Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Maps.
#1
Bug 

След дълги опити да се справя с проблеми (както и първоначално търпение, че е от някой ъпдейт или нещо) реших да се обърна към Вас. Става въпрос за телефон с Marshmallow.
Проблема е именно, че в последните няколко седмици Google Maps ми държи по някаква причина GPS-а включен.
Какво опитах преди да пиша:
  • видях настройките за location history - изключено е (пробвах с включване и изключване, с надеждата да се промени - не стана)
  • проверих самия location - колкото и глупаво да звучи и там не е проблема - седи си изключен (сменях и модовете, пак не става)
  • трих кеша на приложението -  нищо
  • трих данните на приложението - нищо
  • забраних му да ползва GPS -отново  нищо
  • забраних на други приложения да ползват GPS - пак нищо
  • принудително го спирах - продължи
  • след всичко посочено по-горе се примирих, че вероятно е от приложението и просто го disable-нах в очакване на спиране - резултата беше, че спря да ми ползва location-а за около час(или по-малко) преди пак да го започне да го държи включен.
Мислех за ресет - но в момента го възприемам като крайна мярка и се моля да не се стига дотам.
Забележете, че въпреки че е забранено приложението и в статистиката за батерията го показва като мапс, на страницата на самия мапс пише че не е използвал батерията последните няколко часа. И до тук ми се изчерпа и търпението и вариантите - много ще съм благодарен, ако помогнете за разрешаването на този проблем (Maps е приложение, което ппц ползвам и не ми се иска да седи забранено).


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари
#2

Приложението системно ли е или потребителско?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#3

Забранил го ... т.е. системно, но има още няколко гугъл сървиса, които може да са отговорни за това. Та пробвай същото, но на всички налични гугълски сървиси и програми и уиджет за времето вграден ако имаш, че са навързани ...
Цитирай
#4

Според мен си трябва връщане на фабрични настройки. Няма да отнеме чак толкова време.
Цитирай
#5

@Ивайло69 Естествено, че става въпрос за системно.
@Бодо Опитах и по този начин - спрях дори и на "системни" приложения да ползват location-а (weather widget макар и аз ръчно да го настройвам)
Буквално останаха само 7 приложения, които имат позволения - камера и нейните подприложения и чатове.
Резултата , за съжаление, е същия.... Продължава да мърдат числата в статистиката, а и да ми пада някои и друг процент по-бързо.
Цитирай
#6

Колега,при "непонятно"омазване на O.S. при Андро,решение № 1 е хард-ресет.Неприятно е,понякога се губят данни,отнема много време,но НЯМА по-сигурен начин да разбереш дали е нещо по хардуера или просто натрупани софтуерни грешки!Свали си бекъп само на личните файлове(без пълен бекъп на системата,защото може да презапишеш грешката) и ресет!След около 5 минути ще разбереш дали трябва да търсиш нов ром или всичко вече е на 6.
Цитирай
#7

(2016-11-22, 19:14:49)debug написа:  @Ивайло69 Естествено, че става въпрос за системно.
@Бодо Опитах и по този начин - спрях дори и на "системни" приложения да ползват location-а (weather widget  макар и аз ръчно да го настройвам)
Буквално останаха само 7 приложения, които имат позволения - камера и нейните подприложения и чатове.
Резултата , за съжаление, е същия.... Продължава да мърдат числата в статистиката, а и да ми пада някои и друг процент по-бързо.

Ами не е естествено, защото всеки ъпдейт на приложението е потребителски, ще е системен ако ти го местиш с някое приложение и от там идва проблема, изтрий кеша и деинсталирай приложението, рестартирай и го инсталирай като потребителско и ще се оправи. Тези проблеми започна да ги дава от няколко ъпдейта насам и то обикновено на андроид 4/5.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#8

Става въпрос, че приложението идва със стоковия софтуер, а не е аз да съм го инсталирал - иначе щеше да е лесно.
Както и да е, благодаря за насоките. Още не съм правил ресет, но по-нататък може и до там да се стигне. Не знам откакто направих това, което Бодо предложи или просто чиста случайност, но вече вероятно 48 часа няма движение.
Цитирай
#9

При мен го имаше този проблем, но не ми излизале Maps в статистиката на батерията, а в Система Android. Там ми излизаше, че на ден GPS работи от 3 до 6 часа по някой път. Абе 2 метра да мръдна и иконата на GPS-a се появяваше в статус бара. Само, че аз като деактивирах Maps и вече няколко месеца нямам проблем, а в Система Android GPS-a е по няколко секунди.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#10

Maps в последните версии има някои настройки които трябва да се спрат. Защото те реално хабят батерия дори да не се ползва приложения. Също историята на местоположението трябва задължително да се спре от настройките на Google. Прекалено много неща трябва да се пипнат и там и в почти всички приложения на Google като цяло за да се подобри батерията. Все повече следене и безсмислени функции в тоя андроид....

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#11

@degman , повярвай бях спрял всичко и промяна нямаше. Даже като отваряш за пръв път Maps те пита дали приемаш да записва маршрута или да следи за местоположението (не помня точно какво беше) отказвам и въпреки това имах проблем. Проблема изчезваше след триене на данните на Maps и се връщаше след първото отваряне на приложението. Имах го и с Android 5.1.1 и с 6.0.
История на местоположението е първото нещо което спирам при първоначална настройка на който и да е телефон с Android.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#12

Значи явно пак услугите на гугле са проблемни. При мен няма никакви проблеми с мапс. Всъщност имаше една настройка която не помня точно ама търсеше ми обекти в близост и ми плямпаше за тях или подобна тъпотия беше. Не че ми се е появила в разхода на батерията но след като ми даде нотификация веднага я спрях защото явно нормално по подразбиране си ми следеше местоположението.

Sent from my SM-G935F
Цитирай
#13

Имах подобен проблем с мапса и локацията на приложението за времето,не отчиташе текущо местоположение,точеше ми доста батерия и след като изчистих данните на услугите на гугъл плей всичко си дойде на мястото

HTC Desire X / 4.1
DIVA 8 IPS / 5.1
Redmi Note 7 / 10 / 4/64
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)