Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi5 - bootloop. Помагайте
#1

Днес намерих телефона си топъл, с черен екран и МИ лого, като през половин минута изгасва и отново стига до логото. Половин час преди това си работеше нормално. Телефона е Xiaomi mi5, 3/32bg, с официално отклонен буутлоудър, TWRP и MIUI8 by Xiaomi.eu 6.9.22. До днес работеше перфектно, но лошо ме изненада. Та... Телефона влиза в рикавъри и фастбуут, но не зарежда ОС. Започнах с чистене на Далвик, кеш, флаш на 6.11.10 мулти, чистене и на data, и на system, отново флаш на 6.11.10... Е няма и няма - зарежда до някъде и рестарт и буутлууп. Вече не знам какво да правя, помагайте, моля.
Сега съм в twrp и копирам важните неща от вътрешната памет през usb на компютъра / всички папки и файлове си се виждат и през trap, и през РС/, после смятам и нея да изчистя, макар да се съмнявам, че ще помогне. Друга идея - през MiFlash да му сложа някой ориг. РОМ.
Идеи? Спешно!

Sent from my YOGA Tablet 2-830L using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен ще се оправи телефона с пълно форматиране на устройството (дата/систем/кеш) и после Mi Flash и Global Stable. Give it a hit.

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#3

Пробвай да сложиш CM, така и така имаш рекавъри - най-много да тръгне.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#4

Нещо системно да си трил, без да рестартираш?
С ресет се оправя по принцип.
Цитирай
#5

Нищо не съм трил, нито инсталирал скоро.
Проблемите ми продължават. След множество префлашвания през TWRP, телефона започва да зарежда ОС и по някое време се рестартира и залупва. Това се получава по различно време, няколко пъти дори стигам до избор на език или някоя друга стъпка от първоначалната конфигурация и изведнъж рестарт и буутлуп. Един единствен път зареди напълно, но забелязох, че се свързва само на 2G, при това обхвата не беше стабилен. На 3G и 4G не се свързваше. Смених СИМ карта - без промяна. Рестартирах го и отново се залупи. Сега отново го флашнах през Мифлаш /China developer/ и след няколко спонтанни рестартирания при първоначалната конфигурация, успя да зареди ОС. Не знам ако го рестартирам дали ще запали. Поне успях да се логна в Ми акаунта, с цел отново отключване на буутлоудър, щото би трябвало отново да се е заключил.
Може ли да е хардуерен проблем, като при зареждане ОС да го детектва и затова да се рестартира? Идеи?
П.п. Как да тествам хардуера на телефона?


Sent from my YOGA Tablet 2-830L using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#6

Опитай да сложиш цианоген, както каза някой по-горе. Иначе на хардуерен дефект ми мирише, съжалявам за негативизма
Цитирай
#7

Докарах го да работи стабилно - как точно, и аз не знам, след множество префлашвания..., но последно след проблемите с мрежата и ровене из серв. настройки /Настройки, всичко за устройството, 5 тапвания върху вътрешна памет, информация за устройство 1/2, задаване на предпочитан тип мрежа/, нямам никакъв обхват, не вижда мрежа. Двата радио модула са изключени и не мога да ги включа. Имаше някаква тема, ако се изберат други честоти, после не може да се върнат към Gsm, wsdma, lte и става мама си джейса. Та трябва да се променя в NVRAM...IMEI не са изтрити. Някой да е запознат?

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#8

Не работи en.miui.com форума, но утре мога да ти дам бекъп от моя телефон, а ти да си смениш имеите..
Вариант две е да пазиш бекъп на efs дяла от twrp..
Цитирай
#9

http://en.miui.com/thread-322126-1-1.html


Toва е обещания линк за рестор NVram - ЕFS+IMEI.
Трябва да изчакаш и за други идеи, разбира се



На второ четене ако си с отключен БЛ можеш да флашнеш ръчно модема, но при теб проблема е в избраната грешна честота, така че не би трябвало със сложнотиите да започваме
Цитирай
#10

