Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дисплей проблем!
#1
Photo 

Ако може да ми кажете от какво може да е това и как се е получило и какво е решението за премахването на това? Благодаря предварително Smile
П.С Не е пукнат дисплея.. и продължава да се разраства


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy Note 4 Bronze&Gold Stock 6.0.1
Samsung Galaxy S9+ Sunrise Gold
Цитирай
Аксесоари
#2

Отлепен дисплей от стъклото. Едно време на Галакси С2 ми подмениха целият дисплей гаранционно по същата причина. Ако има гаранция се възползвай от нея.


Sent from my iPhone using Tapatalk

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#3

Имах същия проблем, само че от дясно. Колегата е обяснил какъв е проблема. При мен се получи без каквато и да била външна намеса, появи се точица и след ден, два стана горе долу такава. Гаранцията покри ремонта и замениха дисплея без проблем.

Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай
#4

Благодаря много!

Samsung Galaxy Note 4 Bronze&Gold Stock 6.0.1
Samsung Galaxy S9+ Sunrise Gold
Цитирай
#5

Same sh*t при мен. След като дисплея беше гаранционно заменен през април миналата година, преди 2-3 дни се появи отново :-D

Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай
#6

За жалост колеги и аз получих дефекта с отлепянето на стъклото от дисплея. Гаранцията покри смяната му с нов, но проблема сега е че целия дисплей е леко надигнат в лявата горна част и когато го натисна потъва надолу. След това остава за няколко секунди и после пак се надига. Имам още гаранция, но не искам пак да го нося да го отварят. Някакви идеи с какво лепило мога да го залепя?

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#7

НЕее,не се занимавай с излишни главоболия ,а отиди в сервиза там от където е купен телефона да ти го оправят, ако не пак го дай там от къде си го поправил.Не си прави излишни главоболия !!!

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#8

Щом имаш гаранция, носи го да си оправят кашата!

Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай
#9

Благодаря ви колеги за съветите за сега съм го овил с тиксо да стои притиснат тази вечер и утре ще видя как ще е ако е пак надигнат направо го пращам за сервиза.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#10

Здравейте. Погледнете дали има изкривявания по корпуса, защото често това е причина за отлепяне на дисплей. Оторизирано дисплея се залепва с две лепенки едната се залепя на дисплей по крайщата му , а другата за рамката. След това устройството се пресира за 10 мин. и е готово. Вероятно ако го изпратите отново по гаранция ще ви подменят лайсната, за да не се повтаря този проблем, който описахте. Smile
Цитирай
#11

Здравейте огледах го, но не виждам да има някакви изкривявания по корпуса, по скоро ми се струва, че дисплея не е залепен както трябва. Може би от серзвиза не са сложили достатъчно лепенки.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#12

Изпратете им го с описание на проблема. Да си оправят грешката. Wink
Цитирай
#13

Благодаря за съвета. Така и ще направя. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#14

И при мен се получи същата ситуация. Дадох си телефона и ми го върнаха с дисплей,който не беше залепен хубаво и пак им го върнах. После след втория път видях,че са сменяли платка, LCD модул и др. Като цяло целия корпус..

Samsung Galaxy Note 4 Bronze&Gold Stock 6.0.1
Samsung Galaxy S9+ Sunrise Gold
Цитирай
#15

Да ви питам нещо относто дисплея - само на син екран горе статус бара се вижда мнооого бледо иконите. Някакъв "разбирач" щеше го го купува, но като видя това от 550 иска да ме чупи на 350. Big Grin По негови думи гледал около 12 Ноут 4 и всички били така. При някой по бледо при други по осезаемо. При вас така ли е?

edit: прикачил съм снимка където уж леко се виждал статус иконите


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай
#16

Това е така наречения "бърн ефект" тоест прегаряне на дисплея в определена зона, където стоят едни и същи изображения.Можеш да се информираш по-подробно за този ефект при амолед дисплеите в гугъл.
Цитирай
#17

Това дефект ли е? Отстранява ли се гаранционно? Или както казваш временно от загрелия ефект после избледнява?

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)