Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Meizu Mx4 Проблем!
#1

Здравейте ! Онзи ден си закупих въпросният телефон втора ръка. Вчера пристигна и на пръв поглед нямах никакъв проблем, но след известно време стана страшно. Като телефонът стигне определен % от батерията се гаси сам и след това , не може да се пусне. Показва ,че има 1 % батерия. Ако някой има идея какво да правя ще съм му много благодарен. Отделно имам някво жълто петно на горната дясна част на дисплея.
Цитирай
Аксесоари
#2

Сигурно батерията е заминала. А за петното ти трябва сервиз. Писано е за него.
Цитирай
#3

Жалко, някой наглец ти е пробутал телефона без да те предупреди, защото е знаел, че няма да ги забележиш веднага тези проблеми. За батерията, колегата ти е казал, а за екрана трябва да се сменя. Виж темата за жълтите петна.
Дано да има гаранция иначе всичко е за твоя сметка. На моя ми смених 4 екрана и пак се появяват петната след определено време.
Цитирай
#4

Ти нямаш ли вече нова слушалка?Какво стана с преговорите с "Вивашите"?
Цитирай
#5

Телефонът е пратен на вносителя за бракуване, защото наистина нямало Мейзу МХ4 без жълти петна. От Виваком чакат само документа и казаха, че вторник, максимум сряда ще ми се обадят да дойда да си избера друг телефон. На 100% процента взимам Хуауей Нова освен ако в последния момент не изкочи нещо на подобна цена, но много по-добро.
Цитирай
#6

Моя е на 21 месеца и...няма жълти петна! Единствените проблеми бяха преди доста време с контактите (софтуерен бъг) и доста скоро с дрейн на батерията (отново софтуерен бъг). Други проблеми не съм имал.

Това е най-дълго използвания от мен смарт и все пак следващия ми телефон няма да е на Meizu заради слабата софтуерна поддръжка.
Цитирай
#7

А ти твоя от къде го взе? Защото този модел на Мейзу има 2 производителя на екрана му. JD и Sharp. Но нямам идея как да разбера моя например с кой е.
Цитирай
#8

Моя е от виваком на почти 2 г. и съм нямал проблем с екрана като може да се каже че съм го ползвал доста сериозно ,зареждал съм му батерията по 2 -3 пъти на ден,играя Clash of clans  на него .Естествено батерията му умря като на колегата от статията ,на 40-50% се изключва.Поръчал съм си от Алиекспрес та я чакам да пристигне.Относно модела на дисплея съм с JD,може да го провериш с АИДА64 от гугъл плея.

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#9

Аз вече не мога, нека другите да проверят и да споделят.
Цитирай
#10

Моят (новия) Big Grin е JD.Не знам това дали е хубаво,но каквото такова.Забелязвам,че са ми сменили и батерията,но за съжаление новата ми кара по-малко.Сигурно са ми сложили някой ментак или трябва хард ресет да се калибрира.

   
Цитирай
#11

(2016-11-20, 15:25:14)cosera написа:  Моят (новия) Big Grin е JD.Не знам това дали е хубаво,но каквото такова.Забелязвам,че са ми сменили и батерията,но за съжаление новата ми кара по-малко.Сигурно са ми сложили някой ментак или трябва хард ресет да се калибрира.

Само за дисплей ли беше в сервиз и къде?По гаранция ли?

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#12

Във Вивата по гаранция само за дисплей заради жълти петна,но видях,че са сменили и батерията.Старият дисплей не съм го проверявал какъв е.
Цитирай
#13

И при мен сменяха батерия, без да съм имал нужда. Нека минат няколко цикъла и ще си държи нормално, даже моята нова батерия след 4-тото зареждане държеше повече от оригиналната.
Цитирай
#14

(2016-11-20, 18:32:00)XAn4ETO написа:  И при мен сменяха батерия, без да съм имал нужда. Нека минат няколко цикъла и ще си държи нормално, даже моята нова батерия след 4-тото зареждане държеше повече от оригиналната.

След последното зареждане изкара почти 3 дена с близо 3 часа дисплей.
При теб има ли някакво развитие?Имаш ли вече нова слушалка?
Цитирай
#15

Благодаря ви, за вниманието. Проблемът е решен. Човекът се вразуми и сам ме потърси. Ще ми върне парите. Колкото до Мейзу, няма да си купя никога повече!
Може да триете темата.
Цитирай
#16

Супер, че се е оказал поне малко коректен. А относно Меизу съжаляваме за кофти опита който си имал, но просто не си имал късмет и са ти пробутали дефектен телефон втора ръка. Това можеше да ти се случи с всяка марка. Аз също имах този модел и не съм имал проблеми с батерия и дисплей. Преди седмица го продадох на мой близък човек и той също си го ползва без проблеми.
Сега съм с Mi5 и честно да ти кажа ще продължа дълго да ползвам подобни китайски марки.  Имат страхотни модели на поне половин цена от конкурентите си. А за софт подръжката не знам какво точно очаквате. Все още следя тоя раздел и гледам,че продлжават да излизат глобални stable версии. За телефон от тоя клас и цена и то на Меизу чак "слаба софтуерна поддръжка" не бих казал. Още повече, че аз предпочитам да има по-малко ъпдейти, но пък да са като хората отколкото да ъпдейтвам/флашвам постоянно и все нещо да не е наред....имал съм и такъв експириънс със Сони преди години. Но всеки с приоритетите си...
Успех! Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#17

