Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#51

Снимките са много добри. Особено дневни и нощни със светкавица. Базата ми за сравнение са Моторола Х Плей с 21мгп камера на Сони и Мейзу МХ4 с 20мгп. Новата по нищо не им отстъпва нито на дневни, нито на нощни със светкавица.
Цитирай
Аксесоари
#52

Колеги споделето повече впечатления за телефона тези дни трябва да взимам апарат и се чудя за този или А5 (6).Опарих се с нов модел Асус и сега опипвам почвата да не направя 2 грешки в един месец.
Цитирай
#53

Няма проблем, само кажи какво искаш споделя.

-Батерията е трепач, с лекота ако съм само на wifi прави по около 10 часа екран комбинирано ползване. На предната страница съм сложил снимки как за 40 часа на батерия имам 5 часа и нещо екран и над 3 часа разговори и над 20 часа съм бил на 3G мобилен.
Вечер, когато си гледам на телефона разни филми, заради малкия ми син, на 25% яркост, което е пак много ярко, на всеки 11-12 мин пада с по 1% батерията.

-Екранът е със супер цветове и контраст. Според gsmarena е един от най-добрите lcd екрани. На слънце се вижда много добре. Нямам никакви забележки. Пръстът се плъзга много приятно по стъклото.

-звукът от слушалката е много силен и чист, никакви забележки. От спийкъра като цяло е доста добре като за единичен, много силен и ясен. Със слушалките в комплекта е доста силно и басът е също на ниво.

-зарежда се за около 2 часа от напълно изтощен

-качеството на изработка е на топ ниво

-сензорът за пръстов отпечатък работи много бързо и безпогрешно, нито един път не ми е направил проблем

-камерата е на високо ниво според мен. Дневни снимки и нощни със светкавица са без забележки за мен. Нощни без светкавица не съм тествал. Базата ми сравнение са Моторола Х Плей и Мейзу МХ4, които са със Сони камери по малко над 20мгп. Снима бързо. Клиповете същи ми харесват и оптичната стабилизация, на базата на жироскопа работи много добре.

-обхвата ми е перфектен и на двата слота и никога никой не се е оплаквал от нищо по време на разговор.

-GPS ът работи много бързо и точно. За 2 секунди се локва от студен старт.

Честно май нямам някакви забележки. Много съм доволен.
Цитирай
#54

Благодаря за обширното инфо. Във Виваком ме навиват за него.Предполагам апаратите от там са читави или по добре да се вземе от някое техно?

П.П. Сега видях че има същия процесор като Асус 3,за дните който го ползвах работеше супер но батерията умираше по около 10 % на час в стенд бай а обхвата беше зле и 3 г хич не харесваше та се наложи да се разделим.
Малко съм скептичен към тази марка но като чета мненията ви взех да се навивам да пробвам.
Цитирай
#55

Моят е от Вивата. На стендбай с изключен мобилен и wifi пада с 1% за цяла вечер, тоест около 8часа. С включен wifi 3%.
И аз бях скептичен, но след 5 ремонта на Мейзуто трябваше да взема нещо, което е на цената или малко по-скъпо от Мейзуто. Та след четене на почти всички ревюта из мрежата избрах Новата. От 2 седмици го имам и никакъв бъг, забиване или какъвто и да е проблем.
Цитирай
#56

Някой с две сим карти може ли да сподели, дали и двете сим карти са активни? С колко антени е двусимовата версия?
Цитирай
#57

С.една антена е. Когато говориш по едната другата става неактивна и затова съм задал от менюто да прехвърля входящото повикване на картата по която говоря. Така няма дава на този, който ме търси, че телефонът е изключен или извън обхват.

Ето и малко нощни снимки от терасата.

http://dox.bg/files/dw?a=12317e2c6b

http://dox.bg/files/dw?a=61dbe12fe7

И двете са правени на ауто като разликата е къде съм фокусирал. Първата върху игрището, а втората преди него, за да стане по-светла.

Ето и една на ауто с HDR.

http://dox.bg/files/dw?a=1f8a91d8b9

Успях да намеря и една правена с Мейзуто, което е с 20мгп камера. Нямам спомен тогава къде точно съм фокусирвал, но май Новата вади повече детайли. 

http://dox.bg/files/dw?a=f296d106c5
Цитирай
#58

(2016-12-14, 21:39:21)XAn4ETO написа:  С.една антена е. Когато говориш по едната другата става неактивна и затова съм задал от менюто да прехвърля входящото повикване на картата по която говоря. Така няма дава на този, който ме търси, че телефонът е изключен или извън обхват.

