Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM] [SEMI-OFFICIAL] CyanogenMod 14.1
#1

Здравейте, съдържанието на темата е дословно копирано и преведено от en.miui.com, като източника на рома е xda-developers

 

Пропускам само информацията за Cyanogenmod, която можете да видите и в двете теми, от които са взети останалите неща
А това го оставям непокътнато, защото буквален превод няма Smile
Код:
#include <std_disclaimer.h>
/*
* Your warranty is now void.
*
* I am not responsible for bricked devices, dead SD cards,
* thermonuclear war, or you getting fired because the alarm app failed. Please
* do some research if you have any concerns about features included in this ROM
* before flashing it! YOU are choosing to make these modifications, and if
* you point the finger at me for messing up your device, I will laugh at you.


Сега сериозната част:

Ромът е съвместим с всичките варианти на Mi 5 - 32/64/128GB

Линк за сваляне: https://mega.nz/#!voh1VQDB!5YIv0dGBFRHiM...wd2SXwn2tM

като билда от линка е от 19.11.2016 ( cm-14.1-20161119-UNOFFICIAL-gemini)

За инсталацията, разбира се, ползвайте TWRP Recovery.

Инструкция:

- Рестартирайте в TWRP recovery
- Wipe -> Advanced wipe -> избирате System, Data, Cache
- Install - избирате zip-a с ROM-a
- По желание слагате и Google Apps (генерирайте си пакет по избор от openGapps, НО не се препоръчват вариантите "Stock" и "Super"!!!)

Важно:
Google apps могат да бъдат добавени само при чиста инсталация.
(Предполагам, че след като зареди андроид и се опитате да ги флашнете на по-късен етап се омазва нещо, така че следвайте инструкциите)

Благодарности (цитирам дословно):
Код:
This work is due to efforts from Mi5Devs founding members (@h2o64 and me) that did the full device bring-up. Huge thanks to @deovferreira for all the help during the kernel bring-up after source code dropped. Also thanks to @ValoXis for giving me the motivation I needed.


[Изображение: 190209wlq1n77u7uqgoos1.png][Изображение: 190215t9vfm35541fhzjri.png]

Има и една картинка с котка, но ще ви я спестя
Цитирай
Аксесоари
#2

Съветвам който не му се експериментира да не пробва. То CM 13 още има бъгове за оправяне, какво остава за този.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#3

Съвета е безсмислен, по принцип CM се слага точно за експерименти и, ако ти е скучно Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#4

След около 3 месеца използване на cm13, cm14.1 и сега вече lineageOS бих казал:
стабилен и няма бъгове при мен(12january build).

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#5

(2017-01-13, 09:33:16)zviara написа:  След около 3 месеца използване на cm13, cm14.1 и сега вече lineageOS бих казал:
стабилен и няма бъгове при мен(12january build).
Здравей, колега. Как се държи батерията при CM? Screen on time?

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Зависи как го ползваш. При мен средно 5часа и нещо за 2 дни ползване. Ако го напънеш постоянно ползване ще мине 7 вероято. Ето 2 мои ситуации
3 дни стендбай и над 4 часа дисплей.
Тук ден и нещо стендбай и ~ 7 часа сот.

https://cloud.mail.ru/public/FjNd/ur8ThoD5h
Аз съм със Pico gapps защото не обичам много от гугълските простотии.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#7

И аз реших да го тествам и според мен e по добър във всяко едно отношение от MIUI батерия/производителност абе всичко,особено ако се ползва с F2FS тогава вече е страшно Big Grin

POCO F3 NIGHT BLACK
Цитирай
#8

(2017-01-25, 11:29:42)plet написа:  И аз реших да го тествам и според мен e по добър във всяко едно отношение от MIUI батерия/производителност абе всичко,особено ако се ползва с F2FS тогава вече е страшно Big Grin

Lineage ли си флашнал или някой друг РОМ? От един месец все се каня и аз да мина на AOSP ROM, но все липсваха някакви функции. Вчера прегледах какво са добавили и оправили и това, което преди ме спираше да го флашна, вече е налично.
И още един въпрос, но той е свързан конкретно към LineageOS (ако си с него):
Има ли разлика в качеството на камерата между L-OS и MIUI 8 ?

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#9

(2017-01-25, 11:45:43)Anastasia123 написа:  Lineage ли си флашнал или някой друг РОМ? От един месец все се каня и аз да мина на AOSP ROM, но все липсваха някакви функции. Вчера прегледах какво са добавили и оправили и това, което преди ме спираше да го флашна, вече е налично.
И още един въпрос, но той е свързан конкретно към LineageOS (ако си с него):
Има ли разлика в качеството на камерата между L-OS и MIUI 8 ?

Да с lineage съм 20170119 и всичко работи перфектно.За камерата не знам какво да кажа тъй като не снимам много но по мое мнение е една идея по зле от на MIUI.

POCO F3 NIGHT BLACK
Цитирай
#10

Може да си сигурен, че при MIUI stable камерата ще снима доста по-добре от CM/LOS. При цианоген камерата винаги е била под всякаква критика няма значение от телефона. Иначе видях, че вече ни има и на официалната страница на LineageOS.
Цитирай
#11

Камерата както казаха е по-зле, но не много. Бих казал на 80 % от MIUI.
Интересно че при miui raw снимките излизаха 31MB а сега 20MB
Аз стоя на не-официалната от 12 януари. В новите няма root по default и трябва да флашна първо експерименталната версия и тогава официалната.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#12

(2017-01-25, 17:42:34)zviara написа:  Камерата както казаха е по-зле, но не много. Бих казал на 80 % от MIUI.
Интересно че при miui raw снимките излизаха 31MB а сега 20MB
Аз стоя на не-официалната от 12 януари. В новите няма root по default и трябва да флашна първо експерименталната версия и тогава официалната.

И аз имах дерт с root-a но се оправих лесно флашнх twrp 3.0.3.0 test 3 и след това RS3 2.79 и всичко мина идеално.

POCO F3 NIGHT BLACK
Цитирай
#13

Някой да каже дали е пробвал официалния LineageOS от линка, който съм дал по нагоре? Нещо ме сърбят ръцете и без това в Китай е нова година и няма ъпдейти за MIUI.
Цитирай
#14

Аз го сложих вчера. За няма и 24 часа вече заби 2 пъти, повече отколкото ми е забивал за 6 месеца от както го имам. И сигнала изчезва понякога.
Неофициалния на shade беше къде къде по-стабилен Съжалявам че го сложих тоя.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#15

А някой има ли информация дали LineageOS ще процедира като CyanogenMod - всеки ден да пускат nightly и веднъж в месеца monthly stable build ?

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#16

1 път в седмицата до колкото знам.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#17

Позвах LineageOS една седмица и съм доволен нямаше сериозни бъгове, а тези които ги имаше ги отстраниха с ъпдейт от 31.01. Който има желание да се мята няма да съжалява аз все пак се върнах на MIUI. Не съм вярвал, че ще го кажа но ми липсваше   Grater
Цитирай
#18

И аз направих същото тъй като съм бивш Нексус юзер,чистия андроид вече ми е писнал доста.

POCO F3 NIGHT BLACK
Цитирай
#19

Мога ли директно да флашна xiaomi.eu върху LOS(със factory reset), поддържа ли се f2fs?

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#20

Има ли български език в LineageOS ?
Цитирай
#21

Да. Има и 15 вече (орео):

https://drive.google.com/file/d/0B8_wE7h...hlRkk/view
Цитирай
#22

Да, видях го, обаче пишеше, че има проблем с камерата и реших да не бързам.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)