Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Galaxy Note 4 N910F замръзване, рестарт и др.
#1
Lightbulb 

Тук ще се опитам да опиша проблемите ми с един Note4 N910F, който ми дадоха да оправя защото беше практически неизползваем.

 Така, проблема е в това, че телефона замръзва доста често и също често се рестартира, но не нормален рестарт, а влиза в даунлоуд мод с надпис:

[Изображение: 30shsf6.jpg]



След това реших, че проблема ще се реши с флашване на ром (сервизен) с 4 файла и пит. Опитите завършваха със следното съобщение:


[Изображение: image.png]




От 5-6 опита и сваляне на друг сервизен като мислех, че първия е повреден накрая успях да го флашна, но радостта продължи 10 минути след стартирането и телефона пак замръзна и започнаха рестарти в даунлоуд.
Не се оправя нито с махане на батерията , която между другото си държи много добре преди някой да каже, че може да е тя.
Мислех, че проблема е в бъгавия 6.0.1 (така съм чел в нета) и реших да му дам последен шанс и да върна 5.1, тук не беше по различно успях след много нерви и опити та накрая сложих 5.1. 
Същата работа рестарти замръзване и изобщо имах си една неизползваема тухла. Остави го за другия ден защото вече беше доста късно.
Идеята беше да сложа рут, рекавъри и къстъм ром поне да си действам през телефона и да не се занимавам с Один.
Върнах след много опити 6.0.1 и направих магиите рут, рекавъри и си избрах един къстъм базиран на фърма от Ноут7, но за съжаление и при него имаше същите болежки. 
Докато си мислех как да съобщя лошата новина на собственика след три дена борба и се сетих, че бях гледал един клип в нета с един индиец говорейки на развален англииски как с програмка е оправил телефона (тогава подходих скептично) и реших да го намеря пак и да видя каква е тази програма, която ще помогне пред Один.
Разрових се в историята на ЮТюб и изгледах клипа, пфф нек'ва програма, която даже и рут не иска няма как да стане тоя се бъзика ама 'айде ще я сложа.
Резултат вече трети ден няма и помен от рестарти и замръзване, да смотаната програмка реши проблема.


Ето видеото:



Ето на малко по разбираем език:



Ето и самото приложение:

https://play.google.com/store/apps/detai...edarken.wl


Пускате го, задавате четвъртата опция от горе на долу PARTIAL-WAKE-LOCK, натискате бутона, който ви играе ролята на меню и от опциите задавате да се стартира след рестарт на телефона за всеки случай може и от смарт мениджъра да зададете автостарт.

Малко за самата програмка, според мен държи телефона буден по някакъв начин и не позволява да замръзва, което на свой ред води до рестарти. Да хаби малко ток, но не е нещо фрапиращо и за сега е единствения начин да се закрепи телефона.
Другия начин е да се замени дъното, но такова аз не намерих ново, а само втора ръка от нета и там гаранция няма че ще работи, а 100$ не са малко пари.
Та който има описаните от мен проблеми да се пробва, както казах помага и не иска рут!
Ето и малко скриинчета за да видите как е живота на батерията с тази програмка и това е първия ден след като я сложих:


[Изображение: image.png]


[Изображение: image.png]


[Изображение: image.png]


Ами това е от мен надявам се да е от помощ темата и по скоро да нямате такива проблеми Wink




[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво... За F версия ще ти дам прекрасен порт, ако искаш

Samsung Galaxy Note4 Android 6.0.1
Note 7 port
Цитирай
#3

Не знам дали това е точнате тема в която фа пиша , но како е нужно модератора нека я  премести . Става въпрос за note edge SM-N915FY .  Много проблемен телефн  ( или поне тази бройка която е при мен ) !  Закупих го от OLX  и след 15 минутен тест в Екон всичко изглеждаше ОК . Платих го  ,  продължих с тестовете и след като  го включих в режим '' пестене на енергията'' телефона заби. Извадих му батерията и след това не иска да се включи . Обиколих няколко сервиза из града , но на всякъде казаха , че е за смяна на  дъно . В единия сервиз се наеха да му отделят време. Оставих го и след  ден ми се обаждат , че е готов . Платих си ремонта прибирам се слагам му SIM картата и телефона пак не тръгва . А го взех работещ ! Върнах го отново в сервиза  . Мина се  седмица тези не се обаждат .  Взех го и почнах да го мъча  с Odin със Smart Switch . С Odin ми дава грешка в PIT фаила .   Със  Smart    зарежда до някъде (веднъж до 30 веднъж до 80 % и спира ).  Стартирах го в рековъри менюто и изтрих всичко възможно .  Тръгвам да го преинсталирам , но пак  не иска .  Рестартирам го и  с голям късмет си зарежда андоида (Marshmallow) .  Тръгва , но се рестартира , замръзва и изобщо не е никак добре .  Тов акоето тегля като ROM  е с размер 2.4 а след като телефона  тръгне ми показва , че 7,6  от системната памет е заета . Имате ли идея къде е проблема ?
Цитирай
#4

Здравейте. И аз имам от миналата седмица проблем с моя N910F. Започна да замръзва, върнах му фабрични и се стигна до положението от снимката. За късмет е още в гаранция и ще го оставя днес в сервиза.


