Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Asus Zenfone 3 ZE520KL.
#1

След много чудене се реших и го взех един онлайн търговец го пусна с 200 лв намаление и не се стърпях.
Сега идва проблема с протекторите и калъфите след 1 ден търсене уж успях да намеря прилични протектори,малко ме е яд да опъковам толкова красив телефон но няма начин. 
За малкото часове употреба съм доволен бърз и стабилен с типичната добра изработка на Асус.
Имам големи очаквания от камерата но да видим.
Ако някой друг се е сдобил с апарата ще ми бъде интересно да чуя всеки съвет и мнение.
Цитирай
Аксесоари
#2

В али има доволно добри протектори. Виж особено на Nillkin продуктите. Wink Камерата е с f/2.0 и при по-слаба светлина няма да е с качеството на флагманите от ЛГ и Самсунг, но пък цената му е идеална. Надявам се да е здрав. Аз съм с Асус Макс за резервен. Ползвах го две седмици и останах доволен. Сега си седи в кутията и чака нов зов. Big Grin Предполагам 3 е съвсем друго ниво в изработването.
Цитирай
#3

Не ми се чакаше и затова се насочих към местния пазар.Предполагам ще снима добре Лазера за мен си прави супер снимки а на този камерата трябва да е още по добра.
Цитирай
#4

Този двусимов ли е? Ако е двусимов и случайно го ползваш с 2 сим карти, може ли да споделиш дали 2-те карти са активни?
Дали 2-та поддържа 4Г?
Цитирай
#5

Поддържат. Щом и на Асус Макс и двете са с 4Г поддръжка, смятай. Разбира се не са едновременно активни на 4Г. Едната е винаги 2Г.

Tapatalk with LG G4
Цитирай
#6

Две едновременно активни карти означава, че е с два радиомодула. Не, че едновременно и на 2-те ще се ползва 4Г. Това е ясно. Въпроса е дали като говориш по едната и те потърсят на другата, на търсещия дава свободно, а теб те информира със звън, че те търсят. И това без да се налага да пренасочваш едната карта към другата. 
Това ме интересуваше. 
Най-просто се проверява, като набереш на твоя телефон от едната карта другата, дали телефона звъни или дава заето?
Цитирай
#7

Със 1 съм.В ръководството пишеше че само зададената за мобилни данни ще има 4 г и 2 те имат 4г друго не помня.Няма проблем да видя дали не пише нещо повече.2 симки като леглото за сим 2 е и за карта с памет но не може 2 сим карти и такава за памет да се ползва едновремено.
Цитирай
#8

Преди месец и аз се сдобих с този телефон на Асус, най-вече заради икономичната работа на батерия и цялостната качествена изработка. Тялото на телефона иначе е доста хлъзгаво и предвид и размерите му е строго препоръчително да се плозва с някакъв калъф за по-добра защита и задрав захват.
Екранът е типичен за този клас телефони с не особено бърза реакция при движение (леко размазва). Едно от вградените приложения на Асус осигурява ръчна настройка за цветовата температура и насищане (цветово разделение) според индивидуалните предпочитания.
Основната камера прави прилични снимки. Налични са много предварително зададени настройки за избор, както и ръчно управление на някои основни параметри. Автофокусът е на отлично ниво. Видеозаснемането има един неприятен проблем с прехода между експозициите, който по няккава причина е доста рязък и стъпаловиден. Надявам се това да е софтуерен проблем.
Сенозрът за пръстови отпечатъци е бърз и в повечето случаи точен. Може би трявбаше да го направят в кръгъла форма, а не продълговат.
Като скорост и бързина - нямам забележки. Естествено от среден клас процесор не може да се очакват върхови постижения в бенчмарковете, но 8-те леки А53 ядра осигувярат бърза многозадачност с цената на ниско енергопотребление.
Цитирай
#9

Колега колко издържа батерията?Моя за 6 часа стенд баи пада с около 50%.Работи само на 4 г иначе губи обхват,грее без да го ползвам.Мисля да го връщам ако стане да си взема друг,иначе ми харесва много но с тези проблеми няма как да го ползвам.
Цитирай
#10

На Виваком ли е 4Г мрежата?

Tapatalk with LG G4
Цитирай
#11

Да,но и в самолетен режим е така.Телефона е купен от емаг. На всеки режим ма мрежата е така.Да пробвам ли м-телска карта?Кофти карък толкова да ми харесва телефона и с такъв мерак го взех и сега тази мизерия.
Цитирай
#12

При мен с ЛГ Г4 след вземане на новата 4Г карта в началото на годината започна повече да ми грее телефона. Явно мрежата им не беше оптимизирана, а и все още тогава в моя град нямаше 4Г. После телефона ми беше по сервизи... Сега стана хладно и не грее, лятото ще видя как е. Но, да, пробвай с карта на друг оператор. Пробвай с фабрични настройки. Да не би някое приложение да точи батерията, твърде вероятно е.

