Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P9 lite-въпроси, проблеми, дискусия
#76

Виж в разширени настройки - език и въвеждане. Клавиатура - QWERTY, проверка за правопис - изкл. може и друго да има, но това се сещам. Аз от началото си играх доста докато я оправих от там.
Накой инсталирал ли е програма за записване на разговори и да записва успешно, че каквото и да слагам или нищо или само шум. Давам им права, разрешения и каквото се не сетиш и не става  Sad
ps
самата програма (acr) си има нещо като конфигуратор, избрах му само андроид 6 и си направи настройките само. На слушалки записа е ммного зле.. през телефона като за безплатна бива Tongue
Цитирай
Аксесоари
#77

Моят телефон е по-елементарен спрямо Вашия, но е от същия производител. За запис на разговори ползвам ACR (Automatic Call Recorder) и нямам проблем. Пробвайте, много вероятно е да работи и с вашия модел телефон.

Изпратено от моят HUAWEI SCL-L01 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#78

И аз използвам ACR, даже си закупих безплатен лиценз (ако сте на Теленор )
Отсрещната страна се чува малко тихо, но върши работа.
Цитирай
#79

[Изображение: paperclip.png]
''(Здравейте колеги днес отидох до сервиза където ми важи гаранцията на телефона.За мое голямо съжаление тези проблеми който ги имам там телефона там не ги на прави.И си го взех обратно.Проблемите продължават и в момента вече е много изнервящо.Как е възможно телефон с такива параметри да има такива проблеми.Адски много лагване и доста често замръзване на дисплея.Проблеми като обхват и такива работи аз лично нямам говори се супер.Но с това лагване и това замръзване за съжаление не мога да разчитам на телефона никога)''MADFLAVA

Здравейте колега! Имам телефона от август 2016г. и нито веднъж не е забил или лагнал до този момент.
Може при вас проблема да се получава от дефектна карта памет или сим карта.
Свидетел съм на такива случаи с други марки телефони на мои приятели.
Опитайте да ги подмените, като преди  това върнете телефона до фабрични настройки без тях. Успех!
Аз също съм против заключването на предишната темата. От нея благодарение на колегите nedko6 и ronnie72 успях да пусна видео, снимки и музика през рутера директно на телевизора. Получи се с приложението zappo TV от маркета.
Сега търся приложение с което през рутера да клонирам дисплея на телевизора.
Благодаря на всички и весели празници!
Цитирай
#80

(2016-12-21, 06:55:03)biser67 написа:  [Изображение: paperclip.png]

Аз също съм против заключването на предишната темата. От нея благодарение на колегите nedko6 и ronnie72 успях да пусна видео, снимки и музика през рутера директно на телевизора. Получи се с приложението zappo TV от маркета.
Сега търся приложение с което през рутера да клонирам дисплея на телевизора.
Благодаря на всички и весели празници!

Колега, правилно ли разбирам че искаш да гледаш екрана на телевизора си на телефона?!
И ако е с цел гледане на телевизия има доста онлайн сайтове предлагащи сравнително задоволителен избор от канали Smile (А и доста оператори вече си имат и приложения за гледане на телевизия на телефона ако си техен абонат)
?!

HTC Desire Alcatel OneTouch Idol 2 
Huawei P9 lite New Style of Look
Цитирай
#81

(2016-12-09, 09:57:29)danail_dd написа:  Пич, влез в настройките > developer options > running services и от там виж кое приложение ти точи толкова много от рама. От тази последната снимка която си пратил оставам с впечлението, че имаш прекалено много фонови приложения, които ти точат жестоко от рама и си мислиш че просто самия андроид на телефона ти заема 1.2гб+, а това не е така, както виждаш от моята снимка. И пак ти препоръчвам да прегледаш статията Smile

