Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MediaTek обяви флагмаснките чипове Helio X23 и X27
#1

[Изображение: MediaTek-Helio-X27-500x350.jpg]

Тайванския производител на мобилни чипове MediaTek представи нови два чипсета, Helio X23 и Helio X27. Те са чипове от високо поколение и надграждат досегашния флагман Helio X20. Те носят подобрение в цялостния пърформънс, в качеството на видео заснемането и по-ниска консумация на енергия...


Към цялата статия -->
-
Цитирай
Аксесоари
#2

тези почнаха да тъпчат на едно място
Цитирай
#3

Интересно твърдение. Ще го подкрепиш ли с някакви доводи? Защото на мен ми изглежда, че надграждат и то не по-малко от конкурентите.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#4

?!? сериозно ли говориш?!?
сд650/652 е по добър от сегашния им флагман,да не говоря за 821/823.сд 660 ще бие този "флагман" като е режим отдих,835 няма да споменавам.
Цитирай
#5

По добър в какво? Икак ще го бие ? С шамари, юмруци? А ритници ще има ли? Та доводи се искаха ...
Цитирай
#6

Може да има предвид тест на Мортал Комбат Big Grin Big Grin

Sent from fuckedUP vps. (:

'Love and sex are two things that really hang people up. And why that is..... I’ll, I’ll never fully understand.'
Stay open minded and... Be paranoid
Цитирай
#7

на сот и на антуту.не се палете де,истината понякога боли
Цитирай
#8

И какво значат тези сот и антуту?
Цитирай
#9

какво е медиатек?
Цитирай
#10

Какво ли е наистина ... втория най-добър производител в света на навигационни системи. Колко са изостанали горките на второ място ...
От там да и Х23 и Х27 още като погледнеш че ползват стария контролер за старата вече памет ти става ясно къде са се прицелили без даже да гледаш останалото, НО вземи един 823, 821, 652, 650 ако щеш и 835. Виж каква му е производителността след това виж каква е на Х27 и раздели тази призводителност на цената на SoC-a и виж съотношението производителност/цена...
Нещо май скъпички идват тез куалкоми а? Медиатек си е лидер в бюджетните чипсети и това е факт, защото за цената си предлагат производителност която другите не могат. Въпреки изоставането им във високия клас, където те изобщо не търсят ниша (там се бият куалком, сами и високия силикон) са страхотни за бюджетни и супербюджетни решения ... Все пак Х20струва като цена колкото SD430 ...
Цитирай
#11

ахм сега пък на другаде тръгнахме.интересно ми е дали при едни същи условия ще си вземеш апарат с мтк а не със Сд,може би никаквата поддръжка на мтк ще ти хареса!?!сигурен съм че ще заложите на продукта с сд,но просто си спорим.а ко някой ден тръгна да пазарувам суров чип,ще разгледам изгодните оферти на мтк и ако разполагат и със сурс кода може о да се замисля
Цитирай
#12

Ако питаш хората техните смартфони с какъв чип са, над 80% няма да могат да ти отговорят. Може би за останалите 20 може да има значение,но за повечето хора дизайн,функционалност и цена имат значение от това с какъв чип им е телефона. Както имаше миналата година едно изледване на БМВ. Оказало се,че над 80% от техните собственици не знаели колата им дали е с предно или задно задвижване. Тук същата работа.
Аз в момента ползвам телефон с медиатек,ползвал съм с интел, със сд и да ти кажа честно все ми е тая с какъв чип е. И трите ми вършеха работа.
Цитирай
#13

83% процента от хората не знаят модификациите на бмв двигателите,73% от хората не знаят че големия бариерен риф загива,но темата е за мтк.ако не ги разбират,нека ходят да спасяват големия риф
Цитирай
#14

(2016-12-04, 10:31:04)Wild bear написа:  ахм сега пък на другаде тръгнахме.интересно ми е дали при едни същи условия ще си вземеш апарат с мтк а не със Сд,може би никаквата поддръжка на мтк ще ти хареса!?!сигурен съм че ще заложите на продукта с сд,но просто си спорим.а ко някой ден тръгна да пазарувам суров чип,ще разгледам изгодните оферти на мтк и ако разполагат и със сурс кода може о да се замисля

Каква поддръжка на МТК? Какъв сурс код? Да имал съм телефон с МТК и не ми е липсвало нищо като поддръжка и т.н. Да с Х10 беше ама не работеше по различно от сегашния ми с 808, т.е. ни лагва, ни забива ...
Цитирай
#15

виждам че доста неща са ти неясни,не ми се занимава с елементарни обяснения.нека да са си висоти в твоите очи.
Цитирай
#16

Ами изясни ми ги. Не те разбирам какъв сурс код имаш предвид. На кернела ли? Микрокода на чипсета? Или де да те знам какво се опитваш да напишеш ... не съм ти в главата. За това и питам, пък ако мога да се образовам малко е добре дошло ... Ако пък случайно можеш да ми предоставиш микрокода на процесор ...
Усещам и едно объркване в теб, понеже нещата не са толкова елементарни колкото мислиш ...
Като започваш нещо довършвай го. И като стана въпрос за започване ... изреченията в Българския език започват с главна буква ...
Цитирай
#17

(2016-12-04, 20:54:14)bodonance написа:  Каква поддръжка на МТК? Какъв сурс код? Да имал съм телефон с МТК и не ми е липсвало нищо като поддръжка и т.н. Да с Х10 беше ама не работеше по различно от сегашния ми с 808, т.е. ни лагва, ни забива ...

Човека, явно има впредвид сорс кода(драйвърите за хардуера) -на въпросния чипсет, че не са публикувани на публично фтп, така както правят Снапдрагон.
Това е важно за разработката съответно на РОМ-вете в XDA Developer  от разработчиците. На практика това означава НЯМА ДРАЙВЪРИ, НЯМА ДЕВЕЛОПМЪНТ ЗА МОДЕЛА, освен ако самия производител не го поддържа.
Цитирай
#18

Какво се палите не ми е ясно, от 2-3 години насам кажи-речи всички чипсети, дори и ниския клас, са предостатъчни като производителност за нуждите на повече от 90% от потребителите на Андроид смартфони така или иначе. А и таргет групата на MTK като корпорация си е крайният масов потребител,който иска телефон с достатъчно добра производителност и енергийна ефективност на максимално ниска цена, а не малките групички ентусиасти по форумите. А и ако няма сериозна конкуренция, няма развитие. Притежавам вече втори телефон с MTK чипсет и нищо не ми пречи следващия ми пак да е с такъв.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)