Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ще тествамSmile


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G2 mini x 2, Samsung Galaxy S5, Huawei Nova
Цитирай
Аксесоари

Ти как го получи този ъпдейт? По моя начин ли?
Цитирай

Почти, има тема в xda. По т. 2 се наложи да сложа update.app във вътрешната памет без др. неща. Иначе ми даваше грешка.

LG G2 mini x 2, Samsung Galaxy S5, Huawei Nova
Цитирай

Дай линк ако може към тази тема на xda, че нещо не попадам на нея.

А ти директно от b340 ли мина или b350 и после OTA на b382?



Този път стана Smile през Firmware Finder и вече съм с b391 Smile

   
Цитирай

Да питам,на вас,при заключен телефон с пръстов отпечатък,падащото меню за мобилни данни и тем подобни,излизали,когато е заключен телефона? На старата версия на андроид не можеше да го извадиш,а сега се показва дори и на заключен тешефон. Известията също. Някой ти пише,примерно,тела е заключен,обаче дръпваш менюто отгоре и се чете съобщението.

HUAWEI NOVA
Цитирай

Да, така е и при последната версия. Но дори и да ми пратят няколко съобщения, то реално на заключен екран мога само последното да видя, другите като отключа.
Цитирай

При мен излизаше и на "старата" версия.

Ето къде се зачетох:
https://forum.xda-developers.com/nova-pl...y-t3527084

LG G2 mini x 2, Samsung Galaxy S5, Huawei Nova
Цитирай

b391 е наистина страхотен ъпдейт. Телефонът работи много по-пъргаво, дори и от b382.
Тук оптимизацията е страхотна. Затворя ли всички програми винаги имам около 2гб рам свободна. С b340 и b382 винаги между 1,2-1,5гб рам.

Това нещо беше описано и в чешкия форум, където чета и черпя информация.
Цитирай

И аз сложих B391 с малко резерва след прочетеното от тук:
http://www.huafan.cz/discussion/4157/hua...mware-b382

Не са много ласкави към последните промени.

LG G2 mini x 2, Samsung Galaxy S5, Huawei Nova
Цитирай

Ми честно и аз от там черпя информация и точно затова го сложих. Даже там много ласкаво се изказват за този последния ъпдейт. И аз съм много доволен. Днес цял ден съм с него и телефонът направо лети, много съм доволен.

В този чешкия форум единственото негативно беше, че на някои на всеки 3 дена им искало и пинкода да вкарват, дори и да имат зададен пръстов отпечатък.

Засега сме единствените от този форум и ще тестваме ние Smile За днес само положителни отзиви от мен за b391.

П.с. дал си линк към b382, към който наистина има много критика, но пак не от всички. От b391 масово са доволни.
Цитирай

Мисля, че към края, по-скоро от последните отзиви имаше за B391!
По-скоро се надявам да няма проблеми защото до-сега не съм срещал някакви трудности с телефона.
Използвам Nova лаунчър, exDialer и SwiftKey от няколко телефона насам и съм много доволен. Фабричните не са ми били никога по вкуса, а и тези се държат прекрасно.
Времето ще покаже.

LG G2 mini x 2, Samsung Galaxy S5, Huawei Nova
Цитирай

Първи отзиви.
Батерията ми се вижда еднакво добра като с на b340.
Бързината е осезаема обаче. Новият ъпдейт кърти Smile
Няма лаг или замисляне, като завъртя в хоризонтално и картината бързо се завърта, докато с b340 на моменти доста се забавяше.
RAM паметта е винаги около 2гб свободна. Каквото и да съм ползвал, дори пробвах да заредя 30 тежки страници, даже и не се лагна или замисли. Като затворих браузъра и пак около 2гб свободни имах.
На недостатъци не съм попаднал или нещо да ме е подразнило.
Препоръчвам го на всеки.
Цитирай

(2018-01-13, 19:47:49)XAn4ETO написа:  Стана Smile

 

После ще пиша повече, сега нямам време, но стана Smile

Както си и мислех, просто по неясна причина в България сме забравени на b340 и кой знае кога ще има ъпдейт, ако въобще има.

Затова свалих този b350 и следвах инструкциите. Всичко стана бързо и лесно и не загубих нищо. После проверих за OTA ъпдейт и получих по официален начин b382. Сега чакам пак по OTA да дойде, b391, което се очертава към края на месеца. Тези, които са сложили този последния не е чрез OTA , а през Firmware Finder, но там все не ми се получават нещата.

Не виждам на този етап бъгове на b382, всичко много добре, по-добре от b340.

