Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Qualcomm представи Snapdragon 835
#51

Ами извинявай,но не се сетих за друго....Smile
Не знам какво търсите в един телефон и какви телефони си купувате,но....Аз не мога да си представя,че телефона ще лагва !?!?! Може да не е произведение на изкуството,може да не е с най-добрата камера,може да има всякакви други кусури,но няма как да лагва !Smile
И между другото LG G2 Isai(801) също не лагва...Smile
Цитирай
Аксесоари
#52

@tda до някъде си прав, но гледната ми точка малко се различава и в тази връзка не вдявам какво им е на 32битовите ОС-и? Ето ти и още въпроси: Какво е дължина на думата и недостатъци свързани с нея при 64бит? Какво му е на правец (64М 64 битов си е и работи, макар и скъп ...)? Много нови модели автомобили могат да завиждат на москвич в доста неща. Това, че нещо е старо, не означава, че новото е по добро във всички показатели. Коя друга кола е печелила награди за най бърз танк и най меко возещ трактор? (опит за шега)
java кода директо от SoC-a ли се изпълнява? Колко са битовете при интерпретацията на java кода от виртуалната машина при 64 битов андроид?
И ако Г6 е на цена близка до флагман от 2016 пак ли би взел флагман от 2016? А другите неща които са подобрени? Само сок-а ли е новото нещо в следващия модел? Много въпроси, но отговорите им мисля ще ти дадат друга насока на размисли ...
Цитирай
#53

Чувствай се win win. Smile има как да лагва. Както има как да го направя и до 2 часа СОТ. Дай си телефон да ти покажа, че има. И клип ще снимаме даже. Който телефон дадеш с него ше тестваме. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#54

Говорите смехории. Falgship - the best, or most important thing owned or produced by a company (via Google). Превод - най-доброто, или най-важното творение притежавано или произведено от дадена компания. Демек ако флагшип устройство е най-доброто на което дадена компания е способна (в случая говорим в сферата на телефоните) означава: най-добрата камера, най-новия екранен панел, възможно по-голяма батерия, която може да се побере в корпуса и last but not least - последен модел процесор.
821 НЕ Е последния модел процесор. G6 ЩЕ Е флагшипа на LG. Като ги съчетаеш двете означава само едно - компромис. Тук не говорим кой процесор на какво е способен, колко е енергоспестяващ или колко ще е efficient (не знам думата на български). Говорим за последен модел процесор, а 821 НЕ Е такъв - тази титла се пази от 835 за момента.
Така че, ако действително LG пуснат последния си модел със стар чипсет от 2016 и му сложат цена от 2017 моментално губят хиляди клиенти. Не ми ги разправяйте тия неща, че повечето хора не били гледали спецификации. LG ще бъдят изядени от тек журналистите, а това определено не е малко.


Хммм.... май обърках темата малко. Това мнение може да го изтриете. Сори (:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#55

(2017-02-03, 21:29:52)bodonance написа:  @tda до някъде си прав, но гледната ми точка малко се различава и в тази връзка не вдявам какво им е на 32битовите ОС-и? Ето ти и още въпроси: Какво е дължина на думата и недостатъци свързани с нея при 64бит? Какво му е на правец (64М 64 битов си е и работи, макар и скъп ...)? Много нови модели автомобили могат да завиждат на москвич в доста неща. Това, че нещо е старо, не означава, че новото е по добро във всички показатели. Коя друга кола е печелила награди за най бърз танк и най меко возещ трактор? (опит за шега)
java кода директо от SoC-a ли се изпълнява? Колко са битовете при интерпретацията на java кода от виртуалната машина при 64 битов андроид?
И ако Г6 е на цена близка до флагман от 2016 пак ли би взел флагман от 2016? А другите неща които са подобрени? Само сок-а ли е новото нещо в следващия модел? Много въпроси, но отговорите им мисля ще ти дадат друга насока на размисли ...


Дори и да не е само SoC трябва ли да пускат новото-старо на новата цена? Мерси съм. Бих взел само ако цената е достатъчно по-ниска, а в това се съмнявам.

Примера който дадох е че целта е подобрение на нещата и развитие. А не да тъпчем на едно място. Когато има развитие нещата ще се усъвършенстват. Тя и андро не беше това, което е сега, но е факт. Липсваха много функции. Гадни VGA камери и други такива. Smile

Едва ли не се убеждаваме да платим цената на флагман 2017 с чипсета 2016. Хайде сега по-сериозно.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#56

@smiley "най-доброто на което дадена компания е способна"  Ако флагмана трябва да е най във всичко защо твоя флагман няма спен и ваком дигитайзер а само ноут серията имат. Къде му е MIL-STD-810G стандарта от актив серията? Нали уж всичко най добро трябва да е във флагмана? И сега С7 като не е със спен и не е със корпус по MIL-STD-810G не е флагман ли? Пък и сам казваш най на дадена компания а не най сред всички компании ... 
Иначе A flagship is a vessel used by the commanding officer of a group of naval ships, characteristically a flag officer entitled by custom to fly a distinguishing flag. Used more loosely, it is the lead ship in a fleet of vessels, typically the first, largest, fastest, most heavily armed, or best known. Over the years, the term "flagship" has become a metaphor used in industries such as broadcasting, automobiles, airlines, and retailing to refer to their highest profile or most expensive products and locations. Тука не напразно има OR а не AND. Не виждам кое я/ги задължава да е с най новия процесор освен твоите представи за това?

