Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi5 - bootloop. Помагайте
#26

Това не съм се сещал да направя...
Цитирай
Аксесоари
#27

Тези дни съм в командировка, но като се върна веднага ще пробвам с флаш на модем.

Изпратено от моят M3s с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#28

Аз се спасих със стъпките от този пост http://forum.xda-developers.com/mi-5/how...s-t3432730
Цитирай
#29

Здравейте, отново! Неволите ми продължават.Току-що пробвах и това, но без резултат:
Для тех у кого слетел модем после прошивки, восстановления бэкапа, а IMEI на месте (версия модема «неизвестно»). Все манипуляции делаются на телефоне с разблокированным загрузчиком и без сим карт

Понадобится:

ADB драйвера (лучше ложить папку в корень диска С)
Файл NON-HLOS.bin из прошивки вашей версии (находится по пути архив с прошивкой/firmware-update/NON-HLOS.bin)
Бэкап рабочих разделов modemst1, modemst2, fsg ( если вашего нет, можете попросить у какого-нибудь вашего товарища, его IMEI у вас не окажется) Делается он так (нужен рут) – запускаем окно команд из папки с ADB драйверами и пишем следующие команды: 
adb shell 
su 
dd if=/dev/block/sde28 of=/sdcard/modemst1 
dd if=/dev/block/sdf3 of=/sdcard/modemst2 
dd if=/dev/block/sdf5 of=/sdcard/fsg 
Файлы modemst1, modemst2, fsg появятся в памяти телефона
SuperSu(если не установлен)

Инструкция:

Подключаем телефон к компьютеру
Прошиваем NON-HLOS.bin - закидываем файл NON-HLOS.bin в папку ADB, из папки запускаем окно команд и пишем следующие команды: 
fastboot devices 
fastboot.exe erase modem 
fastboot.exe flash modem NON-HLOS.bin 
fastboot.exe reboot – устройство перезагрузится
Делаем очистку разделов – открываем окно команд из папки с ADB драйверами и пишем следующие команды: 
adb shell 
su 
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde28 
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf3 
reboot – телефон перезагрузится
Прошиваем бэкап рабочих разделов – modemst1, modemst2, fsg закидываем в память телефона, из папки ADB запускаем окно команд и пишем следующие команды: 
adb shell 
su 
dd if=/sdcard/modemst1 of=/dev/block/sde28 
dd if=/sdcard/modemst2 of=/dev/block/sdf3 
dd if=/sdcard/fsg of=/dev/block/sdf5 
reboot – телефон перезагрузится

Някой услужлив колега с Ми5 дали не може да ми даде своите файлове modemst1, modemst2, fsg. Свалят се така:
adb shell
su
dd if=/dev/block/sde28 of=/sdcard/modemst1
dd if=/dev/block/sdf3 of=/sdcard/modemst2
dd if=/dev/block/sdf5 of=/sdcard/fsg
и се появяват в sdcard.
Не знам, да не би моите да са прецакани, че вече идеи нямам.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#30

Утре ще ти ги дам.напомни ми с лично!
Цитирай
#31
Video 

Понеже аз пък от седмица си късам нервите с едно Redmi Note 3 Pro (2/16) споделям всички мъки на @kyosev, като общо взето и симптоми и признаци са едни и същи:
След много борене (24 часа, защото след като налея OS по който и да метод му трябват сигурно 1000 лупа да си мине проблема или поне да не се прояви и да успее да стартира.
И понеже си водим диспут с любимите ни TopOne - днес правих и клип, че се рестартира на Antutu, но пък за сефте се залупа по никое време. Като цяло - ще видим какво ще се случи, но си мисля, че на TopOne ще им се размине, че въртят и сучат само.
Цитирай
#32

При условие че имаш клип още от получаването с проблема, ако не си пуснал диспут го направи, за да може да се намесят и от AliExpress.
ТопУан е мишка като трябва да направи нещо следпродажбено.
Много съм му набрал, защото не отговаря на никакви въпроси свързани със сервиз връщане и прочие


