Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с таблет
#1
Photo 


 
     
    Здравейте ! Поръчах си 1 таблет  Waywalkers   от Aliexpress. Проблемът е следния: Нашите мрежи ги "вижда " само като  2G
 Някакви идеи за решаване на проблема ? 
П.П. изпращам снимка на параметрите ...
  :rolleyes:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Не поддържа 4G,но поне на 3G би трябвало да нямаш проблем.....Да не е сетнат на 2G ??? Виж в настройките:
Settings - Wireless & networks - More - Mobile networks - Prefered network type......Трябва да избереш 3G,ако по някаква причина е избрана опцията 2G.
Цитирай
#3

Колега,  това го видях първо
Благодаря все пак. Но таблетът вижда мрежите като 2G
При търсене на налични мрежи изписва :  MTEL 2G  TELENOR 2G И VIVACOM  2G

Писах на търговеца и виж какво ми отговори :

Dear Customer

Please call * # * # 3646633 # * # * Select "BandMode", to see the Tablet PC supports 4G bandwidth, contact your local network, select the SIM-card, to support group
Цитирай
#4

Хм...дава ти кода на инженерното меню,за да те убеди,че хардуерно поддържа 4G.И това си е така,ама китайското Smile Най-вероятно няма честотата на радиото,която използва твоят оператор.Евентуално решение е да смениш фърма за радио-модула,рискована операция и то при вариант,че има такъв.Не съм ровил за устройството,малко "но нейм" ми изглежда,търсене му е майката.
Цитирай
#5

За съжаление в скрийншота си пише, че поддържа само TD версиите на 3G и LTE. Сори, ама ще се наложи да го ползваш на 2Г само...
Цитирай
#6

А нашите мрежи каква версия са ?
Цитирай
#7
Video 

Колеги може ли да се направи нещо?


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#8

Не.Ползваш си го така.Освен ако твоят оператор реши да мине на честота,която използват в Китай.Преди да купуваш устройство,проверявай техническите характеристики,има дори няколко сайта,на които вкарваш региона на ползване,устройството и оператора и ти дава информация какво поддържа оператора и и какво устройството.
Цитирай
#9

Колега,  кои са сайтове ?

Колега,  кои са сайтове ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)