Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с тъч бутоните
#1

Здраейте,
Синът ми включи телефона да се зарежда и на сутринта трите тъч бутона не работеха. Рестартирахме го няколко пъти, върнахме дори фабричните настройки, но нищо не помогна. Сега инсталирахме приложение за да ползва бутоните. Някаква идея за решаване на проблема?
Цитирай
Аксесоари
#2

В инженерното меню работят ли?

*#*#6484#*#*
Иначе ако има Root могат да се изкарат софтуерните, но ... може и хардуерен да е проблема.
Цитирай
#3

(2016-12-04, 15:55:33)suffer написа:  В инженерното меню работят ли?

*#*#6484#*#*
Иначе ако има Root могат да се изкарат софтуерните, но ... може и хардуерен да е проблема.

Не съм спец , така че ще трябва да попитам как точно да проверя дали работят в инженерното меню?
Цитирай
#4

Tрябва да има пункт buttons и при натискане ще светват в зелено ако ги разпознава като работещи...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#5

(2016-12-04, 16:33:50)suffer написа:  Tрябва да има пункт buttons и при натискане ще светват в зелено ако ги разпознава като работещи...
Телефонът е при сина ми и като имам възможност ще проверя. Не знам обаче дали е рутнат, как да проверя?
Цитирай
#6

ако е root-нат има един файл, който се казва build.prop и се намира в дял System.

В него като се промени една цифра и след рестарт излизат софтуерни бутони на дъното на екрана.
Това ще спести допълнителната програма, която ползвате (сигурно button savior).

реда е:
qemu.hw.mainkeys=0


Moже и това да ползваш за ориентир:
http://www.androidlegend.com/enable-soft...phone-4-0/

0 е false
1 e true
Цитирай
#7

(2016-12-04, 17:46:04)suffer написа:  ако е root-нат има един файл, който се казва build.prop и се намира в дял System.

В него като се промени една цифра и след рестарт излизат софтуерни бутони на дъното на екрана.
Това ще спести допълнителната програма, която ползвате (сигурно button savior).

реда е:
qemu.hw.mainkeys=0


Moже и това да ползваш за ориентир:
http://www.androidlegend.com/enable-soft...phone-4-0/

0 е false
1 e true
Не успях да вляза в инженерното меню, но телефона е рутнат и успях да извадя софтуерните бутони - благодаря за помощта и линка. Чудя се защо не успях с иинженерното меню обаче?
Цитирай
#8

Или го няма, или го пишеш грешно, или не го пишеш където трябва Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)