Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Няколко проблема с връщането на фърмуер
#1

Здравейте приятели преди една седмица ъпгрейднах телефона от 4.2.2 към версия 5.1.1, но ако трябва да бъда честен не съм изобщо доволен освен променен дизайн и  безброй бъгове друго не успях да открия. От 1 час се опитвам да си върна старата версия 4.2.2, но срещнах доста трудности.
1. Първият проблем, е с програмата Flashtool, в ръководството е описано "Свалете фърмуер във формат ftf и го поставете в папка Flashtool/firmwares“ проблема е при мен че папка "firmwares" не съществува с версия 0.9.22.3 


2. Телефона е закупуван от Виваком проблема, е че в темата за "официални български фърмуери" няма фърмуери за Виваком на 4.2.2 а на 4.3 не работи линка.

Възможно ли е да използвам фърмуер на друг оператор независимо, че не е закупен от там талефона?

Благодаря на всички на предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

@Lover_boys, По първия въпрос, при липса на папка Firmwares, създай я и копирай FTF файла с фърмуера там.
По втория въпрос,  не е проблем да инсталираш който и да било софтуер, независимо от оператора, важно е обаче да е за конкретния модел устройство,  например С6603.
Напомням също, че е добре да маркираш Wipe Apps_Log и UserData във Флаштул, преди да преминеш към инсталиране на предходната версия на Андроид.
Хубаво би било да имаш за всеки случай и софтуер на твоят оператор, ако се наложи за вбъдеще.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Теглиш го от Xperifirm за да не изтеглиш нещо което незнаеш дали ще го бръкнеш и правиш такава папа и слагаш tft файла там после слагаш кабела както нормално е включен в Андрей и му дай флаш то ще ти каже кво да направиш после, ако имаш затруднения питаи

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

При последната ми инсталация Флаша си имаше бутон xperiafirm,който тегли само последните версии май....,но папката Firmware намира в c/ users/.../. flashtool
Мисля че имам мтелски 4.3... Ако те интересува да ти дам линк...

Sony Xperia Z
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)