Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с батерията на Redmi Note 2 - пада супер бързо
#1

Здравейте,

Току-що се регистрирах във форума, тъй като не можах да намеря решение на проблема ми само с четене и реших да се обърна към вас за помощ.

Става дума за следното. От известно време насам батерията на моя Xiaomi RedMI Note 2 започна да пада стремглаво бързо, буквално за няколко часа при режим на готовност и малко цъкане. Батерията е вече на близо 1 година, затова поръчах нова от aliexpress, която пък постоянно ми забиваше телефона и или е някаква бракувана версия, или проблемът е някъде другаде.

В момента съм с MIUI 55.99.1100. Предполагам, че е супер стара?

Само да кажа, че не разбирам нищо от това и не съм инсталирал нови ъпдейти откакво си купих телефона. Видях, че са излезли много нови версии, които започват с цифрата 6. Предполагам, че ще трябва ръчно да обновя софтуера (моля някой да ми даде линк към правилната тема, за да мога да започна да чета и да се самообразовам).

Въпросът ми е следният: възможно ли е настоящата версия на софтуера ми да е причина за забиването на телефона ми с новата батерия (купих даже две, и с двете забива постоянно и батерията пада за около час) и бързото падане на настоящата ми?

Моля за насоки и съвети. Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Голяма е вероятността да е от версията на рома, която не е официална и е пипана от продавача. Най-отгоре има две важни теми, там е обяснено всичко с линккове (в зелено).
Цитирай
#3

Избрах опцията erase all data и след reset виждам само логото на Miui Pro, което се появява преди да се зареди декстопа, но този път си лоудва до безкрай. Изчаках го 1 час - продължава да си лоудва (сякаш) и нищо. Някакви идеи? Мерси!
Цитирай
#4

Предполагам версията която виждаш е MIUI 55.99.11.00. Това НЕ е официална версия на софтуера, а е пипанка на търговеца от който си го купил. Т.е. в последната година излязоха поне няколко стабилнио версии и безброй седмични. Проблема обаче не е софтуерен, а в батерията - особено ако зареждаш с щатното зарядно всеки ден. Оправията е смяна на батерията с такава от високо рейтингов продавач и много мнения, че е "истинска", защото батериите в Алиекспрес 90% са ментета.
Дългото "зареждане" пък може да се дължи на редица други проблеми.
Цитирай
#5

AКо трябва да сме обективни трябва да се обходят всичките варианти и по метода на излкючването ще открием причинителя
Все пак телефона реално е на година и няколко месеца.
- Проблем с рома -> флашване на последния стабилен такъв на чисто с Flashtool или Fastboot
- Проблем със зарядното -> Тест с друго такова + друг кабел
- Проблем с батерията -> смяна на батерията, както каза колегата в предния пост - от проверен търговец - оригинална
- Проблем с входа за зареждане - подменя се.
Заедно с батерията резервни части има на dragon-tt.com
- Вероятен друг хардуерен проблем по телефона - малко вероятно, и няма смисъл да се обсъжда докато не се мине през останалите варианти, като се почне от най-евтиния и безболезнен - флашването
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)