А по темата:

Пратих лично на kyosev с файловете
Цитирай
#33

Диспута е пуснат още като се разбра проблема. Просто телефона дойде практически неизползваем и за разлика от повечето хора първо тествам, а после потвърждавам. Пуснах диспута, а от ТопУан се правят на ударени и диктуват какво и как и защо да им снимам - в единия клип съм им снимал кутия + етикетите на телефона. Втория, като подкарахме рома - искаха и IMEI, а сега искат да видят и с каква версия е. Тъпото е, че няма как да знам с каква версия са го пратили заради буутлупа при получаването. Днеска ако пак се направят на ударени - ще му сложа последната глобална стабилна и към неделя, когато стартира - ще им пратя поредния клип.
Цитирай
#34

(2016-11-30, 22:29:32)kyosev написа:  Благодаря ти suffer!Да,  с отключен буутлоудър съм. Сега ако ми дадеш бекъп от твоя тел и идея как да сменя IMEI,  MAC и друга уникални данни, а и как да го флашна... А ако флашна модема,  каква ще е ползата?
[Изображение: 120a1381aab7bff8fcf69f5140473290.jpg]
[Изображение: fecdabdfcc626362002512d0b3b8fe21.jpg]
Ето тук не мога да променям честоти или да включа радиото. Абсолютно еднакво е и за двата слота. И още:
[Изображение: ba39b6692e5041a7481bba5c77ae1df0.jpg]

четох една тема как да си възстановя необходимите честоти,  но нещо не се появява виртуалния Ком порт в дивайс мениджър. Засега съм на  етап търсене на решение за включване на радио модула и избор на необходимите честоти.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk
Позволявам си да отговоря на непоследния ти пoст. Прочел съм цялата тема, но малко късно се намесвам. Цитирам този пост, защото той по себе си е най-важният. В момента радио модула ти е изключен щом виждаш бутон да се включи. Точно този проблем го имат адски много хора с различни xiaomi телефони. Аз самият се борих с това повече от 3 седмици с един redmi Note 3 Pro. 
IMEI ще можеш да възстановиш, или с backup от друг телефон или с restore през twrp на efs папката, НО радиото пак ще бъде изключено и не може да бъде пуснато. 
Склонен съм да мисля на този момент, че това е hardware проблем. (освен ако някой не изкара скрито меню за рестартиране или пускане на радио модула)
Offtopic Сама по себе си тази тема доказва моята теза, че Mi-5 не е сполучлив модел. (имам още 2 брикнати такива телефони с подобен статус (MI-5 32GB))

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#35

то идеята е с какво са го омазали те. Ти поиска ли български да има?
Ако влиза в recovery може PC Suite да познае с какво си.
Натискай ги докрай и си искай парите
Цитирай
#36

Това пробва ли го:
For who are having troubles in simcard radio, i suggest to delete files in /data/system (all named netstats *.bin) and reboot, this fixes the simcard mistakes.
Цитата е от xda не съм особено обнадежден, че ще помогне защото при преинсталация на рома би трябвало тези файлове да се заменят, но не пречи да пробваш.

П.П. Поста го пиша за @kyosev 
Цитирай
#37

(2016-12-09, 10:26:29)suffer написа:  то идеята е с какво са го омазали те. Ти поиска ли български да има?
Ако влиза в recovery може PC Suite да познае с какво си.
Натискай ги докрай и си искай парите

Единственото, което им е писано след поръчката е да го оставят Global Stable. Но така и не видях с каква версия е.
Проблема не е омазан от тях, проблема е по-дълбок, защото се рестартира на антуту на произволни места. Моя личния Redmi Note 3 Pro със същия ром си работи като слънце и минава всички тестове. Подозирам, че има проблем в процесор, но няма как да го докажа.
Цитирай
#38

