Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за слушалки Sony и LG G4
#1

Здравейте!

Offtopic Някъде из темите се обсъждаха неща свързани с аудиото на телефона, но не намерих нищо. Гледам ,че общата тема е замряла, та за това пускам нова.

Подариха ми тези слушалки Sony ZX 110NC
От сега казвам не им разбирам на тези работи, а и от интернет не успях да разбера нищо, та за това питам.
Kогато са включени импеданса им става 220 Оhm, може ли да им устиска LG-то да не изгори нещо по него ?

Пак казвам не им разбирам, а и в интернет не намирам отговор.

Благодаря предварително и извинявам се за тъпят въпрос !

[url=http://www.sony.com/electronics/headband-headphones/mdr-zx110nc][/url]

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз имам едни Superlux HD330, 150 ома и ги пробвах на LG-то и нищо му няма.
Въпросът е,че 150 ома му идва множко на телефончето и не може да ги захрани.
Чува се много слабо, почти никакъв бас, направо едно никакво. При твоите ще е даже още по-зле.
Затова ги слушам на лаптопа, който също идва леко слабичък за слушалките, но пък поне изкарва много прилични звук, сила, бас и всичко за разлика от LG-то.
За телефони, mp3 плеъри и тем подобни до 64 ома е най-добре, от 220 не очаквай общо взето нищо от телефона.
Цитирай
#3

"устиска" ... интересна многосмислена дума въпреки подчертаното "изгори" ... ако имаш предвид повреда, то не нищо няма да му стане и с 600 омови, но ако имаш предвид да ги захрани то твърдо НЕ. Вчера дъвкахме подобно тук https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1349759 което пак е в интернет. Информацията я има стига да я търсим правилно.
Цитирай
#4

(2016-12-02, 14:18:03)greensmoke7777 написа:  За телефони, mp3 плеъри и тем подобни до 64 ома е най-добре, от 220 не очаквай общо взето нищо от телефона.
Зависи от телефона. LG V10 има 32 битов DAC, който работи със слушалки от 50 до 600 ома. Ако са по-малко от 50 ома, ги разпознава и не включва усилватела на 32 битовия DAC, а си ползва вградения в Qualcomm чипа.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

(2016-12-02, 14:53:36)vargala81 написа:  Зависи от телефона. LG V10 има 32 битов DAC, който работи със слушалки от 50 до 600 ома. Ако са по-малко от 50 ома, ги разпознава и не включва усилватела на 32 битовия DAC, а си ползва вградения в Qualcomm чипа.

Интересна екстра има.
Но пак се съмнявам,че не може да докара по-добър звук дори от на лаптоп без усилвател.
Цитирай
#6

V10 има 32 битов DAC with AMP като ключовото е АМР (усилвател) и дака няма отношение към силата, а към качеството ... и е по скоро изключение, но и той не може да настигне отделните външни слушалкови усилватели и с по високоомните слушалки се задъхва леко, но се справя доста добре за телефон, че и на доста външни усилватели натрива носа ...

@greensmoke7777 може го ... размазва лаптопите (с малки изключения) та смешни ги прави ...
Цитирай
#7

Повечето от слушалките предназначени за портативни устройсва са 32ома и ако в случая телефона е свестен силата е предостатъчно.
Цитирай
#8

Здравейте!
Блгодаря за отговорите.
Престраших се да пробвам и впечетленията ми са следните. На 45 Оhm се чуват някак приглъхнали. Включени или уж на 220 Ohm се чуват кристално ясно и докато при всички други слушалки, където трябва звука да е на макс, при тези никога не ми се налага да давам звука макс. В случай че дам на макс просто звука ми идва прекалено силен и ми става неприятно.

@greensmoke7777 Какво ще рече не ноже да ги захрани? Защо при мен успява.
Да не би да е заради наличието на собствено захранване на слушалките?

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай
#9

Това ,че чуваш някакъв звук, било то и сравнително силен, далеч не означава,че чуваш точно, а слушалките са захранени и извличаш максимума от тях.
Моите са 150 ома , без захранване, и като ги включа към телефона се чуват тихо, слаб бас, глухо, изобщо зле.
В музикалния магазин тук, от който ги купих, ги пробвах на място на много сериозна аудио техника и не с 3.5 мм жак, а тоя големия с 6.3 мм,който е в комплекта, и се чуваше просто уникално. Далеч по-добре от на лаптопа ми и на светлинни години от телефона ми.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)