Благодаря ти suffer!Да, с отключен буутлоудър съм. Сега ако ми дадеш бекъп от твоя тел и идея как да сменя IMEI, MAC и друга уникални данни, а и как да го флашна... А ако флашна модема, каква ще е ползата?
[Изображение: 120a1381aab7bff8fcf69f5140473290.jpg]
[Изображение: fecdabdfcc626362002512d0b3b8fe21.jpg]
Ето тук не мога да променям честоти или да включа радиото. Абсолютно еднакво е и за двата слота. И още:
[Изображение: ba39b6692e5041a7481bba5c77ae1df0.jpg]

четох една тема как да си възстановя необходимите честоти, но нещо не се появява виртуалния Ком порт в дивайс мениджър. Засега съм на етап търсене на решение за включване на радио модула и избор на необходимите честоти.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#11

Виртуалния ком трябва да имаш Root права и да активираш диагностичен режим, което става с код или с команди в ADB - мога да ти дам едно рамо и за това.
Цитирай
#12

Мамка му, в суматохата след последния флаш забравих да го рутна. Тази вечер ще пробвам.

Така, рутнах и активирах диаг. режим с *#*#717717#*#*, изписа ми, че съм го активирал, но Ком порт - ядец.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#13

тук вече е до липса на куалком драйвъри или не ти е изключена проверката на цифровия подпис.
Цитирай
#14

Проверката е изключена / долу в дясно до часовника пише test mode/. [Изображение: 654478ddf9594d91d82de20b9af293bf.jpg]
Това е в дивайс мениджър

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#15

Следи този пост. След малко ще кача драйвъри


Споделена папка в Google Drive:
https://drive.google.com/drive/folders/0...sp=sharing

Това е всичко, което събрах  - все ще разпознае нещата, но според мен не ти вижда и телефона както трябва.
Май трябва на друг комп да пробваш ако продължава да не ги вижда..
Може и от кабела да е, или от USB порта
Цитирай
#16

На един с win 7 64bit и един с win 10 64bit пробвах. Това е.

Изпратено от моят M3s с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#17

Случайно да си от Пловдив?
Цитирай
#18

А с друг кабел пробва ли? Драйвърите как и с каква последователност като са без уин 7...само 8 и 10 >> http://xiaomitips.com/guide/how-to-manua...-qdloader/

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#19

Здравейте отново! Следвах този линк.
http://forum.xda-developers.com/mi-note-...i-t3215880
Най-накрая успях да подкарам виртуалния Ком порт и вече мога да чета/пиша в NVRAM. Проблема е, че това, което е описано в линка, не ми помогна. Сега не знам какво да правя за да си подкарам това ми5 като телефон. Имам едно скъпо Wi-Fi устройство.
Идеи?

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#20

В момента имаш имеи, но ти е забранено радиото. Това ли остана като проблем?

Аз все още съм готов да съдействам с бекъпи от моя телефон, само не знам с имеи-те как ше се оправяш
Цитирай
#21

Да, това е основния проблем. ИМЕИ-те видях къде са записани. Не знам може ли и как евентуално да се направи бекъп и ресторанти на целия нврам .

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#22

Аз само с Redmi note 3 pro съм се занимавал с тези неща, но там бяха загубени imei-те, meid и серийния номер, а при теб е друго
Цитирай
#23

Това чел ли си го:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry54963226
http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showto...p=53760131
Цитирай
#24

Тук пише, че на по-стар модел се oправяло с флашване на модема:
http://en.miui.com/thread-166002-1-1.html
Цитирай
#25

Инструкция по прошивке Модема после ковыряния в инженерном меню
ТОЛЬКО для разблокированного загрузчика!!!
Вынимаем сим карты!!!
Помещаем файл NON-HLOS.bin в папку с ADB.
Запускаем Окно команд для ADB (Fastboot).
Вводим команду: fastboot devices
(Эта команда покажет список подключённых телефонов. Если серийный номер Вашего телефона высвечивается, то можете приступать к процессу прошивки).
Вводим команду: fastboot.exe erase modem (очистит телефон от прошивки модема и его настроек). Если процесс пройдет - то напишет OKAY
Далее вводим команду: fastboot.exe flash modem NON-HLOS.bin ( ждем окончания процесса с надписью OKAY).
Вводим команду: fastboot.exe reboot (для перезагрузки в систему).

Примечание. Модем шить нужно не такой же как у вас был. Т.е. если была Глобал прошивка, то шейте от Китайской официальной или Девелоперки. И наоборот.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)