Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo K6 мнения?
#76

Току що дойде ъпдейт до андроид N!!!

Xiaomi redmi note 9s
Цитирай
Аксесоари
#77

(2017-07-17, 13:50:41)angell_81 написа:  Току що дойде ъпдейт до андроид N!!!
И чакаме първите ти впечатления от него!!!

 
Цитирай
#78

На пръв поглед има промяна в менюто настройки и в статус бара!

Xiaomi redmi note 9s
Цитирай
#79

То и на втори и трети поглед ще е пак това-иконките от овални ,ще са станала квадратни,фона от зелен-на червен и голямата "екстра"-различен шрифт Smile 100-200 Мгб повече заети на вътрешната памет и ако си от "късметлиите"-я камерата ще се прецака,я Wi-Fi ще започне да прекъсва!Но пък,за сметка на това-в менюта ще пише-"Андроид 7"! И гордо чакаме следващият ъпдейт,като не пропускаме да проверяваме трескаво поне за 7.1 Smile
Цитирай
#80

В петък следобед го инсталирах този прословут Андроид 7.
Първи впечатления- МЕКО КАЗАНО СЪМ РАЗОЧАРОВАН!
1.В петък телефона го инсталира около 40 минути. Свали ми над 10% от батерията- преживях го викам най- добрата и чакана версия.. Но...
2. Закачих го през ноща да се зарежда- на изключен телефон. Сутринта в събота към 8ч го грабнах без да го погледна и тръгнах на път. Изобщо не съм се заглеждал в процентите на батерията. С 2 съвсем кратки телефонни разговора, 10-на минути в интернет, дойдоха ми 4-5 обновления на Гугъл, Вайбър, и т.н.. Обнових ги...И в 17ч батерията изписка на 15%. Викам нещо се бъркам...
3. Включих го да зарежда изписа, че ще зарежда 5 час!?!?
4. Почнах да го проверявам през 30 Мин. За 30 Мин вдигна от 15 на 32 процента... А?!?! Много по- бавно от преди... Викам тежък е този Андроид...оставих го..след малко поглеждам спрял да зарежда на 35% ?!?!!!!... Викам си може би нещо съм го разместил... Пак го включих... На 65% беше спрял... Извадих 2-3 пъти заеядното- тръгна...Вече сериозно се притесних... Поглеждах го през 10 Мин...бавно зарежда... На 90% пак спря....извадих 2-3 пъти зарядното тръгна до 100%.
Зачоплих го в интернета. От 21:40ч до 02ч през ноща- батерията на 20% .... Бързо я свалих в сравнение с преди- наполовина времето.
Закачих го да зарежда на изключен телефон сутринта. Сега в 16ч след обяд го свалям от зарядното , включвам и 62%?!?!?????!!!!
Някой да има някакво техническо обяснение, че ми иде да отида да намеря този който го е измислил Андроид7!!!



П.П. иначе е по -бърз този Андроид7. Той и преди ми беше бърз телефона и без забиване. Сега май ме чуват по- добре.
Сега докато пиша свали батерията от 62 на 56% ... Това не е нормално за телефона който имах!

Lenovo 536
Цитирай
#81

Не е нормално. Има нещо такова че с тая нова версия малко по бързо пада батерията но при тебе проблема е огромен.зя сравнение от 20 минутки гледане на ФБ.и форума батерията мръдна с 4%

Xiaomi redmi note 9s
Цитирай
#82

От около месец мемори картата ми е пълна. Не е много голяма 8ГБ е. Тъпча в момента снимки в памета на телефона. Забелязах, че и със стария Андроид като, че ли мааалко по- бързо почна да пада батерията..
Да не би да е от това,че ще лудна от от предположения?

Lenovo 536
Цитирай
#83

Вземи си карта с повече памет.

 
Цитирай
#84

(2017-07-23, 23:14:46)NoMaD написа:  Вземи си карта с повече памет.

От миналата седмица съм тръгнал да купувам.
Мися да взема една 16гб. На телефона нямам игри фейсбуци и други глупости. Само скайп,вайбър,zedge и mobile9 за рингтонове.
Надявам се да има ефект от нова по- голяма мемори карта

Lenovo 536
Цитирай
#85

И аз инсталирах седмицата и направих hard reset за всеки случай. Проблеми с батерията нямам, други също не съм забелязал засега. Единственото странно нещо е, че след ъпдейта ми се промени Wi-Fi MAC адреса. Старият, както и Bluetooth MAC адресът, който си остана непроменен, започваше с 48:88:CA. Новият започва с 00:0A:F5. Някой да е забелязал подобно нещо и ако да, какви са първите 3 числа от новия MAC адрес?
Цитирай
#86

А Dolby -то работи ли вече?
Както и дали са оправили проблема със слабият звук през блутууд слушалки?
Цитирай
#87

Май ми се оправи проблема с батерията. Вече 2 дни се зарежда нормално. Но малко по- бързо пада...
Още не съм сложил нова мемори карта...
Взех една Samsung evo 32 GB
Но май не е проблема в малката и препълнена памет на старата 8GB карта

Lenovo 536
Цитирай
#88

Моторист, направи ли reset след ъпдейта?

Изпратено от моят Lenovo K33a48 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#89

Нищо не съм правил. Трябва ли?
Просто от третото зареждане насам нямам проблеми с батерията. Но пада по- бързо от преди. Нарочно няма да слагам новата мемори карта още 2-3 дена просто да се убедя дали има или не някаква връзка. Сигурно няма, но нея набедиха за виновна тогава.

А какво му е на Dolby-то?
Мисля, че и със стария Андроид работеше?

Lenovo 536
Цитирай
#90

Мисля, че е добре да се направи reset. Може и от това да са проблемите, които имаш. Аз още съм с S150, не съм получил nougat.

