Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и дефекти при LG G3
#1

Здравейте
Пускам тази тема за да споделим негативните впечатления от този модел. Моля пояснете недостатъците, за та се избегнат покупки или липса на такива.
Цитирай
Аксесоари
#2

Доста съм доволен от телефона. Напоследък в близкият един месец на лентата с известия ми се отпечатва батерията, сигнала и т.н. Доколкото разбрах това е screen burn проблема наличен при V10 и G4. Нямам пукнатини(може би защото е ново производство-февруари 2016). Телефона си заслужава според мен, обаче ако се руутне и флашне xceed кернела(просто придава нов живот) още повече. 
[Изображение: Screenshot_2016_11_07_22_40_14.png]

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#3

Пукнатини [< 6 месеца]
Проблемни батерии, bootloop [~1.5 години]
Син екран [малко под 2 г.]
Бъгав софтуер [лайфтайм]
Цитирай
#4

На мен ми сече екрана - има някакъв проблем с графиката и аз не знам какво е. Водих го къде ли не за поправка и нищо

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#5

(2016-11-22, 21:18:10)acho_ написа:  Пукнатини [< 6 месеца]
Проблемни батерии, bootloop [~1.5 години]
Син екран [малко под 2 г.]
Бъгав софтуер [лайфтайм]

Пълни глупости.
Имах 16гб г3 на почти 2 години,още от първите партиди
пукнатини никакви.
Бутлуп никакъв
софтуер добър
Син екран нямаше
То зависи какъв е апарата,не при всички има проблеми.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#6

Аз имам този проблем едно към едно https://www.youtube.com/watch?v=JYbYg4cfqYE в един сервиз казаха, че е от чипа, а на другото място казаха че със смяна да дисплей ще оправи.Не знам да рискувам ли с нов дисплей.Някои от вас имал ли е такъв проблем.

LG G2 - > LG G3 - 16 GB
Цитирай
#7

Здравейте, аз имам проблем с рестартиране.Тръгвам да вляза например във Фейсбук приложението и той се рестартира.32GB модел ми е.И ако например батерията е била на 56% след рестартирането е на 17%,а като падне на 15 и се рестартира сам.Моля, помогнете ми.Благодаря !
Цитирай
#8

(2016-12-02, 18:31:11)TheHelleR написа:  Здравейте, аз имам проблем с рестартиране.Тръгвам да вляза например във Фейсбук приложението и той се рестартира.32GB модел ми е.И ако например батерията е била на 56% след рестартирането е на 17%,а като падне на 15 и се рестартира сам.Моля, помогнете ми.Благодаря !
Опитай с нова батерия.
Цитирай
#9

Над 2г. ползаване-никакакъв проблем. Като нов, без пукнатини и каквото и да е друго. както се каза по-горе, не при всички има проблеми. Тела е титан,16гб.
Цитирай
#10

Моя телефон като снимам видео става добре но като го изкарам на компютъра се чува едно пукане и от време на време картината накъсва и става на квадратчета
Цитирай
#11

На телефона като го гледаш прави ли така?
ако не - обнови кодек, определено проблема е в компютъра ти а не в телефона

моя е на почти 2г. - никакви проблеми и безотказна работа. След последния ъпдейт до 30n и Xceed kernel ако не се заигравам с него държи 3-4 дни батерията.

http://www.prikachi.com/images.php?image...77221z.png
Цитирай
#12

При мен единственият проблем се оказа появата на пукнатини в двата края на телефона - без да е изпускан или удрян, т. е. много пазен телефон. Всичко останало работи повече от добре вече две години.

LG G3 32GB White
Цитирай
#13

(2016-11-28, 20:24:33)kenifb написа:  Аз имам този проблем едно към едно https://www.youtube.com/watch?v=JYbYg4cfqYE  в един сервиз казаха, че е от чипа, а на другото място казаха че със смяна да дисплей ще оправи.Не знам да рискувам ли с нов дисплей.Някои от вас имал ли е такъв проблем.

Имам същия проблем. Смених екрана и проблемът пак се прояви. Значи проблемът не е от екрана. Сега имам два екрана и неработещ телефон. Това се случи 4 месеца след края на гаранцията след изпускане. До тогава без проблеми. Един от първите продадени телефони от техното е моят.