А това ще в cpu-z пише зе телефона има 1791гб рам не се чуди, навсякъде е така и никъде няма да видиш точно 2гб или 3гб. Харддиска на лаптопа ми се води 250гб по спецификации, а дефакто е 220гб или нещо от рода, старото ми LG се водеше ще има 1гб рам по спецификации но дефакто имаше 780мб рам.. стига толкова примери Big Grin

ето и снимка от моментното състояние, без да съм затварял някакви приложения - http://imgur.com/a/XR7fo

@nescafe  
Здравей можеш ли да ми кажеш как да стигна до това графично меню за моментната работа на приложенията.Не мога да го намеря.Нито в управление на батерията нито в раздел приложения.Но ми напиши на BG защото менюто ми е на BG.Имам и друг въпрос,телефона оргинално с антивирусната McAfee Security инсталирана ли идва,и ако не коя да си инсталирам.Или да не инсталирам такава.Батерията му държи ден и половина.Нямам Вайбър и Месинджър не играя и игри.За да удължа живота и съм изключил Wi-Fi+, 4G и осветлението не е на ауто не знам дали така е правилно.Предварително благодаря на всички за отговорите.
Цитирай
#82

McAfee Security я махни на цяло и не инсталирай друга. Яркоста аз също не я държа на автоматична, въпрос на личен избор. Ако не ти е абсолютно необходимо спри синхронизацията на Google. Профили - Меню , и махаш отметката.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#83

Благодаря за точния отговор.Синхрото съм го изключил.Wi Fi+ да го държа ли на изключено?И последно на защитени приложения нямам нито едно защитено с оглед на това че не ползвам фейсбук и игри,добре ли е да нямам нищо защитено?
Цитирай
#84

Защитени приложения са тези,които работят и след като си изключиш тлф.Активирайки ги,ти ги държиш будни,да не заспят-защитаваш ги.Ти си прецени кои приложения са ти нужни за да ги защитиш.Моите са viber,Whatsapp,olx и myMail.

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай
#85

(2016-12-21, 21:20:01)dstanev написа:  Колега, правилно ли разбирам че искаш да гледаш екрана на телевизора си на телефона?!
И ако е с цел гледане на телевизия има доста онлайн сайтове предлагащи сравнително задоволителен избор от канали Smile (А и доста оператори вече си имат и приложения за гледане на телевизия на телефона ако си техен абонат)
?!
Здравейте!
Точно обратното, искам картината от дисплея на телефона да я гледам на екрана на смарт телевисор Панасоник, който има вграден wi-fi модул.
Интересуват ме варианти със и без кабел.
Ако някой е успял да го направи, моля да сподели!
Teвизия на телефона гледам с ТV-GO на виваком.
Цитирай
#86

Настройки - Разширени - MirrorShare - не става ли при теб?

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#87

(2016-12-21, 21:59:17)bobi700402 написа:  Здравей можеш ли да ми кажеш как да стигна до това графично меню за моментната работа на приложенията.

Влизаш в настройки > Всичко за телефона > от там започваш да помпиш копчето "Номер на версията" докато ти излезне един попъп и ти каже още колко пъти трябва да го натискаш. После се връщаш и вече би трябвало да виждаш "Опции на програмиста" и от там си избираш "Течащи услуги" (колко нелепо звучи на БГ Big Grin)
Цитирай
#88

Благодаря сега ще пробвам.Благодарение на вас май стабилизирах разхода на батерията.Особено полезно се оказа спирането на McAfee все още не съм го деинсталирал.Отново голям Мерсаж на всички.
Цитирай
#89

(2016-12-19, 15:53:13)joresx написа:  Виж в разширени настройки - език и въвеждане. Клавиатура - QWERTY, проверка за правопис - изкл.

