Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с микрофона
#1

Здравейте колеги, баща ми си взе П8 лайт и в началото го чувах перфектно. В момента като ми звънне го чувам много тихо, даже и с напрягане едвам го чувам. Казвам му да говори на микрофона и пак е същото. В момента съм далече от него и не мога да погледна телефона. Има ли някаква опция като заглушаване на страничните звуци която би могъл да е пуснал по погрешка или нещо се е скапал телефона?

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Не. Има проблем с микрофона. Или се е повредил или се е задръстила дупчицата му.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#3

Тия дни ще го видя и ще пиша от къде е проблема.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Колега, опита ли се да усилиш звука на телефона ?
Цитирай
#5

Няма промяна. Продухвах микрофона и няма промяна. Ако реши бащата да си го носи за гаранция.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Да не използва неподходящ калъф и да затиска втория микрофон, който се намира отгоре, до изхода за слушалки?

Huawei P8 Lite 6.0/B638
Цитирай
#7

Без калъф го носи, не е от това. Пуснах някакво виртуално HD обаждане или нещо такова беше и може би 1 идея е по-добре, но нищо общо откакто го купи телефона.
Цитирай
#8

Аз имам същия проблем. Регулировките в настройките на звука са докрай, но всички се оплакват, че ме чуват слабо. След последния ъпдейт (584) няколко седмици никой не ми се оплакваше, че не ме чува добре, но от няколко дена отново се появи проблема. На други модели съм виждал сервизно меню, от което може да се направи известна корекция, но за този модел не съм виждал код за това меню. Някой с идеи по въпроса?
Цитирай
#9

Ако си пробвал всичко и още имаш проблем, пробвай с хард ресет. Smile
Цитирай
#10

ПП Забравих да пиша, че с хендсфрий няма проблем. Остава да разбера дали проблемът е хардуерен или софтуерен. Последното ще разбера при следващ ъпдейт.
Цитирай
#11

Проблема го открих от както взех телефона,разбира се и тогава открих и решението за него.Случаят е следния-при пускане на високоговорител,или снимане на видео клип на който шумът е голям,телефонът автоматично започва да намаля чувствителността на двата микрофона(поне аз така си го обяснявам) и в последствие не ги връща във началното състояние.Проблема се решава със рестарт,мене не ме устройваше това да го правя всеки път и намерих друг начин.Отваряш си камерата,започваш да правиш един видеоклип за ~30 секунди,като не трябва да има излишни по-силни шумове докато снимаш и проблемът е решен.
Цитирай
#12

Интересно, ще го пробвам това на бащата на тела.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

(2017-01-06, 14:28:26)Xxeon написа:  Проблема го открих от както взех телефона,разбира се и тогава открих и решението за него.Случаят е следния-при пускане на високоговорител,или снимане на видео клип на който шумът е голям,телефонът автоматично започва да намаля чувствителността на двата микрофона(поне аз така си го обяснявам) и в последствие не ги връща във началното състояние.Проблема се решава със рестарт,мене не ме устройваше това да го правя всеки път и намерих друг начин.Отваряш си камерата,започваш да правиш един видеоклип за ~30 секунди,като не трябва да има излишни по-силни шумове докато снимаш и проблемът е решен.
Интересно! Пробвах го, работи. Странно. Благодаря!
Цитирай
#14

(2017-01-06, 14:28:26)Xxeon написа:  Проблема го открих от както взех телефона,разбира се и тогава открих и решението за него.Случаят е следния-при пускане на високоговорител,или снимане на видео клип на който шумът е голям,телефонът автоматично започва да намаля чувствителността на двата микрофона(поне аз така си го обяснявам) и в последствие не ги връща във началното състояние.Проблема се решава със рестарт,мене не ме устройваше това да го правя всеки път и намерих друг начин.Отваряш си камерата,започваш да правиш един видеоклип за ~30 секунди,като не трябва да има излишни по-силни шумове докато снимаш и проблемът е решен.

Много благодаря. С рестарт се получи. Вече се чува нормално. Проблема се получи в Новогодишната нощ, когато си беше доста шумно.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)