Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвети при покупка
#1

Обмислям да закупя Xperia Z втора ръка и ще ви помоля да ми кажете за какво да внимавам, някакви типични проблеми за модела? И като цяло какво да гледам преди да го купя? Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

@BackL, Съветът ми към теб е, отдели си ако е необходимо повече време за увеличаване на финансовата единица и се насочи към малко по-ново устройство.
Модела всеки момент ще навлезе в 4-та година, а може да се каже, че той бе и "първородният" им водоустойчив телефон и е на допълнителен риск закупуването му поради тази причина, а и е късно да разчиташ вече на тази водоустойчивост.
Има доста недоизпипани моменти в модела, яркост на дисплея, камерата може и да не отговори на очакванията ти, звука също като сила, стабилността на закрепване на капачетата за защита от проникване на вода и т.н.
Ако все пак не ти е възможно да помислиш за малко по-ново поколение, тук колегата е описал достатъчно подробно тънкостите при оглед и тест на устройства:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=68328
Някои от тестовете са за устройства, които имат допълнителни сензори, като този за налягането например, имай го в предвид.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Много ти благодаря за съветите, към които ме насочи, наистина ще ми помогнат при покупката на устройство. Искам да те питам, кое устройство би ми препоръчал, тъй като съм се насочил към покупката на по-стар флагман 2013-2014 модел, който ще ми излезе по-по евтино, а и ще бъде с доста по-добри характеристики от някой нови устройства, фен съм на къстъм ром изработките и няма да ми е проблем да си поддържам устройството с по нова версия на андроид, водоустойчивостта не ми е фактор при покупка, просто търся нещо добро за по-малко пари, с което ще мога да си експериментирам с удоволствие. Smile
Цитирай
#4

След така зададения въпрос за устройство и определените условия, които те интересуват, определено запитването ти е за раздел "Кой телефон/ таблет да избера", където да споделиш желанието си за инсталиране на различен от официалния софтуер и съответно за кое устройство има най-голямо разнообразие от към софтуер за "експериментиране":
https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=117
При Сони устройствата, експериментирам е точната дума, като обикновено повечето софтуери, които НЕ са на база стокови, изпитват липса на някои от въведенията на марката. Визирам например подсилване на цветове (X_Reality), Качеството на камерата при заснемане в по-тъмни пространства, след отключване на буутлоудър, което начинание е необходимо за инсталиране на различен от стоковия софтуер. Приложения от Сони, някои от които не биха били възможни за използване на различен от техния софтуер. Нормално разбира се.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Мерси за отговора, ще пусна отделна тема.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)