Ето и малко нощни снимки от терасата.

http://dox.bg/files/dw?a=12317e2c6b

http://dox.bg/files/dw?a=61dbe12fe7

И двете са правени на ауто като разликата е къде съм фокусирал. Първата върху игрището, а втората преди него, за да стане по-светла.

Ето и една на ауто с HDR.

http://dox.bg/files/dw?a=1f8a91d8b9
Можеш ли да обесниш как се наглася това с прехвърлянето към другата сим карта докато говориш и това означава ли, че след като спреш да говориш по едната сим и ти звъннат отново ще си звъни на другата сим вместо да се прехвърля? Надявам се се сещаш какво имам предвид Smile
Цитирай
#59

Да точно така. Просто влизаш в менюто и задаваш на картата да се прехвърля на номера от другата сим само когато не е достъпна. Правиш това и за двете карти и си готов.
На снимката последната опция.

   
Цитирай
#60

А може ли на телефон с две карти като този например да се сложат два вайбъра примерно, защото искам да ползвам на служебната карта един вайбър и на личния друг ?
Цитирай
#61

хъм принципно всички хуавей от 2г+ са с две активни карти - този дали щото е със снапдрагон ,а не техен процесор е само с една активна карта...
И аз бях с две карти ,но не пробвах за два вайбъра...
Мейт 9 гледам ,че подържа 2 фейсбука :Д
За вайбър нз ,но и цената на мейт 9 е солена.

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#62

Aми то реално не виждам, как ще имаш 2 инстанции на вайбър, освен ако няма метод с външно приложение.
Цитирай
#63

(2016-12-15, 22:58:53)nastykb написа:  хъм принципно всички хуавей от 2г+ са с две активни карти - този дали щото е със снапдрагон ,а не техен процесор е само с една активна карта...
И аз бях с две карти ,но не пробвах за два вайбъра...
Мейт 9 гледам ,че подържа 2 фейсбука :Д
За вайбър нз ,но и цената на мейт 9 е солена.

Тази възможност за две еднакви програми май е възможност на новия интерфейс 5.0
Ще почакаме и ще разберем.
Цитирай
#64

Относно скенера, е наистина е само скенер, а не бутон!
Тия от гсм арена, що пишат глупости не знам.
Почвам да се съмнявам, доколко съм им достоверни въобще ревютата. Не че последнит 2-3 години ги чета..предпочитам да си купя телефона и сам да придобия впечатления

И така моята Nova Plus снощи пристигна нейде от Германия и мога да кажа, че дори и  този телефон, позициониран от Хуавей в средният клас (дори и май под него ще са от тази серия) е едно чудесно устройство, което ще задоволи и най претенциозният вкус.
Ако има някакви недостатъци като хардуер, то те ще се усетят евентулно от геймърите или любителите на бенчмарк тестове.

Външен вид, изработка, материали, дисплей, камера и батерия са на топ ниво. Софтуерно си го знаете, не е нищо по- различно, с емуи 4.1 . Засега всички приложения си известяват навреме и не гълтат ток...камерата от 2-3 снимки ми се вижда мн. добра, поне на дневна светлина
Имам и iPhone 6s plus и не виждам защо  трябва да струва почти 2 пъти повече. И е по-голям и по-тежък и с по-малка батерия..единственото е че ios като цяло е по-добра от андроид за приложенията.

Ако някой си го намери в бг. на добра цена да скача, няма да съжалява, каквото и устройство да е ползвал преди това
Цитирай
#65

(2016-12-16, 14:32:42)rumo написа:  Относно скенера, е наистина е само скенер, а не бутон!
Тия от гсм арена, що пишат глупости не знам.
Почвам да се съмнявам, доколко съм им достоверни въобще ревютата. Не че последнит 2-3 години ги чета..предпочитам да си купя телефона и сам да придобия впечатления

И така моята Nova Plus снощи пристигна нейде от Германия и мога да кажа, че дори и  този телефон, позициониран от Хуавей в средният клас (дори и май под него ще са от тази серия) е едно чудесно устройство, което ще задоволи и най претенциозният вкус.
Ако има някакви недостатъци като хардуер, то те ще се усетят евентулно от геймърите или любителите на бенчмарк тестове.

Външен вид, изработка, материали, дисплей, камера и батерия са на топ ниво. Софтуерно си го знаете, не е нищо по- различно, с емуи 4.1 . Засега всички приложения си известяват навреме и не гълтат ток...камерата от 2-3 снимки ми се вижда мн. добра, поне на дневна светлина
Имам и iPhone 6s plus и не виждам защо  трябва да струва почти 2 пъти повече. И е по-голям и по-тежък и с по-малка батерия..единственото е че ios като цяло е по-добра от андроид за приложенията.

