Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

създаване на платен арр
#1

Здравейте,

Нямам никакъв опит с андроид и апликации, затова ще ви попитам няколко много basic въпроса, тъй като имам амбицията да инвестирам в платен арр.

Прочетох онлайн доста в сайта на гугъл за андроид дивелъп, но не съм много сигурен дали съм разбрал всичко правилно

1. За платен арр печалбата, която гугъл превежда по моя акаунт е 70%? Колко е тогава ако е със subscription? Може ли всичко това да фукционира като физическо лице или всеки арр трябва да е към компания, тъй като има търновър на пари?

2. Идеята ми е да създам арр, който дава информация всекидневно, но изглежда е по-лесно да се създаде арр, който се плаща един път а не с абонамент. Следователно, идеята ми е на всеки 2 месеца стария арр да спира да работи и да трябва да се изтегли нов и отново да се заплати цена. Но, тъй като това няма да е справедливо за хора, които 1 седмица преди да изтече арр са го купили, имам въпрос дали е възможна промяна на цената на арр-а с времето? Например арр-а струва 20 лв. до края на първият месец и 10 лв. за последните 30 дни? (manual change)

3. Като цяло самият арр искам да бъде много прост. Идеята е арр-а да показва съдържание на уебсайт, но без да се вижда, кой е уебсайта. Например, имам уебсайт асд.бг/инфо, който е направен с елементарен html код и искам това да се появява в арр-а. Всеки ден ще ъпдейтвам html кода и съответно нова информация ще се появява в арр-а. Това възможно ли е? И колко пари би струвал такъв арр?

Съжалявам, че поднесох по такъв начин въпросите, но нямах идея как да ги обясня по-лесно на непрограмен език.

Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

за subscription не знам как стоят нещата.
за платени приложения - да, можеш да променяш цената както си искаш, но веднъж направиш ли приложение безплатно, няма как да го нарпавиш след това пак платено - трябва да се качи наново като различно приложение. иначе цената може да си я местиш по-висока и по-ниска. можеш да ги качваш и като физическо лице - не е задължително да си фирма.
ако искаш някой да ти изработи такъв app - за 50 лева ще ти го направя както искаш. (да се отваря сайт в приложение)
ако питаш колко би струвал в самия Play Store, това си зависи от теб, за колко искаш да го продаваш. (1, 2, 3 лв...)

п.п. един съвет - това е много гадно което го мислиш и няма голям смисъл човек да плати за приложение, и след 1 месец да не става за нищо и да трябва да купува ново приложение. според мен измисли нещо различно. незнам с тея subscription-и как седят нещата...
Цитирай
#3

Admob платени не се свалят

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

https://play.google.com/store/apps/detai...y.next.com
html, css, javascript, jQuery, AngularJS, node JS, Phonegap Java, php, mysql 
Цитирай
#4

Аз също имам въпрос за платените приложения. Тези дни, докато рових из интернет, видях някой да казва, че освен да си направиш профил, да платиш таксата от 25$ и да направиш всичко изискано от гугъл, трябва съща да се ходи до данъчното и да се пусне някаква декларация за доходите, които ти идват от продажбата на приложения, за да бъде ясен произхода на парите, които получаваш. Има ли такова нещо или просто, когато си нагласиш всичко в Гугъл си готов?
Цитирай
#5

(2017-02-06, 11:19:44)tedo21 написа:  Аз също имам въпрос за платените приложения.  Тези дни,  докато рових из интернет,  видях някой да казва,  че освен да си направиш профил,  да платиш таксата от 25$ и да направиш всичко изискано от гугъл, трябва съща да се ходи до данъчното и да се пусне някаква декларация за доходите,  които ти идват от продажбата на приложения, за да бъде ясен произхода на парите,  които получаваш. Има ли такова нещо или просто, когато си нагласиш всичко в Гугъл си готов?

Данъчна декларация се подава не само, като получаваш пари от гугъл. Справка НАП
Цитирай
#6

Ок, благодаря за инфото.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)