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай
#14

Да споделя и аз.
На първата година жълто петно и пукнатини при инфрареда и микрофона отдолу. Гаранционно подменени дисплей и рамка.
На втората година, отново жълто петно (малко по-малко) и пукнатина отдолу при жака за слушалки.
Други проблеми с телефона не съм имал и бих казал, че е изключително добро попадение, но и при него е до късмет. Едни имат проблеми, други нямат никакви, трети имат дребни проблеми като мен. В момента го ползвам с малкото жълто петно и леката цепка отдолу и ще е така докато не умре. Батерия не съм сменявал, оригиналната все още държи що-годе добре. Вече 2 поколения след G3 излезнаха, така като гледам, ще го сменя едва на третото след него... примерно с G6, стига да е адекватен.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#15

Здравейте имам проблем дъс зареждането на телефона , той е версия D855 примерно вечерта в 22:00 часа тела е на 20% и го пускам да се зарежда сутринта ставам за работа в 05:00часа а той се е заредил на 60 % някой ако е имал подобен проблем да сподели как да го отстраня благодаря
Цитирай
#16

Опитай с друг кабел. Възможно е и батерията да е за смяна.

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай
#17

(2017-01-23, 13:31:44)goleooo написа:  Здравейте имам проблем дъс зареждането на телефона , той е версия D855 примерно вечерта в 22:00 часа тела е на 20% и го пускам да се зарежда сутринта ставам за работа в 05:00часа а той се е заредил на 60 % някой ако е имал подобен проблем да сподели как да го отстраня благодаря

Колега, и аз имах такъв проблем.Смених си кабела на зарядното и всичко е по мед и масло Smile Айде със здраве !
Цитирай
#18

Сменях и батерии и кабели и цели зарядни ... И всичко си е същото ...?
Цитирай
#19

Преди седмици телефона ми се рестартира сам няколко пъти в седмицата. След рестарта сим картата стана неразпознаваема. След още няколко рестарта се оправи. Днес сутринта телефона се беше рестартирал отново и нямаше обхват. Рестартирах го, изключвах го и чак след 5 пъти ми разпозна сим картата. Някой да има идея какво става? Дали нещо сдава багажа?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#20

Нова батерия колега

        
Цитирай
#21

Ще изчакам още малко преди да взема нова, все пак телефона е сравнително нов и проблема не е като обичайните за батерията проблеми. Тази сутрин същото нещо стана. Имам съмнения, че е от студа, защото показваше 8 C за батерията и 20C за процесора, а попринцип е към 40-50 нормално и се рестартира, за да се покачат температурите, но не съм сигурен.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#22

Ъпгрейднах телефончето с андройд 6.0 (маршал) и за сега нямам ядове със зареждането на телефона ??
Цитирай
#23

(2016-11-20, 22:47:45)krasimiretov написа:  Доста съм доволен от телефона. Напоследък в близкият един месец на лентата с известия ми се отпечатва батерията, сигнала и т.н. Доколкото разбрах това е screen burn проблема наличен при V10 и G4. Нямам пукнатини(може би защото е ново производство-февруари 2016). Телефона си заслужава според мен, обаче ако се руутне и флашне xceed кернела(просто придава нов живот) още повече. 
[Изображение: Screenshot_2016_11_07_22_40_14.png]

Screen burn не съм имал на  G3 и G4, но на V10 имам. Като цяло е проблем, познат при тази технология, явно LG имат като цяло пропуски в нея.
Цитирай
#24

Ноември месец 2017 ми изтече гаранцията. И на скоро реших да си купя Mi A1 дадох го на моята приятелка да го ползва и телефона умря. Успяхме да го пуснем и да пуснем хард ресет но след това заби отново на логото на LG и до там. Дадох го в МОСТ компютърс където му бе гаранцията и ми казаха това което предположих "ДъНОТО" и ми казаха нещо от рода на 400+ лв :X :/
Докато бях там се оказа ,че и други хора чакаха за подобен проблем или са имали подобни проблеми с спиране,забиване и прегряване и уж батерия сменяли пък дъно ама все с проблеми след това и всичко става след година и половина преди изтичане или след истичане на 2-те години гаранция. Дали е умишлено така нз но много странно ми се струва телефон за 700лв да се развали точно след като гаранцията му мине. Телефонът не е изпускан,протектван е от както е купен с стъклен протектор и калъфи с гума и твърда пластмаса като нов е!
Поразрових се в интернет и открих ,че масово дъното им заминава и ,че греят яко. МОят също така правеше през последната 1 година но след вадене на батерията се оправяше. 1 път бе ходил на сервиз заради сектор от тъчскриина и взеха ,че смениха целия дисплей от МОСТ.
Днес опитах с връщане на Firmware-a  но забива на 4% и не става нищо !
Сега се чудя дали да не пробвам да го опека малко по чипа да видим дали няма да се оправи. Имам съмнение ,че се е разпойл нещо от прегряването. Поне така пише из нета ,че го лекуват тоя проблем. Някой да е имал подобен проблем и да го е оправил ????
Цитирай
#25

Пекох моя, работи 1 седмица колко да си дочакам G6-цата и пак умря. За щастие в деня, в който пристигна новия. Файда няма много много, самия чип се поврежда.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)