Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

руутнат s3 neo не може да се свърже към компютър.
#1

Здравейте.

Имам няколко проблеми с телефона си. Руутнат s3 neo gt-i9301i с custom  ROM manager - Cwm v5.5.3.7 . След свързване с компютър посредством USB кабел телефонът се зарежда, но реално не се свързва с него. Започва инсталация на драйвъри, но след около минута излиза грешка. Въпросът ми е следния: какво трябва да направя за да върна телефона във фабрично състояние ? Т.е. да се върне оригиналния ROM и като цяло да не е руутнат повече Big Grin. Също така липсват и голяма част от системните програми + блутута. не ме интересуват програмите чак толкова, но гаранцията ми изтича скоро, а имам намерение да я използвам. А и ми е важно да може да се свърже към компютър. Моля ако някой има някакви идеи да обяснява като за прост човек, тъй като не съм го руутвал аз Smile . Благодаря ви предварително.

П.С какво ще стане ако преинсталирам телефона ( backup and reset ) ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Трябва да се флашне с Один през компютър.
Каква е операционната система на компютъра?

Изпратено с пощенски гълъб

Инсталирай Kies и пробвай пак

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#3

Качи си оригинален ROM с Odin руута ще изчезне.....
Цитирай
#4

уиндолс седмица е ОС на компютъра. А това, че не може да се свърже към компютър няма ли да попречи по някакъв начин докато е в download mode или няма значение ?
Цитирай
#5

Ми инсталирай драйверите, де!
Седмицата колко бита е?

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#6

Виж в YouTube там всичко има, аз когато си сменях Rom-a на телефона всичко съм гледал от там. Рутвах го, пробвах много ОС, мисля, че версия 4.2.2 ми правеше проблем. Не можеше да направи връзка с компютър.
Цитирай
#7

(2016-12-12, 15:13:18)person написа:  Виж в YouTube там всичко има, аз когато си сменях Rom-a на телефона всичко съм гледал от там. Рутвах го, пробвах много ОС, мисля, че версия 4.2.2 ми правеше проблем. Не можеше да направи връзка с компютър.

Точно с нея версия съм. Опитал съм всичко, но просто по никакъв начин не мога да свържа телефона към ПС-то. Инсталиран е custom recovery (CWM v.5.5.3.7). За да го ънруутна трябва по някакъв начин да се свърже към компютър, но при свързване на телефона с него излиза MPT usb device failed to install...някакви идеи ?
Цитирай
#8

(2016-12-12, 14:25:11)jorrddan написа:  Ми инсталирай драйверите, де!
Седмицата колко бита е?

Изпратено с пощенски гълъб

не става, братле...като свържа телефона към ПС-то излиза MTP USB device failed to install....Часове съм се ровил из форумите без никакъв успех. Намерих уж такъв драйвър, но дори след инсталацията му телефона пак се опитва да го инсталира и съответно нищо не става...
Цитирай
#9

С кой Windows си? Деинсталирай твоите драйвъри рестартирай компютъра и инсталирай тези >> https://mega.nz/#!AhhwRLQA!iGFTL2CiLUGA-...AYyPPnZP8k

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#10

Трябват ти тези драйвери: SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#11

(2016-12-13, 00:09:37)rado__8 написа:  С кой Windows си? Деинсталирай твоите драйвъри рестартирай компютъра и инсталирай тези >> https://mega.nz/#!AhhwRLQA!iGFTL2CiLUGA-...AYyPPnZP8k

Същата работа....MTP драйвъра не може да се инсталира. Иначе съм с win7 32bit

   
(2016-12-13, 00:09:43)centur написа:  Трябват ти тези драйвери: SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe

колегата по-горе също предложи това, но като свържа телефона 2 от 3 драйвъра пoказва, че са инсталиране успешно, а третия - MTP USB device  пише Failed.
Цитирай
#12

Смени кабела и пробвай пак.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#13

(2016-12-13, 07:02:10)rado__8 написа:  Смени кабела и пробвай пак.

с няколко кабела пробвах..не става
Цитирай
#14

опитай да спреш андроид debugging и после пак го пусни./в момента в който инсталираш драйверите /

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
Цитирай
#15

(2016-12-13, 10:07:45)Smakl написа:  опитай да спреш андроид debugging и после пак го пусни./в момента в който инсталираш драйверите /

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

USB debugging отметката по принцип е махната.
Цитирай
#16

е трябва да е пусната

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
Цитирай
#17

(2016-12-13, 10:57:18)Smakl написа:  е трябва да е пусната

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

И със сложена и с махната отметка нищо не става. MTP USB device не може да се пусне. В Device manager -> portable devices -> MTP device driver има жълт удивителен знак, като кликна properties излиза The device cannot start (code 10)
Цитирай
#18

USB порта на телефона си е заминал в най-близкия сервиз ще ти вземат около 20лв.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#19

Колегата така и не каза,прасна ли му ресета или не?Преди да го разглобиш за смяна на разни части,върни му заводските настройки!
Цитирай
#20

Благодаря на всички за отговорите. Оправи се след инсталация на Samsung Kies. следва Unroot Smile

(2016-12-12, 06:39:24)jorrddan написа:  Трябва да се флашне с Один през компютър.
Каква е операционната система на компютъра?

Изпратено с пощенски гълъб

Инсталирай Kies и пробвай пак

Изпратено с пощенски гълъб

Мерси, братле за предложението за Kies. Чак сега го видях.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)