Tapatalk with LG G4
Цитирай
#13

(2016-12-02, 23:26:24)j95monster написа:  Работи само на 4 г иначе губи обхват,грее без да го ползвам.Мисля да го връщам ако стане да си взема друг,иначе ми харесва много но с тези проблеми няма как да го ползвам.
Предполагам, че в настройките за Предпочитан тип мрежа е включен на 2G/3G/4G? Може да ми е тъп въпроса, но да не му е зададено само 4G?

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#14

Задавам му всичко и грее и пада батерията,един път намира всички мрежи друг път само 2 и 3 г,после хваща всички видове.Регистрира се в мрежата а не получавам обаждания.За 6 часа без сим карта в икономичен режим батерията пада с около 35% без да го докосна.Онзи ден при обаждане блокира и взе да вибрира и да се опитва да се рестартира.Сменях софтове не знам си какво и пак и пак.Връщам го на продавача и ако върнат парите добре ако не дано да го оправят.Всичко друго му е 6 бачка гладко прави хубави снимки много е удобен.Исках директна замяна но не могат да ми гарантират че ще се случи без доплащане затова ще искам да ми върнат парите
Цитирай
#15

Най-добре, явно пак са набутали България с дефектни бройки... При мен без да пускам икономичен режим, ако не докосвам телефона 6 часа ще падне патерията макс 1-2 процента. Иначе тва което обясняваш за мрежите и при мен го имаше до преди два месеца. Почти всеки ден губи за няколко секунди обхвата и се принудих да ползвам троен режим, иначе бях само на 3Г. 2г/3г/4г режима води до по-голям разход на енергия. Сега от седмица съм отново само на 3Г мрежа. Явно са я оправили щом нямам проблем с обхвата.


Tapatalk with LG G4
Цитирай
#16

До понеделник си ползвах Лазера и единствено имах 2 случая в които нямах мобилни данни минах 4 г и се оправих после си ползвах 3 г.Не ми върви с тоя телефон и това е,пратиха ми грешно гръбче стъклени протектори за него не стават той самия е прецакан. Притеснителното е че в форума на асус има доста оплаквания от модела и проблемите са като моите но по слабо изразени,даже един пич 2 пъти си го е сменял и все има проблеми с 4 г.
Цитирай
#17

Ето един сайт, на който може да се провери дали дадено устройство ще работи с честотите на определен оператор:
http://willmyphonework.net/
За съжаление ZE520KL го няма, но все пак може да се създаде определена представа.

Слагам го защото си мислех - да не би телефонът да е някаква китайска или индийска версия и да не работи с всички честоти у нас.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#18

Моя Асус Макс е китайска версия и работи без никакъв проблем и с трите честоти в България. Не вярвам zenfone 3 да е по различен.

Tapatalk with LG G4
Цитирай
#19

Не знам каръшка работа се получи с моята бройка.
Цитирай
#20

Здравейте,
закупих си този телефон и съм доволен засега!Калъф си взех нилкин,уж активен,но се оказва,че не можеш да набереш номер със затворен капак!Не мога да разбера също,може ли да се активира тел. с две почуквания?Ако някой има опит,моля да сподели!
Цитирай
#21

Здравейте-колебая се между този модел и асус 3 макс-най-вече ме интересува силата на говорителите-но не със слушалки а на говорителя за музика-кой свири по-силно,защото аз сега съм със асус 2 лазер но не съм много очарован-четох че и двата модела имат някакви подобрения но в нашия малък град нямаме много голям избор от телефони и не мога да ги прослушам на живо!Иначе съм много доволен от сегашния модел и наистина искам да си остана на същата марка но търся някой който да свири по-силно!Ако някой има лични впечатление нека да пише!
Цитирай
#22

(2017-01-04, 17:33:11)Христо Арнаудов написа:  Здравейте,
закупих си този телефон и съм доволен засега!Калъф си взех нилкин,уж активен,но се оказва,че не можеш да набереш номер със затворен капак!Не мога да разбера също,може ли да се активира тел. с две почуквания?Ако някой има опит,моля да сподели!

Активния калъф означава, че можеш да приемаш обажданията като отвориш капака - поне при Асус е така.
За активирането с почукване търси в настройките опцията ZenMotion.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#23

Проблем имат наистина някой бройки на Асус Zenfone 3 произведени през 2016 г,това мога да ви кажа от източник близък до Асус.Когато купувате гледайте отзад датата на производство да е 2017г.

SAMSUNG GT-I9105P Galaxy S II Plus - NFC ( Jelly Bean 4.2.2) + 32GB SanDisk Ultra MicroSDHC™ Class 10 - ex
ASUS Zenfone 2 Laser ZE500KL 16GB - Black ( ANDROID 5.0.2 ) + 64GB SanDisk Ultra MicroSDHC™ - ex
ASUS Zenfone 3 ZE520KL 64GB/4GB RAM Black ( ANDROID N -7 )


Цитирай
#24

Проблем има Asus zenfone 3 или max/pegasus 3? И какъв е проблемът?

Tapatalk with LG G4
Цитирай
#25

Проблема го усетих и то доста добре,радвам се че го разкарах а не се подведох по сърцето да го оставя.Зенфоне 3 520-та .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)