Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Професонален режим на камерата
#1

Колеги има ли някой кото може да разясни как се използва професионалния режим на камерата.Този режим го има само в къстам ромовете,казвам го за да не се учудят някой колеги защо го нямат.[Изображение: bfeaf5534ceefeaa4ae319383467779f.jpg]

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм с В574 и също имам професионален режим на камерата. От време на време го ползвам. Настройките се отнасят за светочувствителността на "лентата" (ISO),  скоростта за снимане,  област за фокусиране и т.н. Трудно ми е да го обясня тук,  но в Google има описание на всяка една от настройките.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#3

Явно с ъпдейта на рома са го вкарали преди този режим липсваше при P8 lite.Разглеждах в нета но сметнах,че ако има някой по запознат или по добър с обясненията да сподели с койлегите който се чудят как да го използват.И да го има като тема.

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#4

Темата е супер! Аз не съм много запознат с професионалните тънкости на фотографията, но имам съвсем основни познания. Такива са необходими обаче за ползването на този режим на снимане. Важно е да се има предвид, че телефонът ни разполага само с една опция за блендата -  обозначава се с F stop, в нашия случай стойността е 2. Предполагам, че и другите, както и на мен, ще е забавно да експериментират с другите настройки. За хубава снимка обаче задължително е необходим статив.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#5

Аз също съм с B574 и го имам. И по-стари версии го имат, не е само за custom ROM-ове. От любопитство се позапознах с него и сега ще ви споделя част от това, което научих:
Първо - ISO e светлочувствителността. На Auto си е добре, ако ви се човърка - оставете го на 100. Колкото по-ниска чувствителност, толкова по-голяма резолюция и по-малко шум. Висока настройка е подходяща за снимане на закрито при ниска осветеност Smile
Автофокус (AF) - Тук съм го оставил на AF-C - следящ автофокус. При тази настройка продължава да фокусира след първоначалното фокусиране. AF-S трябва да е единично фокусиране.
Цитирай
#6

(2016-12-19, 19:42:10)HERUS написа:  Аз също съм с B574 и го имам. И по-стари версии го имат, не е само за custom ROM-ове.

Колегата се е объркал с ето този режим, който ти нямаш....

   
Цитирай
#7

Това изглежда като на P8. Как мога да го добавя?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)