Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Да и при мен е толкова като цяло със същите активни програми.
Обаче телефонът се лагва и то сериозно на моменти. Например зареждам около 15 страници в хрома и послед влизам във фейса и от там съм видял споделен клип в ютуб и почва едно лагване и насичане. Не ми е правило впечатление с андроид 6 да е било така.
Май ще направя един формат и начисто.
Цитирай
Аксесоари

От трита бутона го прави
От настройките е на ниско ниво резета
Цитирай

Добре, че си го ресетнах. Е сега вече работи нормално у не се лагва. Пак същите програми пуснати и вече по около 2гб рам свободна.
И лага в галерията изчезна при завъртане на екрана, който някой беше описал на предната страница.
Цитирай

От трита бутона ли направи резета или от настройките?
Цитирай

Не, от настройките.
Цитирай

Да,след фабричните нямам никакви оплаквания
Цитирай

Само да Ви кажа за информация.Ако някой иска да си върне стария андроид,трябва да има специален файл за ROLLBACK,който още не бил наличен за нашите модели.Тове ми казаха от HUAWEI центъра в София.И само в техния сервиз можело да стане за сега.По-нататък ще излезе фйала за връщане към стария андроид.Поинтересувах се,понеже при обновяването на версията,ясно пишеше,че ако не сме доволни от новата версия,може да си върнем старата.Да,ама за сега не може.Поне не по официалния начин.
На мен батерията не ми държи толкова,както с предишния,когато изкарвах два дена с едно зареждане.Сега за един ден и без много ровене пада до вечерта.От менюто на батерията ми изписва като най-голям консуматор СИСТЕМА АНДРОИД и СИСТЕМЕН ПИ.
Явно и аз трябва да си върна заводските настройки,за да се оправи.Чудя се още.

HUAWEI NOVA
Цитирай

Да и при мен беше така. Андроид систем и андроид ос смучеше яко. Сега след ресета с едни и същи инсталирани програми си стоят средно на 11-12%.
Ресетвай и не се чуди.
Батерията преди ресета и при мен падаше. Сега е неразличима от андроид 6.

За пример вчера даже не успях да го изхабя, защото заспах към 1 Smile До тогава бях на 3 часа разговори, 6 часа екран, с 2 сим карти едната 4г мобилен, като на мобилен бях от 8 сутринта до 8 вечерта. Постоянно включен блутут и към него свързани смарт гривна и хендсфри.
Е какво повече да искам.
Цитирай

Тъкмо му дадох фактори ресета.Сега ще видим дали ще си бъде същият.Батерията наистина държи много.От джи ес ем арената и бяха дали към 84 часа,което си е бая.Ще пиша по-нататъка.

HUAWEI NOVA
Цитирай

84 часа едва ли,ако е в режим производителност!
Ако е в пестене на енергия ми е давало 150 часа
На мен в този режим,най много ми е давало 30 часа
Цитирай

Много ме дразни фаийловият мениджър. Значи филм с големина 3гб го трия и и реално го няма, но не ми освобождава никакво пространсво. Ако съм имал 10гб свободни преди изтриването, то после имам пак толкова.
И със старата версия на андроида го имаше този проблем. Къде го слага този филм и коха реално го изтрива не знам. Ама това супер много ме дразни.
Някой да сподели дали се е сблъсквал с това?
Цитирай

След като го изтриеш дай - Почистване на паметта. И тогава ще ти освободи място. 
Реално ги трие, ама нямам идея къде, защото и при мен е така. И чак след като дам да почисти паметта се оправя. Явно някъде ги държи след изтриването...за "всеки случай". :-)
Цитирай

А откъде даваш почистване на паметта? Пак от файловият мениджър ли?
Цитирай

И от там става.
Цитирай

На Nova Plus ,7 цата върви перфектно,докато на P9 никак не съм доволен
Цитирай

Брата е с Р9 и съм на обратното мнение. Определено по-мощният процесор си казва думата.
Цитирай

Пиша за бъгове,не за бързина
Цитирай

Ясно.
А някой забелязал ли е че опцията за намаляне на разделителната способност на екрана не работи?
Като я активирате и нищо не се случва и пак показва, че си е 1080р, а не като при Р9. Там разпознава, че си свалил на 720р.
Сигурно е бъг, който не са догледали.
Цитирай

Като я активира,рестартира ли?
Цитирай

Да и пак нищо не се променя. Детеква си го 1080р.
Цитирай

И при Хонор 8 е така след ъпдейта до 7-цата. 
Въобще Хуавей май си у...ха всички телефони с ъпдейта до 7.
Цитирай

Здравейте, от седмица съм с Новата и забелязвам, че  доста бързо се зарежда батерията(от 10% до 100 точно за час и 42 мин.- ползвам само оригиналното зарядно), но притеснителното е, че през това време гърба на тела става доста топъл.
При вас има ли загряване?
Иначе батерията изкарва по ден и половина(с 8 - 9ч. екран), което е супер.

Huawei Nova
Цитирай

И при мен горе-долу толкова, почти 2 часа ако е на 3-4%. Ама не съм забелязал да става много топъл, леко да, но съвсем леко.
Цитирай

Моля, споделете струва ли си да се ъпдейтва до седмицата-плюсове и минуси.
Цитирай

Лично на мен не ми харесва седмицата.С оригиналния си от магазина беше перфектен.Дори и заводски настройки му направих,пак не се оправи.Батерията пада много бързо,завъртането на екрана забавя.И други неща има дребни,които ме дразнят,но може да е само при мен.Говорих с хуавей центъра и казаха,че само в техия сервиз могат да ми го върнат стария андроид.Нямало наличен файл още за връщане,за да го направя сам.Ама както си прецениш,това е лично мое мнение,на други може да е различно.
На стария P6 никога не съм правил актуализация на андроида и до сега си работи перфектно,само че му се скапа копчето за отключване/заключване и "запецва" понякога.За това и го смених с НОВА-та.

HUAWEI NOVA
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)