Ако някой си го намери в бг. на добра цена да скача, няма да съжалява, каквото и устройство да е ползвал преди това

Би ли казал същото и за обикновенната Нова, която не е плюс ?
Цитирай
#66

Точно същото, за телефон който не съм виждал освен на снимка не мога да кажа Smile
Кое по-конкретно те интересува?

И една снимка от камерата. На стайна светлина, вярно от близо, но има токлова детайл. колкото и с просто око не може да се види
Снима предоволно  Wink

Пс: За повече зум, цък дясно копче и от там в нов прозорец снимката може да се увеличи повече

[Изображение: 037663122-big.jpg?r=0]
Цитирай
#67

За пореден път съм впечатлен от батерията на малката Нова.

58 часа на батерия, от които около 25 на мобилен 3г
Малко над 5 часа екран и над 3 часа разговори. Телефонът никога не е спурал да има интернет свързаност. Според мен е впечатляващо.

               
Цитирай
#68

Колко метра е зарядното и какво е препоръчително да се вземе за резерва? Искам поне 1.5м да купя.
Ще го ползвам и за Киндъла.

Ка се държи LED-индикатора за състоянието?

PS: Това красиво метално тяло - в какво го обличате Huh Undecided

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#69

Снимката е найстина впечатляваща, но дали и камерата на малката нова е така добра ?
Цитирай
#70

Е, горе съм дал нощни снимки и за сравнение с Мейзу МХ4, който е с 20мгп камера на Сони. Мисля, че няма от какво да се притесняваш, защото камерата е същата като на Хонор8, за цветната говоря. Същият сензор и големина на пикселите.

The Huawei nova features a 12MP camera with F2.2 aperture, phase detection and contrast detection hybrid autofocus, and a single LED flash. The camera pixels are 1.25µm big. This is probably the same sensor used for primary photographic duty on the Huawei P9 and Honor 8.

Ето тест при гледане на видео файл на 720р х264 АС3. Използвах VLC PLAYER.
Яркостта беше настроена така, че и през деня да се гледа и слънцето да огрява стаята, пак да се вижда ясно. Това съответстваше на около 30% яркост. 
Резултатът е забележителен. Едната сим карта си беше на 3г, wifi беше постоянно включен и получавах какви ли не известия.
Не знам как gsmarena са постигнали техния мижав резултат от под 10часа, но вижте при мен какво изкара.

   
Цитирай
#71

Здравейте,приятели!
Телефонът е Huawei Nova,купен преди една седмица от оператор.Като цяло съм доволен от телефончето,но днес започна да ми създава проблеми.Звукът при звънене и известия прекъсва и пращи,но пък при плеъра го няма това нещо.На слушалки е същата работа.Върнах му фабричните настройки и пак същото.Ще съм ви благодарен за съвети и насоки.Ако нищо не помогне,отива на сервиз.Току-що излязъл от магазина.Поздрави!
Цитирай
#72

Интересно, че имаш проблем не навсякъде, а само в определени случаи. Пробвай да си преинсталираш фабричния софтуер от тук:

http://m.huawei.com/bgmobile/consumer/mo...ova-bg.htm

Скролваш почти най-долу на Поддръжка и после на Изтегляния

Само гледай да си изтеглиш двусимовата версия. Нашите оператори май само нея предлагат.
Цитирай
#73

И първият ми ъпдейт пристигна днес B140 Smile От няколко дни го имам телефона супер доволен съм и батерията държи доста, работи прекрасно телефончето. Smile

SE X10 >> SE NEO >> SE ARC S >> SGS II >> LG G2 16GB >> Huawei P7 >> LG G2 32GB >> Huawei P8Lite >> Huawei Nova >> Xiaomi MI 9 SE
Цитирай
#74

Единственото, от което не съм доволен дори след ъпдейта е автоматичната яркост. Сензорът ли е дефектен или софтуерен проблем, но един път е прекалено тъмен екранът, заключвам и отключвам веднага и вече е по-светъл. После пак ако направя това става пак по-ръмен. Много странно поведение.
Нещо не е калибриран правилно ли?

Като пусна cpu-z отида на сензорите, този за яркоста вечер вкъщи на слаба светлина, постоянно играе в диапазона 0.0 lux, 5.0, 7.0 до 9.0. Според мен това не е нормално. При условие, че телефонът не се мести или върти в посока светлината или обратно, то числото трябва да е стабилно. На другите ми телефони е така.

Някой друг да сподели!
Цитирай
#75

Всички хуавеи дето съм имал са така. Сензора им при ниска околна осветеност държи много ниски нива и дисплеят е направо тъмен.
Най-вероятно с цел пестене на енергия.
Докато е на авто, дръпни си плъзгача на яркостта до нивото под което не искаш да слиза и виж дали няма да остане така
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)