Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android Studio запитване
#1

Понеже искам да направя сравнение с някой, искам да ви попитам, за колко време ви създава нов проект в Android Studio. Целта ми е да видя имам ли нужда от нов компютър или това време на зареждане, което прави моя е нормално. Идеята ми е да стартирате Android Studio, избирате създаване на нов проект, пишете си име на проекта, изборате минимум версия 10 (sdk-я ми е update-нат до версия 25), избирате да ви създаде empty activity, давате нататък и засичате време от момента в който дадете finish, до момента в който всичко спре да зарежда и на екрана ви се е появил новия проект с отворени java и xml файловете (отдолу са спрели да зареждат gradle процесите и т.н.). Нужно ми е това време да разбера при вас как е. При мен е между 30-35 секунди. Ще чакам отговори. Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен по спомен е около минута ..
Довечера ще тествам и ще пиша точното време.

Какви са параметрите на твоята машина и с каква операционна система си ?

📱 | HTC ONE M9 | HTC Desire 500 | HTC Wildfire S |
Цитирай
#3

И 30-те секунди те карат да мислиш, че компютъра ти е стар?

Както казва skuller по добре кажи с какъв хардуер си отколкото някакви секунди за създаването на нов проект.
Цитирай
#4

просто искам да направя сравнение, за да знам като цяло как се справя моя хардуер с това, което ми е най важно. иначе съм с i5-4200m, 8GB RAM, gt755m, Kingston SSD, windows 7. искам да знам трябва ли ми i7 или и така за сега си е добре. по важно ми е да чуя секундите при вас как са, отколкото параметрите. все пак реалната ситуация е най показателна. най-добре, който има желание, да каже и параметрите си и секундите. Smile
Цитирай
#5

35 секунди
Android Studio 2.2.2

Mac mini (late 2014)
macOS Sierra 10.12.1
i5 2.6GHz
8GB 1600MHz DDR3
Intel Iris Graphics 1536MB
256GB SSD
Цитирай
#6

Реалната ситуация не ти ли трябва за билдване на приложение (макар че има разлика да билднеш hello world или реално приложение с повече функционалност). Създаване на проект се прави веднъж, не се прави всеки ден, за да ти спъва работата тези 30-35 секунди. Не съм сигурен дали и при наличен интернет да сваля gradle глупоста от интернета или е свалена веднъж (съответната версия) и след това само я копира за следващите проекти. Според мен не мисля, че ще са толкова глупави за да правят всеки път download на gradle-то.

@yo_asakura с тези 8 рам по добре си сложи още 8 рам отколкото да мислиш за cpu. джавата по принцип е лакома на памет, така че по добре си помисли за ъпгрейт на памет отколкото на нов компютър. Не си мисли, че ако смениш този i5 на i7 ще ти падне на половина времето за създаване на проект. И пак ти казвам мериш грешен критерии за бързината ти, създаването на проект е one time, а рънването на приложение било то към устройство или емулатор е по използваемо действие.
Цитирай
#7

ти сам го каза, има разлика дали се билдва прост проект или някакъв по сложен. няма как да направя сравнение с другите по проект (защото нямаме едни и същи проекти), за това правя сравнение на началното билдване. това ще ми даде някаква представа как е моето време, защото сега нямам никава идея дали е добре или зле. не казвам че ме спъват тея 30 секунди, просто ако началното билдване отнема да кажем 2 пъти повече време, отколкото времето на i7 да кажем, следователно и билдването на готов проект ще е по бавно. иначе за рамта, следя я и до сега не мисля, че съм я запълвал със студиото и емулатора. смятам че се справям и със 8, поне според task manager-а.

иначе според хората споменали тяхното време, си вадя изводи, че наистина нямам нужда от upgrade на този етап

а забелязали ли сте разлика дали проекта и студиото се намират на ssd или на hdd?
Цитирай
#8

Точно 30 секунди отне да се създаде проекта.

хардуер: (лаптоп на около 3 години )
i7-4700HQ CPU @ 2.40GHz
16 GB DDR3L
256 GB ssd на който е сложено студиото и операционната система.
1 ТБ диск за файлове

ОС: Debian 7
Андроид студио версия: 2,2,2 build on 18 Octomber

📱 | HTC ONE M9 | HTC Desire 500 | HTC Wildfire S |
Цитирай
#9

някой може ли да даде видео как ползва pixel 2 xl емулатор с последното API за да мога да направя сравнение как върви на 4 ядрен процесор и добро видео. Чудя се дали да сменям лаптопа, но не знам дали си заслужава. Може да спечеля малко секунди в билдването, но по ме вълнува дали емулатора работи гладко защото при мен API 26,27 малко лаги. Дали е от оптимизация или хардуер?
Цитирай
#10

Ами видео не съм записал но на моя лаптоп тествахемулатора на XL 2 API26 и върви чудесно. Съвсем лек лаг се появява като заредя YouTube и напъна някое 4K видеото на 1440p резолюция. Всичко останало хвърчи все едно телефона е в ръцете ми. Ако държиш мога малко по-късно да запиша едно видео с камерата на Note-а и да го кача някъде.

HP x360 Spectre Late 2017
Intel Core i7-8550U Quad
16GB Ram LPDDR3-2133 SDRAM
13.3" 4K IPS Touch Screen
Intel UHD Graphic 620
512 GB SSD

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#11

добре, благодаря много за информацията. значи по-добра конфигурация си оказва влияние. ако запишеш видео дай линк все пак да видя, но щом казваш, че си върви гладко вярвам ти. явно ще разгледам възможността за нов лаптоп.
Цитирай
#12

Заповядай https://youtu.be/OJwjCmtnxSk, направо използвах Touch-а на лаптопа вместо мишката. Малко повечко като се заиграх усетих че от време на време като натисна Home бутона му отнема миг повече да реагира. Възможно е да му трябва малко повечко оптимизация също Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#13

Благодаря ти много! Добих представа. Сега забелязах, че ако му сложа 3GB рам на моя и малко се освестява. Пак има лагване тук там, но си е напълно нормално функциониращо устройство. Последен въпрос - ти колко рам му слагаш на емулатора? Аз до сега карах с 1GB рам на нексус 4 емулатор и всичко е ок. Но на пикселите им трябва явно повече рам - 2-3GB
Цитирай
#14

Да ти кажа идея нямам от къде се настройва това. Още съм пресен в Android Studio Smile От къде да видя колко рам е решило да си дръпне за емулатора ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#15

ами докато правиш емулатора има една опция за допълнителни настройки и от там си нагласяш колко да дръпне. а след като си го нарпавил можеш да отвориш екрана с всички емулатори и под опции на самия емулатор (стрелката най вдясно) избираш View Details. Там някъде трябва да пише (мисля, че търсиш hw.ramSize)
Цитирай
#16

Не съм обърнал внимание че е на толкова лесно място Smile Сложило си е 1.5ГБ рам. Изтрих профила и създадох нов с 4ГБ заделени за него, ще видим как е. Благодарско!

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)