Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Тест за сравнение на снимки от камерите на Pixel XL, Galaxy S7 Edge и Nexus 6
#1

   AndroidBG ви пита...


"Тест за сравнение на снимки от камерите на Pixel XL, Galaxy S7 Edge и Nexus 6"


[Изображение: Camera-shootout.png]

Натиснете тук или върху картинката, за да участвате в анкетата.


С участието си в Анкетата заявявате, че сте запознати с правилата за участие в Анкетите!
Аксесоари
#2

А кога ще има резултати?
#3

Не че нещо ама за кой искате да гласуваме? Те си личат телефоните кой как снима и "набито" око може да ги различи ... НО въпроса ми е за кой да гласуваме, понеже малко сте позабравили да изтриете exif данните на снимките та си се вижда с какво устройство са снимани и теста може да бъде повлиян ...
#4

Тези, които имат съвест ще гласуват за която снимка има хареса на пръв поглед.
Хитреците не можем им забраним да свалят преди това снимките и да се ровят в exif за да търсят любимия си телефон.

И все пак тези хитреци няма да повлияят на крайния резултат, защото по мои сметки ще са едва 5, макс 10 процента от всички гласували. Това е малка част от представителната извадка и не би променила статистически резултата.

Нарочно са оставени данните, за да може като излезнат резултатите да може всеки да се убеди кой е победителя и да няма съмнение коя снимка от кой телефон е.

Резултатите след седмица-две, зависи от броя на гласуващите.
#5

Интересни са резултатите засега. Масово хората са избрали снимка 2 и 3. Да, знакът изглежда най-добре на тях, но знакът не е цялата снимка. Ако се загледате по страничните елементи на снимката ще разберете, че цветовете не са толкова естествени. Най-очевидния пример е тухлената къща вляво - цветовете на първата снимка са най-естествени. Не съм профисионален фотограф, но мисля, че първото устройство се е справило най-балансирано и точно от към снимката. Не знам кое е то, няма и да си играя да разбирам (по гореспоменатия начин с exif данните), а и вече гласувах. Просто имам чувството, че малцинството са погледнали само знака и не са доразгледали останалата снимка. Може и да греша, както казах не съм снимал професионално.

Sony Xperia 5 IV
Stock | Shizuku | + Galaxy Watch 4 Classic
#6

Първата снимка е най-добрата, най-естествената и с най-много детайли. Още при първото отваряне в голям формат ми хареса  и веднага гласувах за нея.
Втората снимка няма нужда даже от коментари-МЕГАЗЛЕ!
Третата също е достатъчно добра.
#7

Въпрос - винаги ли снимки с номера едно са от един и същ телефон, или са разбъркани?

POCO F5 12/256 GB





#8

(2016-12-05, 13:24:28)greensmoke7777 написа:  ...Втората снимка няма нужда даже от коментари-МЕГАЗЛЕ!..

Самсунг баце. Супер-дупер автофокус ама стената е като рисувана а като снимана ... Разочароващо чак ... но за щастие другите са станали по добре, което пък намирисва ...

(2016-12-05, 13:39:57)ronnie72 написа:  Въпрос - винаги ли снимки с номера едно са от един и същ телефон, или са разбъркани?

Различно са подредени на всяко ...


@GH0STFACE смело да разчиташ на съвест особено след едни писания в една друга тема ...
Аз лично няма да гласувам, че не искам да се забърквам в онзи конкретен спор, резултат от който е и тази тема ... Но пък хубаво нещо се случи, че ми се издига нексус 6 в очите Smile
#9

@bodo ???
Какво означава това "намирисва" ? Съмнения в манипулиране ли долавям ?Smile
#10

Ти си страна от един спор от който искам да се разгранича по ред причини ... Даже не гласувам.
Имаш телефоните и живееш в Бирмингам ... 2+2 =източника на снимките ...
Като те знам и какъв си фотограф мисля няма нужда от манипулация Smile



Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
#11

Аз съм "страна",но товане не би трябвало да има някакво значение....Не мога да контролирам вота....Smile
Ще си позволя да повдигна малко завесата и ще кажа,че аз също останах приятно изненадан от Nexus 6 с неговите....N на брой победи(поне до момента)....Телефон от 2014г,в директен сблъсък с две от топ-устройствата на 2016г за,които се твърди,че са с едни от най добрите камери слагани на смартфони !?!?!?
Това вече наистина намирисва....Smile
#12

(2016-12-05, 23:37:11)bodonance написа:  ...........
Като те знам и какъв си фотограф мисля няма нужда от манипулация Smile

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk



Целта на телефона е точно да снимат хора които не са запознати с фотография и определено това че според теб тонката не може да снима добре е плюс в случая Big Grin


Sent from my SM-G935F
#13

В този смисъл,да...Абсолютно сте прави....Smile
#14

(2016-12-06, 17:57:01)tonkata07 написа:  Аз съм "страна",но товане не би трябвало да има някакво значение....Не мога да контролирам вота....Smile
Ще си позволя да повдигна малко завесата и ще кажа,че аз също останах приятно изненадан от Nexus 6 с неговите....N на брой победи(поне до момента)....Телефон от 2014г,в директен сблъсък с две от топ-устройствата на 2016г за,които се твърди,че са с едни от най добрите камери слагани на смартфони !?!?!?
Това вече наистина намирисва....Smile

Тонка много страсти се изляха там и много безпочвени обвинения се казаха, та целя да се разгранича. Личен избор. Иначе да и аз го написах по горе 6цата ми се издигна много в очите, а като отчета факта, че е с супер малки рамки, стерео говорители отпред и прекрасен външен вид  ... Остава само твърдението за най добрите ... 
Има още няколко модела с които сравнението би било интересно визирам G4/5, V10/20, хуяговей P9 ... Голямото исо и 30сек затвор са не малки предимства при нощни снимки ...


(2016-12-06, 18:09:21)degman написа:  Целта на телефона е точно да снимат хора които не са запознати с фотография и определено това че според теб тонката не може да снима добре е плюс в случая Big Grin


Sent from my SM-G935F

Това беше шега, която колкото и невинна има скрит смисъл ... И не визирам Тонката ... макар млад и още не добре ориентиран се е доказал, пред мен като обективен и честен човек ... макар понякога да прави щуротии ... (не че и аз не правя Angel ...)  

Да се надяваме да има повече съвест ...
#15

Амиииии....Не мисля,че е имало безпочвени обвинения.....Обвинения,да,но в никакъв случай не са безпочвени....Smile
#16

https://forum.androidbg.com/announcements.php?aid=11
#17

Гласувах основно за 1 и 2. Не съм кой знае какъв зарбирач във форографията, гласувах за тези които ми харесаха като визия.
Не знам коя от кой е, но чакам с нетърпение да разбера!
#18

РЕЗУЛТАТИТЕ

Молим, всички коментари да бъдат правени в самата статия, не тук!
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)