(2016-11-24, 10:00:40)dkolev написа:  Благодаря ви, за вниманието. Проблемът е решен. Човекът се вразуми и сам ме потърси. Ще ми върне парите. Колкото до Мейзу, няма да си купя никога повече!
Може да триете темата.
Радвам се че си решил проблема си.
Но не е коректно от твоя страна да се нахвърляш против Мейзу, първо защото си имал нещастието да попаднеш на телефон втора ръка, от човек който искал да се отърве от него. Грешката при покупката е твоя, защото не си огледал достатъчно добре телефона за който плащаш. Второ, едва ли си го ползвал достатъчно дълго за да дадеш компетентно мнение.
Относно ъпдейтите мога да каже че телефона тръгва с 4.0.4I и стига до последната G 5.1.11
Това за двугодишен период си е напълно достатъчно според мен. На сегашния още не му е изтекла даже гаранцията и още се държи добре. Следващия ще бъде 7-цата Pro или MX ще видим може и да е X-та
Цитирай
#18

(2016-11-24, 09:30:30)cosera написа:  След последното зареждане изкара почти 3 дена с близо 3 часа дисплей.
При теб има ли някакво развитие?Имаш ли вече нова слушалка?

Ами не ми се обаждат още, а уж щяха до сряда най-късно. Ама аз нали се правя на Хитър Петър и не се натискам да ходя и да питам. Чакам, защото видях, а и от Леново България ми казаха, че до няколко дена ще има Леново Р2 и във Вивата. Телефон, който повиче ми се нрави, заради 5,5 инчовият екран и 5100 батерия. Ако не ми излязат сметките с ослушването ще взема това, което казах, Хуауей Нова.
Цитирай
#19

Да ти кажа честно това със забавянето може да се окаже и добра новина,ако дочакаш това "http://www.gsmarena.com/huawei_honor_8-8195.php".Иначе към Lenovo съм скептично настроен. "Nova"-та май е по-добре. Hh ttp://www.gsmarena.com/huawei_honor_8-8195.phphttp://www.gsmarena.com/huawei_honor_8-8195.phpuawei Honor 8
Цитирай
#20

И аз така малко за Леново,но Р2 се доближава по някои неща на МХ4. На лицевата страна под екрана е сензорът за пръстови отпечатъци, с който можем да управляваме телефона и да изключим трите сензорни бутона от екрана. Докосване е стъпка назад, кликване е връщане на началния екран, а досковане със задържане е извикване на мултитаскинг менюто. Като сложиш и голямата 5100 батерия в комбинация със Снапдрагон 625, същия като на Новата, мисля, че ще е добре.
Говорих с КЗП вчера и трябва да взема нещо до 7 декември. Така че ако имам късмета за Р2 добре, иначе твърдо взимам Новата.

Вчера излезе статус на моя телефон, че трябва да занеса до края на другата седмица кутията и зарядното, защото телефонът ми е бракуван и ще бъде акредитиран.
Цитирай
#21

Аз , не критикувам телефончето само , защото аз съм попаднал на подобна бройка. Прочетох хиляди страници ,по-форумите и въпросните проблеми са масови. Иначе телефончето е страшно хубаво и ме е яд ,че трябва да продължавам да ползвам Сони-то , но това е друг въпрос.
Цитирай
#22

(2016-11-26, 21:08:04)dkolev написа:  Аз , не критикувам телефончето само , защото аз съм попаднал на подобна бройка. Прочетох хиляди страници ,по-форумите и въпросните проблеми са масови. Иначе телефончето е страшно хубаво и ме е яд ,че трябва да продължавам да ползвам Сони-то , но това е друг въпрос.
Ако не е тайна за колко пари взе мейзуто

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#23

(2016-11-26, 10:26:06)XAn4ETO написа:  иначе твърдо взимам Новата.

Нещо не ми хареса дисплея на Новата - според мен е нисък клас... Отделно не харесвам бутоните да са виртуални - заемат част от полезната площ на екрана.
Цитирай
#24

За 240лв , взех телефона.
Цитирай
#25

(2016-11-26, 23:16:06)Bi11y написа:  Нещо не ми хареса дисплея на Новата - според мен е нисък клас... Отделно не харесвам бутоните да са виртуални - заемат част от полезната площ на екрана.

Странно как така не ти е харесал. Определено е на топ ниво. Наситени и реални цветове, малко студени, но от менюто като се дадът топли и стават перфектни, даже и това препоръчват повечето критици. А и като видя тестовете на МХ4, то Мейзуто е много близко по показатели с тази Нова.
Та аз го разцъках наживо и ми се видя супер ярък със страхотни цветове. Даже според тестовете на Gsmarena, този екран е с констраст 1500:1, а няма друг LCD екран с такъв голям контраст. За сравнение МХ4 е с 900 и нещо.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)