Нали имаш клип от получаването при който не тръгва телефона?
Искай си парите и това е
Цитирай
#39

Благодаря на колегите, които споделиха своите файлове на лични, но уви :-(
Дори му качих Нуга - естествено без да успея да включа модема. Все-повече започвам да си мисля за хардуерен проблем. Между другото само хардуерен проблем обяснява многократните буут лупове без значение какво и как му флашвах (при зареждане на ОС се прави чек) , после проблемите с обхвата и режима на мобилната мрежа, губенето й и накрая пълното й изключване (може би повреда на радио модула).
Е, ако някой има и други идеи съм отворен да пробвам.

Изпратено от моят M3s с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#40

Ако си от Пловдив съм готов да съдействам и да тестваме на живо...
Цитирай
#41

От Варна съм. Ако искаш Tim viewer... в удобно време...

Изпратено от моят M3s с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#42

Ще е бавно и не знам дали ще успеем да направим всичко, но щом бъгват и други неща... Сложна работа. Може натисна да е хардуерно. В такъв случай алтернативно опитай да намериш връзка с xiaomi за гаранцията
Цитирай
#43

Списък с модеми:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry53737078

За сваляне се изисква регистрация
Цитирай
#44

(2016-12-10, 23:16:54)kyosev написа:  От Варна съм. Ако искаш Tim viewer... в удобно време...

Изпратено от моят M3s с помощта на Tapatalk

Обмисли варианта до го изпратиш до Еконт на suffer. На Redmi Note 3 Pro със същия проблем, доста неща пробвахме, като накрая и аз си мислих да му го изпратя, но не ми остана време. Така и така нямаш много варианти за действие.  Сигурен съм, че той ще има доста време да тества абсолютно всичко възможно.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#45

Градски, пусни едно антуту - с него почти съм сигурен, че можеш да установиш дали има други проблеми освен модема. Ако искаш - може да минеш да се видим да споделим болката от умрелите си телефони. Кафето от мен.
Цитирай
#46

[Изображение: 73c240693a383649efb7cf6cea49c2f9.jpg]
Това е с Нугата
Няма проблем да се срещнем. След като почнах на шано да пробвам се що се сетя или прочета, сега нямам ИМЕЙ на втория слот....

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

[Изображение: 6186f84540754c7e742fda7a0edd31a1.jpg][Изображение: 6997dfc3e60cdcb5ace2a9c050b91b91.jpg][Изображение: fd21c2b7c8af96e3ad599a70c603b0df.jpg][Изображение: 12c9140acd16336ce7431a46faa04af5.jpg]
Има сложена сим карта.
До това състояние го докарах... Жалка картинка.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#47

Може ли за малко помощ. Аз си възстанових ИМЕИ номерата обаче ми липсват serial number i MEID, имам ги на стикери но някои знае ли как да ги вкарам в тела?
Цитирай
#48

Вероятно с NV browser през USB diagnostic interface. И на мен ми предстои възстановяване на ИМЕЙ и точно това се сетих, че сериен номер, МЕЙД номер, и др. ще се променят.

Изпратено от моят M3s с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#49

На редми ноте 3 си имаше специален туул за въвеждане на всичките, без qpst инструментите. Просто в diag режим.

4pda - от там ги тегля. За ми 5 също има голям пакет, но май няма тема за възстановяване на meid и сериен номер.
Ако това ще ви успокои meid е нужен за cdma мрежите или td.. И не е фатално да го няма
Цитирай
#50

Проблема е че, това е третия телефон МИ5 който купих от ТО и се оказа дефектен постоянно се рестаритра на различни интервали, пробавно с флаш с всички ромове без ефект, след СМ флаш се загуби цялото инфо за за ИМЕИ сер номер меид като на колегата киосев и се разбрах с диспут в алито да го върна на ТО и да възстанови парите ама как да му го върна без меид и сериал веднага ще кажат че аз съм виновен..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)