Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi5 - bootloop. Помагайте
#51

Ето тези от Redmi note 3 pro


Прикачени файлове
.zip 4_647120317306634335.zip Размер: 2.67 MB  Сваляния: 7
Цитирай
Аксесоари
#52

Сериен номер е хубаво да има, още повече ако ще се предявява рекламация по гаранция. Не се знае китайците какво ще гледат при проверка на апарата.

Изпратено от моят M3s с помощта на Tapatalk

Така, да предупредя - при miui8 6.12.8/ android 7 nougha, за руут използвайте SuperSU 2.78 SR5. Ако използвате друг/по-стар, ще си загубите IMEI 2. За щастие е лесно поправимо - пълен ънруут и флашване през TWRP на SuperSU 2.78 SR5.
Отново съм ИМЕЙ, но все-още с изключен радио модул.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#53

Я да питам патили ако има. Китаеца се съгласи да му пратя телефона за ремонт, въпроса ми е как, с каква поща, каква цена да обявя и т.н. всякакви такива подробности. И как изобщо да има следа, че съм им го пратил, та да мога да си го търся ако не дай боже нещо се обърка. Дали да повдигна диспут в Алиекспрес или какво?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#54

Преди време имах Mi2S с проблем взет от ibuygou. Нещата които ми казаха тогава бяха:

1. Да е с нормална поръчка. Не DHL, защото те си имат някакви проблеми и те с митници, или поне така ми казаха. Пътува около месец до там. Пази си задължително товарителницата, дори и да получат телефона, защото после като ти го изпратят обратно, ако ти го спрат тук на митница, с товрителницата твоята доказваш че е телефон за ремонт и няма да плащаш мито за новия телефон (ще го пишеш ремонтиран)
2. За Mi2S ми казаха да го изратя без батерия. Знаеш за проблемите с батериите. Попитай китайците дали да я махнеш от този или поне да я откачиш

Успех и стискам палци!!!

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#55

Dear *******,
After sending the phone back to China, we will send it to XiaoMi to text and check the problem.
If the problem is not artificial reason, we will pay the shipping fee.
And you need send us the shipping invoice and give us the tracking number, we can track it.
Please don't worry, we will update the message to you after we receive it.
I put  the address on the following message.
Please read the following tips carefully.
Regards,
Carol

(Това е на един познат и колега от форума отговор от Top One за евентуално изпращане)


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#56

Ок, а диспут необходимо ли е да отварям за да има някакво доказателство в Алиекспрес за проблема, или това, че си чатя с търговеца е достатъчно?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#57

15 дни след потвърждаване на поръчката не може да се пуска диспут
Цитирай
#58

(2017-01-15, 08:32:09)kyosev написа:  Ок, а диспут необходимо ли е да отварям за да има някакво доказателство в Алиекспрес за проблема, или това, че си чатя с търговеца е достатъчно.
Да, необходимо е, ако има възможност, а при ескалиране на диспута преписката може да се използва като доказателство, ако се наложи.

 
Цитирай
#59

Отново съм в играта, след изпращане на телефона на търговеца в Китай и гаранционен ремонт. Луда работа, беше задържан на митницата в Китай, но всичко се размина. Вече съм с други phone id, IMEI, MEID...и т.н. Явно са сменяли платка.
Абе бях известно време с друг телефон, сега си качих MIUI 8.3 by XIAOMI.EU/beta 7.4.14 и ми прави впечатление, че много неща не са преведени. Преди беше на 100% преведено. Учудвам се!
Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#60

Разказва ли ти се по-подробно. Кой търговец, колко излезе доставката, колко време чака и т.н?
Цитирай
#61

(2017-04-26, 17:13:35)kyosev написа:  Отново съм в играта, след изпращане на телефона на търговеца в Китай и гаранционен ремонт. Луда работа, беше задържан на митницата в Китай, но всичко се размина. Вече съм с други  phone id, IMEI, MEID...и т.н. Явно са сменяли платка.
Абе бях известно време с друг телефон, сега си качих MIUI 8.3 by XIAOMI.EU/beta 7.4.14 и ми прави впечатление, че много неща не са преведени. Преди беше на 100% преведено. Учудвам се!
Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Ей супер, че е оправен. 
Защо не си караш с glabal dev, ако искаш български? Освен това и в multirom има вече български език. Може да пробваш и него ако искаш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#62

По-скоро по инерция от едно време съм с xiaomi.eu. Може да пробвам и другите, никакъв проблем.

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)