Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки направени с P9 Lite!
#26

Може и да си внушавам,но сякаш телефона взе да снима по-добре с Android 7.0:

[Изображение: 7B6J9S382n_thumb.jpg]

::Google Pixel 3a White::
Цитирай
Аксесоари
#27


(2017-02-04, 09:24:54)dboi написа:  Аз също не съм изпробвал всичко при фото. Това е с фабрични

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
[Изображение: 57c1116b95f0c8949ae40b1d588bdb34.jpg]

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#28

Здравейте колеги! От скоро имам този телефон и съм впечатлен. А снощи реших да се правя на фотограв. Направих настройките на ръчния режим според ситуацията. Закрепих телефона защото нямам статив и бум в последната секунда падна. Ето вижте какво се получи. [img][Изображение: IMG_20170204_193317.jpg]image hosting above 5 mb[/img]
Цитирай
#29

Интересен ефект. Трябва да го добавят като опция в камерата. Big Grin

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#30
Big Grin 

(2017-02-05, 11:17:07)ronnie72 написа:  Интересен ефект. Трябва да го добавят като опция в камерата. Big Grin

Недей рисковано, е телефона щеше да падне от 3 метра височина Big Grin
Цитирай
#31
Music 

Здравейте,

имам проблем с правенето на снимки. Прилагам 2 снимки, направени с цялото ми старание, които меко казано не приличат на нищо. Някой има ли идея къде бъркам, защото прочетох добри отзиви за камерата на апарата и не вярвам това, което съм показал да е най-доброто, което може да се направи.

http://prikachi.com/images/93/9045093K.jpg
http://prikachi.com/images/94/9045094L.jpg
Цитирай
#32

Нещо да не си разбазикал в настройките, наистина са зле. По стъклото на камерата да няма след от пръсти?
Такива снимки и на автоматичния режим ли правеше преди да се бърникаш по настройките?

Пробвай с възстановяване на настройките по подразбиране от менюто на камерата, и виж дали пак така ще снима.
Цитирай
#33

Преди да правя снимките върнах настройките "по подразбиране", снимките са в автоматичен режим, без никакви допълнителни настройки.
Следи по стъклото няма. Не съм правил по-добри снимки, защото съм с апарата от 4 дни и досега бях пробвал да снимам само на закрито, където снимките също стават посредствени. Мислех, че на естествена дневна светлина ще са по-добри, но се оказаха даже по-лоши отколкото в помещение.
Цитирай
#34

Когато насочиш камерата към даден обект, фокусира ли нормално и избистря ли се изображението?
Освен да изчистиш кеша на камерата, друго не се сещам.
Цитирай
#35

С новият андроид са подобрили фокусирането.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#36

Дайте някое сайтче да орочета как изкарвате такива снимки... Аз се опитвам да снимам коли в движение но нещо не се получава или са много тъмни.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Цитирай
#37

Аз чета тази книга... детайлна е http://m.helikon.bg/index.php?action=pro...mId=500000

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#38

Тя засяга ли и новите технологии?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Цитирай
#39

Установих, че когато насоча камерата към обект, изчакам да фокусира и тогава натисна бутона снимките стават по-добри.
Също така в ръчен режим, на ISO 100 и при достатъчна светлина получих по-добър резултат.
Няма особена логика да се чака да фокусира и тогава да се натиска спусъка, защото би трябвало камерата да може да прави и по-бързи снимки, както в примера, който дава Class, но това е положението при мен. Да не говорим, че трепване на ръката = кофти снимка.

Не мога да си представя как някоя кифличка ще настройва светлочувствителност на камерата и тем подобни. Wink

@ niksanvn: Коя е книгата, че линка ти не отваря нищо конкретно.
Цитирай
#40

Книгата е "Как да подобрим фотографските си умения" от Джон Истърби.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#41

Именно...книгата пояснява основни правила и термини, кое как би било по-добре в различни обстоятелства. Така човек може да придобие информация за терминологиите и после сам да експериментира, постигайки все по-добри резултати. След 5000 направени снимки...взех да снимам все по-добре (с фотоапарат и камера на телефон, позволяваща ръчни настройки).

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#42

Аз лично не мога да настроя камерата, така че да снимам за движещи се обекти, винаги са размазани

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Цитирай
#43

движиш телефона, следящ обекта... Тогава ще получиш ефекта , замазан фон. Ако е с фотоапарат, се увеличава скороста на затвора, а диафрагмата се намалява... в слънчев ден

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#44

Дори и да не движа телефона, се получават размазани или не толкова добри колкото тука сте давали ... Впрочем какъв размер в МБ Ви е средно снимка

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Цитирай
#45

@Class,точно обратното е,трябва да следиш обекта с камерата,да бъдеш в движение с обекта а не да бъдеш стационарен.Тогава обекта,който ще снимаш ще е на фокус а фона зад него ще е размазан.При обратния случай,както ти го правиш ще имаш и обратна визия-размазан обект и чист фон.И по-нагоре ти го обясниха,кое не разбра.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#46

Най—вероятно си прав, ще го пробвам, благодаря

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Цитирай
#47

Class , приятелски съвет... прочети ”нещо” за фотографията , било онлайн (ако не ти се купуват книги) , за да видиш нагледно и усвоиш елементарни неща за себе си. Ще ти стане интересно и лесно, но е трудно човек да ти обясни кое , как и в какъв момент.
п.п. Като усвоиш опциите на камерата, използвай Пост 10 от тази тема и експериментирай

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#48

Благодаря за съветите, аз ще си я взема книгата само малко да се освободя. Днес доста по добри станаха снимките, но сте прави без четене не става.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Цитирай
#49

Преди време бях писал в тази тема за проблеми с камерата.
След 1-2 месеца неуспешни опити да подобря качеството на снимане върнах телефона в МТел, където подмениха камерата и сега си снима нормално. Споделям това, защото не очаквах МТел да признаят гаранцията за такъв проблем, но в този случай надминаха очакванията ми.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)