ЕДИТ:И най новия процесор не означава най добрия процесор ... сам казваш най доброто на дадена компания а не най новото ... Ще го видим колко е добър 835, че скоро се парихме с една печка 810 ...

@tda съгласен, че трябва да има развитие, но SoC-а в частност 821 е достатъчно производителен за години напред и според мен няма значение дали е 821 или 835 стига да подобрят останалото. За мен нова технология на батериите е по наложаща например. Иначе ако цената не оправдава по стария S0C и аз съм мерси ...

ЕДИТ @tda дано, но по скоро ще видим SD 897 от колкото нова технология при батериите в серийно производство ...
Цитирай
#57

Това с батериите е болна тема. От години уж разработки и нищо ново. Може би и на това ще дойде времето.

(2017-02-03, 22:05:05)bodonance написа:  Иначе ако цената не оправдава по стария S0C и аз съм мерси ...
Това се опитвам да кажа и обясня, а не че другият процесор е боклук или няма да работи или да се хвърля в боклука със засилка. Но явно някои потребители така го разбират. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#58

Добре ! Аз пак питам:
Какво правим в този случай ? Qualcomm не могат да осигурят въпросния процесор за всички,които планират да го използват във флагманите си за 2017...Имат един много сериозен клиент,който планира да продаде 60 млн телефона и примерно половината от тях ще са с SD 835....Това е най-елементарното...Оставяме настрана отношенията Самсунг-Куалком по отношение производството на въпросния чипсет.
Колко телефона ще продадат и LG и Сони и HTC заедно,ако щете,че да са наравно със Самсунг ? 
Какво да правят останалите компании ? Да чакат неопределено време,да не пускат модела изобщо или да използват процесор от Q4 на 2016г. ?
Колкото до цената.....Тя няма нищо общо....или поне много малко общо с въпросния процесор...Има доста неща,които са доста по-къпи и е нормално цената да е по-висока....Smile
Цитирай
#59

Явно останалите нямат договори или не са толкова солидни като тези на Сами. Монополче има, да отиват да се съдят.
И какво сега Куалком май иска да си пробута останалите бройки 821. Всяка година има бройки и сега вече няма бройки. Smile Съвпадение?


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#60

Каквото и да си говорим,някои ще трябва да направят компромиси,а и феновете ще трябва да проявят малко разбиране...Smile
Цитирай
#61

Имайки предвид, че Samsung са единствените, които ще произвеждат 835 нормално всичките първи бройки да са си за тях.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#62

Нови резултати от Snapdragon 835. Явно са го "пипнали" малко. Предполагам след първите, които аз бих казал незадоволителни резултати, qualcomm са поработили върху базовия kernel. Но това е само предположение:

Single Core - 2004 ; Multi Core - 6233

Сега вече се доближава до Kirin 960. Тестовете са направени на "платформа" с 4 GB RAM.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#63

(2017-01-21, 12:00:55)Anastasia123 написа:  Отначало SD835 не показа задоволителни резултати в първите тестове, но днес намерих нещо интересно. Устройство с 90% чист андроид, което използва конфигурация SD835 + 4 GB RAM + Android 7.1.1
Moto Z 2017 (?) : https://browser.geekbench.com/v4/cpu/1650449

1930 single-core
6207 multi-core

(2017-02-07, 13:35:44)Anastasia123 написа:  Нови резултати от Snapdragon 835. Явно са го "пипнали" малко. Предполагам след първите, които аз бих казал незадоволителни резултати, qualcomm са поработили върху базовия kernel. Но това е само предположение:

Single Core - 2004 ; Multi Core - 6233

Сега вече се доближава до Kirin 960. Тестовете са направени на "платформа" с 4 GB RAM.

В рамките на статистическата грешка са си 30-70 точки ... ако са пипали, не е било нещо съществено ...
Незадоволителните които визираш на дъно пише PM1_BSP а не msm8998, та може да си е тестова бройка на чипа, която да има разлика с финала ...
Цитирай
#64

(2017-02-03, 20:04:52)tda написа:  А ти сериозно ли искаш да ме убедиш да платя цената за флагман 2017 с чипсета от 2016? Нелепо е. ...

До някъде е така. Но тогава как си платил цена за флагман, за телефон с екран на флагман от 2013-та, примерно? 6s+ е с FullHD екран. 7+ и тойе така ама му искат баси парите! Пак е нелепо.

Съгласен съм, че хардуер, който не е най-актуалния към момента трябва да е по-евтин, но това не спира производителите да искат доста пари, а явно клиентите им ги дават.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#65

(2017-02-13, 08:38:52)e34v8 написа:  До някъде е така. Но тогава как си платил цена за флагман, за телефон с екран на флагман от 2013-та, примерно? 6s+ е с FullHD екран. 7+ и тойе така ама му искат баси парите! Пак е нелепо.