Прикачени файлове Миниатюри
   

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#5

Замениха ми телефона, не ми казаха какво му е било на стария. Сега какъв са ми дали, дали е чисто нов или реновиран от Samsung, не знам. Ама пък е със всички фабрични лепенки и дойде с писалка, сега имам две Smile

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#6

Дали са ти нов телефон. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#7

След справка със Phone INFO ★Samsung★ ми дава статус Refurbished. И един Warning за относно датата на производство (07.02.2017). Каквото такова, нали работи.
На жената S5-цата първо бе сменена заради дефект в мотора на вибрацията, после пак с проблем в екрана. Другия месец изтича гаранцията и да видим какво ще стане. Всеки път беше телефона с целофаните.


Прикачени файлове Миниатюри
   

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#8

Моя след последния  получен ъпдейт умря . И няма никакви признаци на живот Sad
Цитирай
#9

Нямам никакво обяснение какво се случва при мен . Както писах по горе , след последния опит за ъпдейт . Телефона умря и нямаше никакви признаци на живот. Включен към компютъра - устройството не се разпознава.  Пробвах с друга батерия и пак  мъртъв .  Смъкнах батерията до 0%  , като я нагласих на  другия си телефон ( Note 3 )  Сложих я на Edge-то , и пак нищо. Заредих я на 100%  пак  нищи и го зарязах . На следвашия ден го включвам към зарядното и светна . Показа батерията  , че зарежда на дисплея и веднага влезе в рековъри режим . Пробвах да го преинсталирам със Smart Switch , Но опита бе неуспешен . След 2-3 рестарта с вадене на батерията . Зареди андроида и тръгна. Да видим до кога !!!
Цитирай
#10

Здравейте на всички. 
От известно време, се появява следния проблем на телефона:
Решавам да го ползвам (обаждане, камера и т.н.) и при включването на телефона, екрана светва и след това просто забива!!!! Става такъв все едно сте намалили контраста му до последно и никаква реакция с пръста. Не може да се превъртат менюта, не може да се влиза в менюто, просто нищо....  
Когато изкарам стилуса, с него всичко работи, но екрана пак остава като с намален контраст. Единствения вариант да се оправи положението е да го рестартирам (като за целта отново ползвам стилуса) или да му извадя батерията. 
 
Ще съм благодарен на всички, които помогнат за решаването на проблема.
Цитирай
#11

След последния ъпдейт при мен се получи същия проблем,замръзване последвано от рестарт и влизане в даунлоуд режим,че даже и ми изписваше грешка в кернела.Не мога да си обясня как Не маниполиран телефон може да стигне до това състояние?!
Програмката РАБОТИ и Не позволява рестарти !
Въпроса ми е може ли телефона да се оправи по някакъв друг начин и от тук нататък постоянно ли трябва да се използва WakeLock и дали трябва да е винаги включен ?
Благодаря предварително за инфото и на модератора за темата !
Цитирай
#12

Здравейте От днес и аз имам същия проблем със замръзване и рестартиране на Note 4.  Искам да питам дали това е варианта който може да спаси телефона - WAKE LOCK  или има вариант с преинсталация и връщане към Андроид 5.1. Някой пробвал ли е с пит файл?
И това значи че телефонът е с хардуер проблем вече  Bu
Цитирай
#13

Винаги правя фактори резет след обновление на фърмуера,досега проблеми никакви...вече две години
Цитирай
#14

Можеш ли да дадеш адрес за сервизен ром на 910f все намирам за други буквички
Цитирай
#15

Свали си Samfirm tool и от там може да си свалиш 4-файлов фърм за всеки един телефон.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#16

За съжаление нищо не помага. И аз съм с този проблем,но засега съм го закрепил с тази програма. Въпроса е докога? Тук има много разисквания по тази тема- https://forum.xda-developers.com/note-4/...g-t3348821 При едни излиза проблема от батерията, при други от дънната платка, при трети от настройки...но 100% решение засега  няма.

Huawei mate 50 pro / samsung galaxy Z fold 3/ Samsung Galaxy S24 ultra 
Цитирай
#17

Здравейте! Малко да съживя темата. Някой да си продава (или пък подарява) неработещият Note 4? На моя му отказа дисплея в долната част и искам да си го оправя. Пишете ми на имейл-geniy@abv.bg или тук във форума на съобщения. От София съм. Благодаря!

Huawei mate 50 pro / samsung galaxy Z fold 3/ Samsung Galaxy S24 ultra 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)