Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въздушна команда S pen
#1

Здравейте, сблъсках се с доста странен проблем. Преди няколко дни имаше нещо като актуализация и след това всични настройки ми се нулираха, имам предвид тонове на звънене и т.н. Снощи забелязах, че същото е и с настройките на Spen, след като извадих писалката за малко. Оказа, че няма въздушна команда и не мога да я активирам по никакъв начин в менюто на Spen. Стои че не е активна и не мога да плъзна и да я активирам. Моля за съдействие.
Цитирай
Аксесоари
#2

Направи един ресет и ще се оправи.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Опитах да намеря решение, различно от това, но май няма да е възможно Smile
Цитирай
#4

Какво да правим!? Ужас с тия резети ,всеки месец ъпдейти и всеки месец трябва да му правя настройките ли или как!?
Някой да знае как се запазват настройките или как се прави бекъп без руут!?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#5

В моя случай не беше точно ъпдейт, защото след ъпдейт никога не са ми се нулирали настрийките. Просто се появи знака за налични актуализации и трябваше да се съглася с някаква политика за актуализации или нещо подобно, ако не се лъжа и след това мелодии и всякакъв вид настройки се смениха. Със стоков полски ром съм 6.0.1.
Цитирай
#6

Аз ползвам samsung smart switch app. Правя си пълен архив и възстановявам от там. Не съм имал проблем с настройки след това, а и за разлика от Kies и други бекъп програми - тази ми се вижда доста по лека.

Samsung Galaxy Note 10 Lite
Цитирай
#7

@Д.Данаилов с тая  samsung smart switch app програма запазват ли се настройките след бекъп на мелодиите !?
Ще я пробвам но да си попитам Wink?

П.С.Нещо на моят телефон не стана !!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#8

За мелодиите и аз съм имал проблем. Не съм пробвал различните варианти, но мисля че има значение дали са в паметта на телефона или на SD картата.. Дано съм помогнал.

Samsung Galaxy Note 10 Lite
Цитирай
#9

Здравейте, и аз имам абсолютно същия проблем след update като slavia_13.
Има ли някакво решение ?
Цитирай
#10

Тези ъпдейти подменят системни приложения и настройки. След ресет, ако има проблеми тогава се търси решение.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#11

Радо направих ресет, но не се промени нищо.
Свалих от Sammobile FIRMWARE преинсталирах с Odin , но нищо не се промени...
сложих този N910CXXS2DPJ1_N910COXX2DPI2_MTL
какво друго да направя ?
Цитирай
#12

Да не ти се е прецакала писалката нещо?
Цитирай
#13

Не е на друг Note 4 работи...
Цитирай
#14

(2016-11-20, 22:47:51)Idis написа:  Радо направих ресет, но не се промени нищо.
Свалих от Sammobile  FIRMWARE преинсталирах с Odin , но нищо не се промени...
сложих този N910CXXS2DPJ1_N910COXX2DPI2_MTL
какво друго да направя ?



[Изображение: 7890263.png] N910CXXS2DPJ1 | 6.0.1 | 04.10.2016 | 9186796 |  четири файла... пробвай да видим >> https://yadi.sk/d/-hDlMI4Ixn5CX

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#15

(2016-11-20, 23:39:01)rado__8 написа:  [Изображение: 7890263.png] N910CXXS2DPJ1 | 6.0.1 | 04.10.2016 | 9186796 |  четири файла... пробвай да видим >> https://yadi.sk/d/-hDlMI4Ixn5CX

Ок, 
пуснах да се тегли, но май ще отнеме доста време.
после има ли някаква особеност в Odin ?
Мерси !
Цитирай
#16

Самите файлове подсказват в кои полета в Один 3.10 да заредиш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#17

(2016-11-21, 00:36:28)rado__8 написа:  Самите файлове подсказват в кои полета в Один 3.10 да заредиш.

а да правя ли Wipe factory reset , Wipe cache освен това да слагам ли отметка някъде в Odin ?

имам  Odin3_v3.11.1 или той не става ?
Цитирай
#18

След като се инсталира от recovery правиш wipe cache partition. В Один не пипаш нищо само зареждаш 4 файла и стартираш инсталацията. Ресет сам ще си направи.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#19

(2016-11-21, 09:19:15)rado__8 написа:  След като се инсталира от recovery правиш wipe cache partition. В Один не пипаш нищо само зареждаш 4 файла и стартираш инсталацията. Ресет сам ще си направи.

Мерси Радо получи се  Smile

а можеш ли да ми препоръчаш някакъв хубав къстъм РОМ ?

Мерси !
Цитирай
#20

За N910C има малко, а за N910F има повече тъй-като са с различни процесори. Как да ти кажа като всеки си избира според това което иска да смени. Ти какво искаш, не е ли по-добре да рутнеш и подменяш и добавяш което искаш. Кое не ти харесва в твоя?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#21

(2016-11-21, 22:11:14)rado__8 написа:  За N910C има малко, а за N910F има повече тъй-като са с различни процесори. Как да ти кажа като всеки си избира според това което иска да смени. Ти какво искаш, не е ли по-добре да рутнеш и подменяш и добавяш което искаш. Кое не ти харесва в твоя?

Много рам ми пипат приложенията на Самсунг а  и батерията не държи дълго.
Мисля , че има какво да се желае и оптимизира. Иначе телефончето не е лошо.
Ти какво мислиш по въпроса ?
Цитирай
#22

Аз, ако бях на теб рутвам и инсталирам busy box. Изтривам почти всичко на самсунг включително и акаунта. Батерията се оправя като актуализираш сървисите на гугъл и маркета. Изтриваш кеша от рековъри слагаш AdAway за да нямаш реклами и телефона ще полети. Колко време вече караш с тази батерия да не й е дошло времето вече?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#23

(2016-11-23, 09:19:25)rado__8 написа:  Аз, ако бях на теб рутвам и инсталирам busy box. Изтривам почти всичко на самсунг включително и акаунта. Батерията се оправя като актуализираш сървисите на гугъл и маркета. Изтриваш кеша от рековъри слагаш AdAway за да нямаш реклами и телефона ще полети. Колко време вече караш с тази батерия да не й е дошло времето вече?

Здрасти Радо ,малко преди да изтече гаранцията на телефончето предния месец ми смениха батерията и USB порта.

А относно рута, busy box-a и останалите неща може ли за спъорт от твоя страна ?

Мерси предварително !
Цитирай
#24

Темата е з друго, ако искаш отвори нова.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#25

(2016-11-23, 21:15:02)rado__8 написа:  Темата е з друго, ако искаш отвори нова.

OK 
ето линк към новата тема : https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=87465
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)