Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с инсталиране на USB LAN Driver
#1

Здравейте, трябва да свържа USB LAN адаптер с телефона си и явно се налага иснталирането на драйвър. В диска с драйвърите има папка "sr9700_android_2.6.35" с три файла:

Makefile
sr9700.c
sr9700.h

Някой може ли да ми даде насоки какво е необходимо, за да се инсталира драйвъра в телефона?
Телефона е руутнат.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Искаш през USB да ползваш интернет на телефона или обратното?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Необходимо ми е да имам Ethernet връзка (скоростта е без значение) за осъществяване на SSH сесия и подобни. Интернет достъпът не е приоритетен.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#4

Гледах клип в Youtube - с Nexus няма проблем, но на Note 4 изписваше проблелм с връзката (на английски). Явно ще трябва да сложиш чист Android и тогава ще можеш (или поне имаш по-голям шанс).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

Не искам да слагам никакви Custom ROM-ове вече. Опита ми показва, че все попада човек на нещо, което не работи.
Явно ще трябва да се компилират драйвърите за конкретния Kernel и да се стсартират след всеки Reboot или да се прекомпилира целия Kernel. Ще се опитам да потърся Source-а на текущия Kernel и ще търся решение. Ще потърся някой да ги компилира или ще поема по дългия път да се науча да го правя аз (в необозримо бъдеще).

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#6

Така, опитах се да компилирам Kernel-а от Source-а, но се оказа че вътре вече има драйвър за Asix AX88179 chipset. При "ls" в директория /sys/module виждам, че има "asix" модул. Обаче адаптера все още не работи с телефона. Опитах и с външно захранване. Разбира се на компютър си фукционира всичко както трябва. Да уточня - адаптера е комбиниран 3 port USB 3.0 и GigabitLan. С USB хъба нямам проблеми, работи както трябва с телефона.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#7

Намерих решение. Успях да подкарам адаптера без да инсталирам или променям нещо по телефона. Но понеже служебната ми мрежа е с проксита и т.н. довечера ще пробвам у нас и след като изтествам всичко ще публикувам тук цялата процедура.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#8

Публикувах инструкциите в следната тема https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=88048

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)