Dolby си работи при мен, но явно не всички приложения го поддържат.
Цитирай
#91

На долбито не му работеха еквалайзерите с последният ъпдейт на андроид 6. Преди година преди ъпдейта всичко беше наред. През блутууд слушалки звука едвам се чуваше-трябва да сложиш доп.програма за усилване на звука. Аз се отървах от него, но ми е чудно некадърниците от леново дали са оправили нещо.
Цитирай
#92

Пак се появиха проблемите с батерията...
От събота на съботс като че ли...
Вчера го включвам да се зарежда на изключен телефон, уж тръгна. По едно време забелязвам, че посветва и бръмчи вибрацията. Взех го и.... Светва все едно го изключваш зарядното от контакта и след 2-3 секунди пак светва все едно го включваш и почва да зарежда... Беше свалил батерията от 22% на 11%
Изключих зарядното, понаместих го в буксата ( все си мисля, че може и кожения калъф нещо да ми пречи) и го включих. Тръгна си нормално. Оставих го така. Но... След 7 часа на зарядното като го изключих показваше 72% . .. Снощи пак го изключих и го сложих да се зарежда днес 54%.
Някакви идеи освен ресет?
Не ми се прави ресет, а и никога не съм правил. Все още съм със старата мемори карта.
Нарочно я оставих да се убедя дали има връзка с това, че е пълна и пълня и паметта на телефона.
Падна на 52% докато пиша...

Lenovo 536
Цитирай
#93

При мен го има същия проблем със зареждането,когато е със кожения калъф прави проблеми ,като го оставям да се зарежда го махам също така пробва ли със друго зарядно че при мен първо кабела ми прави проблеми ,а после и самото зарядно сега съм със друго зарядно проблеми нямам освен със калъф.

Xiaomi redmi note 5
Цитирай
#94

Буквално час след последния ми пост тук се сетих, че преди около 2-3 месеца бях си забравил зарядното. 2 дни използвах зарядното на мойта мадама- Самсунг.
И нещо с голям зор го наместих първия път.  На третия ден като включих мойто зарядното да се зарежда за през ноща сутринта ми показваше към 60%...  Тогава го отдадох на кожения калъф и, че някак по свободно влизаше в буксата. ..  Може да си въобразявах нещо .. Наместих го...И след като почна да си зарежда нормално, направо забравих за случая...
Веднага като се сетих започнах да зареждам със зарядното на стария си телефон Леново А536.
От тогава никакви проблеми със зареждането и процентите!
Или е най- голямото съвпадение или по някаква незнайна причина ноивият Андроид 7 не ми харвсва оригиналното зарядно и по- точно буксата на кабела...
Чудя се дали да не сложа кабела на Леновото ми А536  на оригиналния щепсъл на Леновото ми К6?
Ще зареждам още 10-дни както в момента за да се убедя, че всичко е наред и ще направя смяната.
Освен ако няма да имам някакви проблеми според вас?


П.П. Само да допълня, че в този 1 час докато ми просветне си пуснах заводските настройки.

Lenovo 536
Цитирай
#95

Според мен са сложили някакво ограничение като загрее да не се зарежда докрай. Както когато е с калъв или когато ползвате по-мощно зарядно.
Цитирай
#96

Как така като загрее? Би ли обяснил подробно?
От както зареждам със старото зарядно на Леново А536 нямам никакви проблеми! Зареждам си го както е с кожения калъф. Мааалко по- бавно се зарежда което е разбираемо.

Lenovo 536
Цитирай
#97

(2017-08-13, 16:30:34)Моторист написа:  Как така като загрее? Би ли обяснил подробно?
От както зареждам със старото зарядно на Леново А536 нямам никакви проблеми! Зареждам си го както е с кожения калъф. Мааалко по- бавно се зарежда което е разбираемо.
Сигурно зарежда с по-слаб ток старото ти зарядно и телефонът ти не загрява толкова. Забелязал съм го и при моя, като зареждам с по-слабо (1 Amp) зарядно, почти не загрява по време на зареждане. Оригиналното зарядно е 2 Amp.
Цитирай
#98

Странни теории развивате и двамата или аз не мога да ви разбера...
Значи според вас оригиналнито му зарядно на К6 му идва силно и загрява???
И има някакъв датчик или там каквото се води в телефоните и изключва зареждането???
Не съм усетил телефона да е много топъл при зареждане нито с оригиналното му зарядно, нито със сегашното от Леново А536

Според мен проблема ми бе в пречупен кабел около буксата на оригиналнито ми зарядно на К6.Поради еднаквия начин на сгъване не се размърдвал...до едно време...
В движение съм и не мога седна спокойно и да си проверя теорията за сега...

Lenovo 536
Цитирай
#99

След този ъпдейт батерията се изтощава доста по бързо.дано да оправят проблема по скоро!

Xiaomi redmi note 9s
Цитирай

Дойде току що нов ъпдейт и го инсталира.сега ще видим дали ще има някакво подобрение..дано да спре да грее като конвектор и дано батерията да държи както беше с предишния андроид!

Ами мойто виждане е такова...оправили са според мене звука,станал е малко по силен. Батерията: от 6 часа с пуснат Интернет от които може би 4часа все нещо ровичкам във фейса и 45 минути гледане на булсат в момента батерията е на 54%. Но едно нещо не мога да разбера и ако може някой да помага:преди като го пусна да се зарежда светва индикаторна лампичка и като се зареди гасне и изписва че е зареден да се махне от зарядното...сега пак светва но като се зареди не гасне и това предупреждение не излиза а само пише зарен. Защо е така и може ли да се оправи както си беше?

Xiaomi redmi note 9s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)