Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC Desire 630 dual sim - проблем с 4G
#1

Здравейте,
Наскоро се сдобих със служебен телефон HTC Desire 630 dual sim и имам един много странен проблем.
Проблема се състои в това,че немога да накарам телефона да работи в режим 4G,в менюто за избор на
режим въобще липсва опцията 4G.Имам Опции GSM/UMTS нищо повече.Картите потдържат 4G тъй като на 
личния ми телефон си работят.Ако има начин да го накарам да използва 4G ще бъда благодарен да го споделите.
Официално потдържа Band 3,който използват нашите оператори.

Спорен ден.

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
Аксесоари
#2

Размени местата на картите

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#3

И това пробвах, но нищо не се получава.

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#4

Хард ресет пробва ли?

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#5

(2016-12-09, 19:35:41)Johnnie написа:  И това пробвах, но нищо не се получава.
С кол центъра сподели ли проблема си?

 
Цитирай
#6

Направих му и хард ресет, но пак без ефект. Опитах се да открия някакъв съпорт от HTC за България, но ударих на камък. Писах им във фейсбук страницата, но отговор не получих. Много странен и влудяващ проблем.

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#7

Въведи този код *#*#4636#*#*
менюто ще се отвори автоматично. Кликни върху Phone info и превърти надолу до мястото, където се казва Pick Prefered Network Type
Натисни падащия списък и избери опцията, която добавя LTE заедно със старите си опции.Включи 4G.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#8

(2016-12-10, 01:52:11)tishomen написа:  Въведи този код *#*#4636#*#*
менюто ще се отвори автоматично. Кликни върху Phone info и превърти надолу до мястото, където се казва Pick Prefered Network Type
Натисни падащия списък и избери опцията, която добавя LTE заедно със старите си опции.Включи 4G.

Здравейте,
По описания от вас начин наистина се получи,но след изход от даденото меню отново се завръща опцията WCDMA preferred.В самото меню на телефона въобще нямам избор на LTE или 4G.Единственият избор в менюто Preferred Network е   Global Mode / CDMA mode / GSM-UMTS mode. При избор на GSM-UMTS ми дава избор измежду GSM-UMTS Dual, GMS only,  UMTS only.Това са опциите в менюто на сами телефон.В описаното по-горе инженерно меню има опцията GSM/WCDMA/LTE auto,но както казах при изход отново се завръща WCDMA preferred.Направо полудявам с този телефон.Ако е някакво лимитиране от HTC,ще е много глупаво от тяхна страна.Жена ми има S6 Edge,но няма такива проблеми.Слагам си служебната карта в нейния телефон и всичко тръгва.

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#9

От къде е купен този телефон?

HTC Touch HD>HTC Sensation>HTC One X>HTC Windows 8X>HTC One>HTC Desire 300>HTC One M8>HTC One Mini 2>HTC Desire Eye>HTC Desire 510>HTC Desire 820>HTC Desire 526>HTC Desire 620>HTC One E9+>HTC One M9+>HTC Desire 728G>HTC One A9>HTC Desire 825>HTC One X9>HTC 10>HTC One A9s>HTC U Ultra>HTC U11>HTC U Play>HTC U11 Plus>HTC 10 Evo>HTC U12+
Цитирай
#10

От Виваком май,но не съм сигурен тъй като е служебен и не съм се интересувал.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#11

(2016-12-10, 12:52:33)Johnnie написа:  Здравейте,
По описания от вас начин наистина се получи,но след изход от даденото меню отново се завръща опцията WCDMA preferred.В самото меню на телефона въобще нямам избор на LTE или 4G.Единственият избор в менюто Preferred Network е   Global Mode / CDMA mode / GSM-UMTS mode. При избор на GSM-UMTS ми дава избор измежду GSM-UMTS Dual, GMS only,  UMTS only.Това са опциите в менюто на сами телефон.В описаното по-горе инженерно меню има опцията GSM/WCDMA/LTE auto,но както казах при изход отново се завръща WCDMA preferred.Направо полудявам с този телефон.Ако е някакво лимитиране от HTC,ще е много глупаво от тяхна страна.Жена ми има S6 Edge,но няма такива проблеми.Слагам си служебната карта в нейния телефон и всичко тръгва.
След като избереш 4g от менюто рестартираш телефона без да излизаш от менюто.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#12

Благодаря за помоща,
след помоща от колегата tishomen всичко си дойде на мястото.Честно казано все още неразбирам,защо трябва да е толкова трудно,но съдба.
Благодарности на всички за помоща.

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#13

Когато има кой да ти помогне или обясни не е толкова трудно.И аз така си изчистих дроселовата клапа на колата след като започна да прекъсва на празни обороти.Обясняваха ми по телефона какво да правя и така.Понякога може и със малко обяснения сам да се оправиш без да прибягваш до сервизи.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#14

И при мен се получи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)