
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#37

На Honor 8 също липсва такава икона.  Sad
Цитирай
#38

Сваляте си примерно това приложение. Има и доста подобни
След, което го назначавате от настройките на скенера за пръстов отпечатък с едно натискане да заключва.
и тка при докосване на този  сензор тела ще се отключва, а с натискането му ще се заключва.
Цитирай
#39

Ето малко тестове на  батерията, за тези близо 40 часа поне 20 са на мобилен, на автоматична яркост с 2 сим карти.
Мисля, че е повече от перфектно.

                     
Цитирай
#40

Nova-та също няма такава икона. Sad

Свалих няколко приложения за заключване, но повечето нямаха такава функция. Стискам зъби за тази дредбна подробност и палци да го добавят като функционалност при Нугата. Smile

Благодаря на всички за полезните съвети!

HTC One S /z520e/ Version 4.1.1. ----> Lg L Bello Black Titan ----> Huawei Nova Titanium Grey
Цитирай
#41

Самият скенер бутон ли е като при Хонор 8 или не
Ако е бутон както си мисля че е, няма начин да не става. Това е вече функция на телефона
Аз на Онор 8 съм го ползвал точно така през цялото време
Цитирай
#42

(2016-12-11, 20:50:31)rumo написа:  Самият скенер бутон ли е като при Хонор 8 или не
Ако е бутон както си мисля че е, няма начин да не става. Това е  вече функция на телефона
Аз на Онор 8 съм го ползвал точно така през цялото  време

Баш си е бутон скенера.

Аз се мъча да намеря такова безплатно приложение и няма. Вероятно имаш предвид че само в платените я има тази опция ?

Не съм за 2-та лв., но понеже не съм и пазарувал приложения, нямам идея дали си остават завинаги в акаунта ми веднъж щом съм ги платил?

Да не би да се иска руут на телефона? (не се занимавам с такива работи)

HTC One S /z520e/ Version 4.1.1. ----> Lg L Bello Black Titan ----> Huawei Nova Titanium Grey
Цитирай
#43

Ако едно приложение, (вкл. и свободната версия на това) след като ти заключва телефона ( върши си работата само), от там нататък можеш да си го назначиш/ асоцираш към скенера щом е и бутон. Виж в настройките на този скенер- има няколко опции за натискане
Да, веднъж платено ти остава завинаги в акаунта и ще си го ползваш на всеки един телефон.
Не се иска рут
Цитирай
#44

Привет. Купих телефона миналата седмица от Виваком с план за 2 г. и ми излезе 529 лева. Взех го за да ми мине през ръцете.Ползвах го 2-3 дни.Уникален телефон.Не е само за жената.Просто бодито е изваяно, сензора за отпечатъци работи по-бързо от на ай фон 6 /имал съм ай фон 8 месеца/, лаунчера върви гладко и не забива всичко му е топ освен Камерата.Имам си за постоянен телефон LG g4 който е с топ камера за това мога да кажа, че на НОВА му куца само камерата но не много.Просто на тъмно се затруднява. Ако нямах ЛГ-то веднага бих си задържал НОВА-та защото е компактен, страхотна батерия, сглобка .Всичко е като усещане за премиум телефон.

Купувахте и не се колебайте.
Цитирай
#45

(2016-12-12, 17:07:05)rumo написа:  Ако едно приложение, (вкл. и свободната версия на това) след като ти заключва телефона ( върши си работата само), от там нататък можеш да си го назначиш/ асоцираш към скенера щом е и бутон. Виж в настройките на този скенер- има няколко опции за натискане
Да, веднъж платено  ти остава завинаги в акаунта и ще си го ползваш на всеки един телефон.
Не се иска рут

Извинявай, но след кратко ровене се оказва че говорим за различни неща (рисковете на това да се дискутира във форум без разговор на живо). Nova-та има просто скенер, не е програмируем бутон. Не знам защо досега никой от другите собственици не ми е охладил ентусиазма. Няма как да се случи това което искам да направя. Остава ми варианта да сложа приложение да се заключва с почукване по екрана ама сигурно ще заминава батерията по-бързо. Wink

HTC One S /z520e/ Version 4.1.1. ----> Lg L Bello Black Titan ----> Huawei Nova Titanium Grey
Цитирай
#46

Аз ползвам подобно приложение близо два месеца . Батериата се държи по същият начин както и без приложението .

Smile
Цитирай
#47

(2016-12-12, 20:44:47)n1s0 написа:   Nova-та има просто скенер, не е програмируем бутон. Не знам защо досега никой от другите собственици не ми е охладил ентусиазма. Няма как да се случи това което искам да направя.

Нещо не се ориентираш правилно май в настройките. Бутон е и трябва да можеш да му назначваш да ти отваря приложения

Цитат:The fingerprint sensor on the back is also a clickable key (Smart key), on which you can assign up to three quick actions invoked on single press, double press, and press&hold. You can assign app shortcuts, as well as actions such as torch or screenshot.
Цитирай
#48

Не е бутон. Да може да се настроят разни неща, като да вдигаш при позвъняване, да снимаш и т.н., но не е бутон.

Тъпото е че този, който е писал съатията за Новата е преписал цял абзац от Хонор 8.

Дочети по-надолу за сензора и ще разбереш какво точно може, но не е бутон.
Цитирай
#49

Хм интересно. Това е цитат от GSM arena
И те ако се бъркат..
Добре де не може ли да се промени и да се назначават външни приложения към него
Цитирай
#50

В третия месец откакто е на нашия пазар (след 1 януари) - дали ще го свалят малко (мтел)? Вивакомци са го намалили, но пак е по-скъп от мтел (при идентични тар. планове)
С преподписване ще го взема с 2XL /469/.

Нощните снимки са жилави за телефоните, но за дневните предполагам няма ядове? Видях, в магазина, че я има опцията с Vol- да снима при заключен екран Smile
Отказах се от P9... по-натам, ако имам мерак и средства, ще си взема hi-end фотоапарат (не с външна оптика), за любителски цели.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)