Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia потвърди завръщане при смартфоните догодина
#1

[Изображение: picpath_3_39054.jpg]


 
През месец май стана ясно, че марката на Nokia ще се завърне на пазара на смартфони чрез финландската компания HMD global и оттогава сме в очакваме това да се случи...
Източник: http://www.mobilebulgaria.com/news/39054...0%BD%D0%B0

Има ли някой, който да има все още очаквания към марката?

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз имам очаквания, но според слуховете ще стартират с нисък клас устройства, който мен не ме интересуват. Ще чакам високия клас. Smile

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#3

Аз лично имам много големи очаквания,просто застояха малко и..нещата са различни в момента.Имаме много добри телефони от Самсунг,Моторола,Гугъл и т.н.Да се обориш със тях си е истинско предизвикателство.Говори се,че ще се набива много ресурс във новите им телефони,те знаят много добре какво да направят,но да видим дали ще го направят.Очаквам,че нещата са обмислени стабилно и професионално,а не колкото да има нещо на пазара със името им.Ако нещата се развият така,както ми се иска...веднага се хвърлям на една Нокиа.Все още имам уважението към тях и устройствата,които произвеждаха.По-младичките,които познават Нокиа единствено със Windows, жестоко ме съмнява да се метнат на Нокиа масово,след като имаме криви екрани и красиви лъскави устройства от други производители.Аз очаквам с нетърпение да видя новите устройства. Smile

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#4

Номерът е, че Нокиа се връщат в бизнеса с китайски ребрандирани телефони. Нямат развойна дейност, нямат проекти. Харесват 5 телефона и ги поръчват с марка Нокиа.

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#5

Тия телефони само ще носят марката Nokia, нищо повече: http://www.mobilebulgaria.com/news/37776...-i-tableti

Изпратено от моят Nexus 7 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#6

Ще има и тяхни патенти.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Въпреки, че няма да е чиста Нокия, аз си мисля, че ще успеят да раздвижат пазара! Пък и имам носталгия към марката! Big Grin

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#8

(2016-11-21, 19:15:04)hazART написа:  Ще има и тяхни патенти.


То и сега във всеки телефон има технологии на Нокия, защитени с патент, за което си получават отчисленията. Нокиа са един от големите патентни играчи в сферата на мобилните комуникации.

Иначе и аз чакам с нетърпение да видя какво ще предложат, ей така от носталгия по старите времена.


Sent from my iPhone using Tapatalk

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#9

То и Правец имат смартфон ама си е долен брандиран китаец. Не се надявайте много.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#10

Да така е. И Правец бяха също толкова известни в цял свят, но защо ли изчезнаха?!? Бе същото, като с Нокия се получи. И сега Нокия копират бизнес модел от най-авангардната българска фирма за всички времена.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#11

Каквото и да пуснат все тая...за мен лично са ехо от миналото, така е с всяко нещо, едни си отиват идват други.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#12

Нищо не се знае, но времето ще покаже. Cool Wink

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

При настоящата конкуренция...съмнява ме да са нещо повече от средна китайска фирма.

Много харесвах Нокия едно време и ме е яд, че ги няма, но не вярвам да се завърнат с гръм и трясък и да разтърсят пазара с невиждани неща и да поставят големите играчи на колене... мен лично ме съмнява.

Ще имат интересни телефончета с Андроид и до там, едно Шиаоми, Мейзу и Хуавей дори ще са по-изгодни.

Дано да греша.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#14

Още е рано да се правят заключения,времето ще покаже.За мен нокия си остава най-добрата марка за мобилни устройства и чакам завръщането и с нетърпение.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#15

Добре де ама какво очаквате още? Пазарът е пренаситен с всякакви телефони. Дори най-големите играчи като Самсунг и Епъл не са в състояние да представят нещо различно и уникално. Какво си мислите, че ще предложи Нокиа или който и да е друг?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Цитирай
#16

Аз очаквам здравина и най-вече стил, какъвто Nokia винаги са имали. Надявам се да не остана неприятно изненадан. Visslar
Иначе да, пазара е пренаситен, но с какво? На мен в момента ми допадат само 2 марки (бяха 3, но едната не върви в посоката, която ми се иска), от които има 3 потенциални телефона, които харесвам. В моите очи това е липса на избор, защото не е важно колко устройства има в продажба, а колко от тях бих си купил.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#17

Никога не съм харесвал Nokia, не вярвам и сега да ми харесат.
Все пак ми е доста интересно какво ще направят и как ще се развият.

Sent from my Leo toy using Tapatalk
Цитирай
#18

Ако човек вярва с Дядо Коледа, тогава може да има очаквания за телефон от "Nokia". Защо? Защото едни джуджета неуморно са се трудили да правят гъвкави екрани, нови процесори, батерии, които траят по цяла седмица, премиум материали, които не правят от телефона намазана чуплива играчка. И, понеже джуджетата са скромни и работливи, това ще са изумително евтини утройства!

Ако пък човек е пораснал до толкова, че да може да чете и да разбира прочетеното, тогава разбира, че финландската компания Nokia, са продали бранда на китайска компания, част от която е притежание и на ишлеме компанията Фокскон. Тази компания е отделила основно пари за реклама. Другото ще е като при всички останали.

А дали има джуджета за писане на софтуер и поддръжка на софтуера, така че да се чистят бъгове и да се осигуряват ъпгрейди към нова версия? На кой му пука, важното е да има носталгия и да вярваме, че телефоните ще са като старата Nokia. Само че няма да са. Няма да имат нищо общо. Ще са си китайфон. Nokia (финландците, а не продадения бранд), що се отнася до смартфоните, имат преди всичко патенти и марка, която са продали.

Но ако вземат да боднат фенерче на тия ми ти смартфони, направо ще избият рибата!

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#19

В най-добрия случай могат да са тип производство, като Apple и Google.
Техен да е дизайна и всички разработки, а изработката и сглобяването на частите да са в китайската фабрика на подизпълнителя.
Цитирай
#20

И аз не вярвам да си върнат някога славата както беше преди , не защото ще ги правят китайци , а просто защото нямат нужните хора да направят истински телефон. Кадърните хора си тръгнаха преди доста време от тях и това беше най-голяма им загуба.
Цитирай
#21

"Дългоочакваният модел ще предложи 5.2 или 5.5-инчов дисплей с поддръжка за QHD резолюция от 2560х1440 пиксела. Новият смартфон ще се захранва от Snapdragon 820 процесор на Qualcomm. Устройството ще има елегантен дизайн с метален корпус и водоустойчиво покритие. Предстоящият модел ще е фокусиран и към любителите на мобилната фотография. Все още не знаем каква ще е резолюцията на камерите, но той ще използва обектив на Carl Zeiss.   Mожем да сме сигурни, че смартфона ще работи с Android 7.0 Nougat. "

Изпратено от моят Nexus 7

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#22

[Изображение: nokeyjokey.png]

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#23

Андроид 7.0.1, ъъъъъъ, такъв май не е излизал.....или това е фейк, или не съм се наспал.....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#24

Фейк ще да е, MSM8610 е Snapdragon 200 от далечната 2013, а и е с четири ядра.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#25

Няма да са точно НОКИА, но пък няма да са и гаражни китайци. Ще видим какво ще излезе.
http://www.gsmarena.com/hmd_officially_t...-21945.php

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)