Че нелепо е. Изобщо не съм си помислял обратното. Още не си видял какво ще поискат на 8 или 7с или там каквото ще е. Big Grin Той и 1+3, 1+3т е fullHD, дори и твоят нексъс е с FullHD, но не екрани коментираме сега.
Всяка година всеки флагман излиза с топ SoC, GPU, камера и всичко топ топ, което могат. До сега при всеки флагман е било така по отношение на SoC. Заради закачката на Qualcomm и Samsung, вече явно няма да е така. Приятелство с предимства. Wink
За протокола СД821 е анонсиран юли 2016. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#66

То за протокола и 835 е 2016 ... ноември да бъдем по точни или ~5 месеца разлика ... т.е. пак ще платиш цената за флагман 2017 с чипсет от 2016 ...
Мега древен е 821 ... живи динозаври са го ползвали ... Нелепото е, че се вживяваме толкова ... пък и сам казваш "което могат" ... а какво става като не могат? Ето ти ситуация в която не могат. Това прави ли го по лош флагман? Ами ако други неща са по добре спрямо този с по новия чипсет който също е от 2016? Много ако ... Да има избор ... всеки си има ум в главата да преценя за кое ще си даде парите ...
Цитирай
#67

Пак го казвам: Къде съм казал, че ще е неработещ или лош 821!? Кога съм коментирал дадено устройството като цяло? Или пък съм казал, че не става само заради SoC?
821 е най-доброто. А и никой не гледа SoC и не го интересува, за това даже да затваряме темата. Мир! Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#68

Мир да е ... и да на едно мнение сме 821 е най-доброто към днешна дата а 835 най-новото ... дали 835 ще е най доброто, времето ще покаже ...
И въпреки, че не коментираме дадено устройство като цяло, мнението ти под номер 46 продиктува някой друг коментар ... прочети си го пак и ще си отговориш Smile
Жив и здрав. Мир. Макар, че кога сме били във война?
Цитирай
#69

821 е най-доброто, но от Qualcomm.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#70

И не само ... ширпотреба е ... другото и да е по-добро си клони към бутиково ...
Цитирай
#71

(2017-02-13, 11:18:44)tda написа:  Че нелепо е. Изобщо не съм си помислял обратното. Още не си видял какво ще поискат на 8 или 7с или там каквото ще е. Big Grin Той и 1+3,  1+3т е fullHD, дори и твоят нексъс е с FullHD, но не екрани коментираме сега.
Всяка година всеки флагман излиза с топ SoC, GPU, камера и всичко топ топ, което могат. До сега при всеки флагман е било така по отношение на SoC. Заради закачката на Qualcomm и Samsung, вече явно няма да е така. Приятелство с предимства. Wink
За протокола СД821 е анонсиран юли 2016. Smile
Те много телефони са FullHD, ама не са по 2000 лева. Разбираш ме.

П.С. Nexus 5x няма място при флагмани. Нито ценово, нито по параметри. Той струва 600 кинта чисто нов.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#72

Диспелите нямат място при процесорите, но... Smile

New Nexus 5X available for pre-order 29 September
Will cost you £339


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#73

(2017-02-13, 12:46:39)tda написа:  Диспелите нямат при процесорите, но... Smile

New Nexus 5X available for pre-order 29 September
Will cost you £339
Това за дисплеите не го разбрах много,но ни чака криза и при тях...Smile

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#74

(2017-02-13, 12:46:39)tda написа:  Диспелите нямат място при процесорите, но... Smile

New Nexus 5X available for pre-order 29 September
Will cost you £339

Е как да нямат? Сам каза - не е нормално да даваш много пари за миналогодишни части. Дали ще е SoC или екран или нещо друго, след като производителят е спестил пари от нещо, трябва и цената да е по-ниска. Ето, iPhone 7 e с доста посредствен екран спрямо конкурентите (и Епъл феновете си го признават) , трябва да има отражение върху цената. Далеч не е така обаче. Та и с чипа е така. Ще сложат миналогодишния (дали е достатъно производителен или не не коментираме) и цената ще си е каквато по принцип.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#75

Те за това сега продажбите на "малкия" са по-ниски(поне до сега). Та дори в Китай бяха изместени от първото място. Всеки ще си носи последствията от действията Smile . Е не е само за това, но и това е фактор, съдейки по потребителските коментари. Темата е за процесори, не за екрани, iPhone 7, коли и самолети. А и сравнението е доста неуместно. Сравняваме различни платформи, различни начини на действие на производителите в продължение на години и прочие . Smile Намесваш телефони модел 2015 и сравняваш минали неща. Те и ЛГ миналата година пуснаха телефон с модули, но сега няма да е с модули. И нексъс имаше преди, но сега вече линията я няма в доста аспекти.
Иначе схванах още първия път какво ми казваш. Smile

Аз спирам до тук с обясненията кой разбрал, разбрал. А и нали потребителите не ги интересувало процесорите. Та за това да не ги коментираме тях. Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)