И аз имам същия проблем,всичко изключих и пак излизат думи
Цитирай
#90

Някой знае ли защо като получавам СМС писан на кирилица виждам само "????? ????? ????????" това как се оправя ?
Цитирай
#91

При малко настройване батерията не е толкова зле на този телефон но дребния шрифт в подменютата и лагването тези неща не ми харесват.
Цитирай
#92

Какво стана с актуализацията B161, какви са плюсовете и минусите, има ли смисъл да я актуализирам или да не го пипам и да остана с B151
Цитирай
#93

Къде го виждате това лагване ?
Шрифта си е много добре според мен тъкмо по малко се скролва (който не го вижда добре вероятно има проблем със зрението) , на iphon-а същато е дребен шрифта но там никой не се оплаква  Wink
Телефона е супер за цената си , може би най-доброто до 500 лв. ! Отличен звук ; light sensor работи супер (взаимствано от iphone т.е. когато увеличите осветлението на дисплея и има отметка на авто. дисплеян може да става по светъл но не потъмнява повече от зададеното от вас положение на слайдера - сигурен съм че повечето от вас не знаят че работи по този начин авто функцията  Smile )  добър дисплей за lite версия ; добър хардуер ; сравнително студен при натоварване (което е огромен +) ; добра батерия ; сензора за пръсти доста бързо работи ; като за андроид у-во много доре се държи за сега . Като гледам по големия процент потребители са доволни , при останалите вероятно проблема е в техния телевизор . Големи брандове като LG и Samsung има какво да учат от китайците. LG-тата продължават да имат проблеми с диплейте а за Samsung не искам и да чуя , че там не знам от къде да започна Big Grin
Цитирай
#94

Нека не се правим на лекари кой какви проблеми има а по добре тези от Huawei да вземат пример от други марки където го няма този проблем и шрифта може да се регулира. За лагването проблема не е на някои в телевизорите а в начина на експлоатация от самите собственици. Отваряйки вайбър, youtube, поща и разни новини с google chrome и моя не лагва но интернета не се ограничава само с това.
Цитирай
#95

Здравейте,колега Djorov определено има смисъл да ъпдеитнете до B161.Ъпдеита е много добър и всичко работи превъзходно.Имам някакво чуство че телефона ми стана по бърз след ъпдеита и батерията държи повече време.B161 носи със себе си и последните фиксове на google за сигурноста

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#96

Какъв е този ъпдеит В161.Моят е В160 и като проверя за нови ъпдеити в актуализатора ми казва че няма нова  актуализация.Или сигурно бъркам някъде? Същото ми казва  и при „Изтегляне на  най-новия пълен пакет”
Цитирай
#97

Може би от Huawei с техния EMUI искат да бъдат различни, може би не искат някои детайли, елементарни неща да бъдат променени. Както правят епъл с ios-a. Там пък нещата са по-зле, не можеш да направиш почти никакви промени на менюто, освен ако не си го jailbreak-нал.
Цитирай
#98

(2016-12-22, 22:55:30)bobi700402 написа:  Какъв е този ъпдеит В161.Моят е В160 и като проверя за нови ъпдеити в актуализатора ми казва че няма нова  актуализация.Или сигурно бъркам някъде? Същото ми казва  и при „Изтегляне на  най-новия пълен пакет”

И аз тов питам ?
Цитирай
#99

(2016-12-22, 22:55:30)bobi700402 написа:  Какъв е този ъпдеит В161.Моят е В160 и като проверя за нови ъпдеити в актуализатора ми казва че няма нова  актуализация.

https://www.hidrive.strato.com/lnk/GRljlqBO

installation
  • Download Huawei P9 Lite firmware package (make sure you get the right model - L21 or L31) - use a PC

  • Archive - also on the PC

  • Put the unpacked "update.app" file on the SD card of the P9 Lite into the dload folder. This must be on the top level of the SD card (if necessary, create it yourself)

  • The phone open and the combination * # * # 2846579 # * # * eingeben

  • Select "Software Upgrade" and start SD Update

  • After the update the P9 Lite restarts and carries out the usual optimization - this can take a few minutes so have patience.

::Google Pixel 3a White::
Цитирай

Аз още нямам SD карта , има ли друг начин ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)