Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Xperia XA Ultra
#1

Здравейте,

закупих с големи очаквания Xperia XA Ultra от САЩ, отключен. За първи път съм с Андроид, преминах от iOS и ми харесва като цяло свободата и многото приложения за промяна на визията. Имам обаче един голям проблем - батерията пада страшно бързо. Тъй като зарядното в кутията беше американски стандарт, като се прибрах трябваше да взема нещо за европейския и се спрях на това: 

 http://www.technomarket.bg/zariadni-za-t...r-09149266

Уж казват, че зарежда по-бързо, но аз не забелязвам подобно нещо. Зарежда се за около 2-3 часа, спира на 99 процента, не стига до сто и после изключително бързо пада, а го ползвам на Wi-Fi. Наистина не знам какво да правя, това ми е голям проблем, понеже по цял ден съм навън, по лекции и т.н. Има ли някакъв начин да оправя живота на батерията?

И още един въпрос - не мога да си намеря свестен кейс и стъклен протектор, на няколко места ми казват нов бил модела и нямали, някой може ли да препоръча откъде да си взема, намирам се в София.

Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Вариантите за тов зарядно заместие са два!
Или то не струва, или си го купил без кабел (USB на microUSB), и кабела който си добавил не струва.

Ако си пазиш оригиналното "американско", защо не си купи за 1лв преходник, и да си го ползваш в нашите контакти?
Сонито което ползва жена ми, изкарва по 1 ден и половина, с доста Ютуб, Фейсбук, и постоянно ръчкане.

Аз взех калъче от тук: http://zatelefona.bg/index.php?route=pro...XA%20Ultra
Има и стъклени протектори, но не седят добре. (или поне този който поръчах) Стъклото е 2,5D, и отстрани не залепва хубаво.
Цитирай
#3

Кабела, който съм добавил е оригиналния, който дойде с телефона. Иначе оригиналния адаптер го пазя, ще опитам и този вариант. Благодаря.
Цитирай
#4

Здравейте. Имам един проблем с екрана, който се получава от известно време. Повява се една премигваща ивица на долната част от дисплея, но след няколко секунди отминава и все едно никога не се е появявала! Ще се опитам да я снимам, но на някой да му се е случвало подобно нещо или плаче за сервиз!?

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#5

Да не се появява след рестарт на телефона?
Цитирай
#6

Не! Първият път беше след като приключих разговор, а втория като го включих на зарядно. След рестарт не се оправя обаче...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#7

Изтървал ли си го?
Цитирай
#8

Не никога не е падал или се е мокрил...и за моя радост от доста време не се е появявал този проблем.
Затова пък от няколко дена нещо стопява батерията ми...
И да попитам...постоянно ми сигнализира, че нямам място в телефона...а няма с какво да напълня 16 гб.
Губят се 5 гб някъде...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#9

Извинявам се за дублирания пост, но успях да снимам пресвяткането...

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#10

Защо не се опиташ да го поправиш с форматиране на настройки и/или да го занесеш в сервиз, ако е гаранционен? Имаше един бъг, който се получаваше при андроид 5.1.1 на моето Сони и на някои други след рестарт на телефона, където част от екрана се размазваше и след няколко секунди нямаше и помен от това, докато не го рестартираш пак. Идеята ми беше като те питах, че може да е нещо софтуерно. Само при 5.1.1 го бях наблюдавал.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)