Ако някой иска да си ъпдейтне телефона нека да следва инструкциите, а ако нещо не му е ясно нека да пита. И гледайте кои файлове сваляте!!! Там са дадени файлове за двусимка и едносимка!
Колега, как точно да разбера дали е едно или дву симов телефона ми? Хмм, сега видях, че имам 2 имея (значи трябва да е двусимов) - при това положение кой фърмуеър трябва да сваля?! А иначе е CAN-L11 (поне това пише в About). А прочее, тази манипулация (описана в сайта) изисква ли ресет или мога да мина и без него?
Цитирай

Привет, не иска ресет. Всичко се запазва.
И аз да споделя. Според мен батерията се държи една идея по-добре. Явно има оптимизация на процесите. Определено всичко върви гладко, без замисляне. С B340 се случваше след допир до икона да се зачуди секунда, две.
Антуту ми дава 60000, каквото ми даваше и преди. Бъг до сега не съм имал (дано и да няма).
Нови неща също не съм забелязал. :-)
+1 доволен

LG G2 mini x 2, Samsung Galaxy S5, Huawei Nova
Цитирай

CAN-L01 е едносимка, CAN-L11 е двусимка.
Следвай стъпките както са описани, чети внимателно и внимавай кои файлове теглиш.
Ако имаш нужда от помощ съм насреща, питай за всичко. Като сложиш този b350 после си получаваш другия по нормалния начин чрез OTA.
Цитирай

(2018-01-16, 21:24:33)XAn4ETO написа:  CAN-L01 е едносимка, CAN-L11 е двусимка.
Следвай стъпките както са описани, чети внимателно и внимавай кои файлове теглиш.
Ако имаш нужда от помощ съм насреща, питай за всичко. Като сложиш този b350 после си получаваш другия по нормалния начин чрез OTA.
Последвах стъпките от твоя пост и сега съм с build 382 и EMUI 5.0.1. Благодаря! Smile
Цитирай

Сега остана да сложиш и b391, за който говорим с колегата колко е добър.
Там малко повече трябва да напиша и снимки да приложа. 
B391 се слага през Firmware Finder програма от Play Store.

Теглиш въпросната програма
   

Стартирваш я и тя ти разпознава телефона...
   

... и кликваш на него

От тук избираш ъпдейта на втора позиция, макар на име и мегабайти да са еднакви, избираш втория...
   

Отиваш най-долу и кликваш на IN-APP PROXY
Появява ти се горе, че е стартиран прокси сървъра

Там ти казва да отидеш в настройки на телефона и на wifi, към която си свързан, задържаш с пръст и ти излиза меню, от което избираш Modify network
   

Слагаш отметка на Show advanced options и на Proxy избираш Manual

   

Въвеждаш това, което ти показвам и даваш save.

После отиваш на System update и b391 се появява Smile

Почваш да го теглиш, но веднага даваш на пауза. Връщаш се в настройките на wifi и връщаш настройките на проксито, както си бяха, тоест избираш None и даваш пак запис.
   

Връщаш се на ъпдейта и продължаваш да го теглиш и си готов Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Хаха, сериозен guide. Въпросът е друг - 391 не се ли очаква да дойде по OTA? Защо са нужни тези еквилибристики?
Цитирай

И аз не знам Smile но пак не при всеки идва. При някои е долъл при други не. И ако не ти се чака, като мен Smile
Цитирай

Добре, а какво е новото в този ъпдейт, имаш ли идея?
Цитирай

Най-важното е че винаги имаш около 2гб свободна рам и телефонът върви адски мазно и бързо, без лаг. Оптимизацията е на страхотно ниво.
Имаш чувството, че си си купил по-мощен телефон Smile
Цитирай

Основното, което пишат :
B391 - носи корекции на грешки и добавя всички последни кръпки по сигурността на операционната система Android.
Отделно B382 го водят за бъгав и недоволстват.
Има писано по темата, бях пуснал линк.

LG G2 mini x 2, Samsung Galaxy S5, Huawei Nova
Цитирай

Послушах ви и инсталирах и 391. Не усещам никаква разлика в придвижването из интерфейса от преди, но пък и съм доволен, че съм с последната възможна версия. Smile
Цитирай

Аз имам въпрос, та мога ли от b340 да инсталирам b391, защото във Firmware finder-а си ми излиза и сега b391?

Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk

LG Optimus Black P970, Huawei Ascend G7
Цитирай

Преди време бях пробвал да инсталирам версия, но след рестарта все ми даваше грешка.
Има възможност да се изтеглят двата пакета (update и B391) и ако не се получи автоматично ще ги инсталираш ръчно по горе оказания начин (от линка на колегата XAn4ETO).
Аз лично не виждам причина да не се получи, а ние имахме желание да получим следващите ъпдейти по OTA. Лично на мен не ми се чакаше за последния и го инсталирах от Firmware finder. Само отново и аз да намекна да се внимава с версията за едно и двусимов (има в описанието кой кой е), че е малко подвеждащо общото описание.

LG G2 mini x 2, Samsung Galaxy S5, Huawei Nova
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)