Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заключен начален екран
#1

Здравейте ! След инсталиране на моб. приложение  ePay.bg началния екран започна да иска парола за да се отключи.
Кажете какво трябва да направя за да си остане както беше - само с плъзгане на пръста. Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Можеби телефона автоматично е активирал някаква защита или те е питал и ти не си обърнал внимание.Иначе отваш:Настройки->Заключване на екрана и от там си избираш това което желаеш.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#3

Е той ако не знае паролата,как ще станат нещата?!

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#4

Няма как да се заключи сам и да иска парола ще излезе прекалено умен тоя телефон.И фабрично няма въведена автоматична парола за заключване.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#5

Знае паролата няма как да не я знае иначе как ще го отключи тоя телефон той е разрешил на приложението по всяка вероятност . Ама ако от настройките на телефона не се получи провери настройките на самото приложение вероятно има начин да се изключи защитата.
Цитирай
#6

Ако не,фабрични Wink

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#7

Зададох парола , която мислех че е за приложението , но явно не е .. След това я смених с фигура ... и се получава това от снимката . Опцията "няма" е недостъпна.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#8

Както казах по горе явно заради тази програма телефона не позволява да няма парола.Почти съм сигурен,че ако махнеш програмата опцията вече ще е активна.Това просто си е защита за да няма злоупотреба с програмата от други хора от твоя телефон.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#9

Махнах програмата , но няма промяна - явно някъде нещо се пази ... но къде не знам и затова ако някой има идеи  ...
Цитирай
#10

Рестартира ли след като я махна?

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#11

Рестартирах ...няма промяна
Цитирай
#12

То си пише откъде да се деактивира прочети и потърси опциите за администраторни/административни правила за шифроване или от идентични данни . Явно си задал паролата от там вместо от тези настройки ? От къде всъщност я зададе ако не е от това място ?
Цитирай
#13

Хм, и при мен е така. С фигура съм отдавна, и не съм обръщал внимание до сега. Да не е от идентификатора на Huawei, ще пробвам.

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#14

Изглежда че ще се наложи хард ресет ,но ми  се искаше да разбера какво се случи. Все някой е имал този проблем.
Цитирай
#15

Ми не знам, и при мен не е активна опцията "Няма". И съм слагал разни приложения, но не се сещам някое да е искало заключване.
Единствено, което правих на скоро е че се логнах в Идентификатора и включих защитата на акаунта.
Но не е и от него - преди малко махнах защитата - цък.
Това шифроване не съм го включвал, а хранилище за идент. на данни не мога да открия...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#16

Който търси намира Smile
[Изображение: 83787891e8c7c50b4330da8c3932203b.jpg]
Цитирай
#17

При изчистване на идент. на данни при мен не се отключва опцията за отключване с приплъзване.
Интересното е че на жената белия P8 Lite e отключена опцията, а на детето Хонора е заключен като моя, и изчистването на данните също не помага...

Иначе успях частино да се справя:
1. Избирате начин за отключване - фигура
2. Заключвате дисплея с бутона.
3. Правите нарочно няколко грешни фигури за отключване, докато се блокира отключването за 30 секунди.
4. Излиза най-долу в дясно опция "Резервен ПИН", въвеждате го.
И готово - така се ресетват настройките и можете да отключвате екрана с приплъзване, но менюто в настройките си остава неактивно...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#18

Благодаря ! Направих го с резервния PIN и сега се отключва с приплъзване ... Но така и не знам дали така си е бил от началото/ не съм обърнал внимание точно на тази настройка /  или аз нещо съм направил - факт е че започна да го прави след инсталиране на мобилното приложение на ePay. Начина да разбера е хард ресет , но точно сега не ми се прави. Ако някой го направи , нека сподели.
Цитирай
#19

Мисля че можеше някъде от настройките на защитата да си изчистиш сертификатите. Преди време съм го правил и опцията ми за плъзгане стана активна. Обаче не съм сигурен на различните телефони дали може да има някакви последици.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#20

Чистих ги, в моя случай не става...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#21

Разбрах от какво се получава проблема при мен (заключване на слайдер възможността за отключване на екрана)
- Приложението LastPass...
Наложи се да направя хард ресет. След него всичко си беше наред.
Слагам Ластпас - заключва се опцията, махам Ластпас, отключва се...
Предполагам някои приложения исдкат и получават "по-силни" права над андроида.
При всеки може да е от различно приложение...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#22

Това че е така е ясно , но как да се разбере кое е това приложение. Не е приятно да се прави хард ресет непрекъснато нали ?
Цитирай
#23

Еми при мен разбрах от кое е - lastpass, колегата по-горе също е написал за друго приложение - epay.bg.
Изглежда подобни приложения (с по-големи изисквания за права за сигурност) са виновни...
Трябва да се пробва - премахваш съмнителните приложения, едно по едно, и проверяваш за проблема...

Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102 -> Huawei P8 Lite SS White -> Xiaomi Redmi 4X 3/32 -> Samsung Galaxy A71
Alcatel One Touch Idol 6030X -> Huawei P8 Lite DS Black -> Samsung Galaxy A8 (2018)
Цитирай
#24

Моя грешка Wink
Цитирай
#25

Здравейте колеги искам да си махна паролата на телефона и да се отключва само с плъзгнае, но опция не е активна.[Изображение: e32caba54fac744e78e2f2196a34d3a3.jpg]

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)