Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Неработещи приложения
#1

Здравейте,
от два дни почти всички приложения на телефонът ми спряха да работят, включително и Clean master, също така не мога да отварям съобщения. Антивирусната /Avast/ се отваря, но като я пусна да сканира, малко след като започне сканирането, се изключва програмата. Имам го от повече от година, така че не е поради слаби параметри. Върнах му фабричните настройки, но проблемът си остана. Телефонът ми е BQ Aquaris E5, Android 4.4.4.
 Имате ли представа какъв би могъл да е проблемът?
Цитирай
Аксесоари
#2

Вирусче или подобна гадина. А ако оцелява и след хард ресет значи си еб@ло мамата.

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#3

Благодаря за отговора. Много успокоително звучи Sad
Има ли разлика между хард ресет и връщане на заводските настройки? И има ли конкретна антивирусна, която би се справила с този вирус (ако това е проблемът)? Имам Avast и когато успее да сканира без да се изключи, ми дава, че всичко е ОК.
Цитирай
#4

Няма разлика.Връщай заводските и опитай пак.Колкото до антивирусните,безполезни са!Тези гадини не са вируси,а зловреден софтуер(малуер) и си минават през защитата,най-често с твое разрешение,замаскирани като някое "МНОО ЯКО ПРИЛОЖЕНИЕ,БЕЗКРАЙНИ ЖЪЛТИЦИ ЗА НЯКОЯ ИГРА,ДОСТЪП ДО ТЕЛЕФОНА НА ГАДЖЕТО,БЕЗПЛАТНИ РАЗГОВОРИ"и други такива шитни!Лошото е ,че се записват в рековерито на системата и нямат махане от там после!Какво означава това-че колкото и ресета да правиш,гадината пак се презаписва с презаписа на системата.Единственият начин е флаш на нов ром.Не казвам,че твоят случай е такъв,но това е положението SmileВръщай заводските,но без бекъп на приложения,защото ще възстановиш и гадината(ако има такава).
Цитирай
#5

Виж тук: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=78439
Цитирай
#6

Вероятно са от тези вируси, които заразяват телефона и дяла от който се възстановява при ресет. Не знам как се справя при андроид, но можиш да пуснеш едно сканиране с Malwarebytes. Сигурно ще се наложи да намериш чист ром, с който да преинсталираш телефона.
Цитирай
#7
Sad 

Благодаря ви много за отговорите. 
 - Ресетнах телефона няколко пъти, като всеки път му задавах да трие всичко
 - Malwarebytes не засича нищо, 
 - инсталирах Адгард, но ми излиза съобщение, че фърмуер-ът не поддържа виртуални частни мрежи, 
 - инсталирах Adblock browser 
От последните две не мисля, че има смисъл (т.е. не мисля, че биха ми решили проблема), до сега не съм имала никакъв проблем с реклами или нещо подобно. Неща от типа "МНОО ЯКО ПРИЛОЖЕНИЕ,БЕЗКРАЙНИ ЖЪЛТИЦИ ЗА НЯКОЯ ИГРА,ДОСТЪП ДО ТЕЛЕФОНА НА ГАДЖЕТО,БЕЗПЛАТНИ РАЗГОВОРИ", не са ми излизали, но дори и да бяха, не бих им обърнала внимание. Не съм толкова наивна и не им се връзвам. 
 Явно ще се ходи на сервиз Sad Нямам представа как да преинсталирам телефона, с windows-a се справям, но с Андроид-а не съм на ти. Ще се опитам да се справя сама, ако не - в понеделник на доктор  Rolleyes
Цитирай
#8

(2016-12-17, 06:37:53)vertexe написа:  Няма разлика.Връщай заводските и опитай пак.Колкото до антивирусните,безполезни са!Тези гадини не са вируси,а зловреден софтуер(малуер) и си минават през защитата,най-често с твое разрешение,замаскирани като някое "МНОО ЯКО ПРИЛОЖЕНИЕ,БЕЗКРАЙНИ ЖЪЛТИЦИ ЗА НЯКОЯ ИГРА,ДОСТЪП ДО ТЕЛЕФОНА НА ГАДЖЕТО,БЕЗПЛАТНИ РАЗГОВОРИ"и други такива шитни!Лошото е ,че се записват в рековерито на системата и нямат махане от там после!Какво означава това-че колкото и ресета да правиш,гадината пак се презаписва с презаписа на системата.Единственият начин е флаш на нов ром.Не казвам,че твоят случай е такъв,но това е положението SmileВръщай заводските,но без бекъп на приложения,защото ще възстановиш и гадината(ако има такава).
Значи след като руутна телефона да не правя бекъп на приложенията а ако ми трябват мога да си ги инсталирам и се предполага че няма да има проблем?
Цитирай
#9

За какво ти е руут?Просто му пусни ресета и опитай как е след възстановяването!Ще мислиш за руут,ако проблема продължи,но в такъв случай ще ти се наложи да търсиш нов ром за флаш.
Цитирай
#10

(2016-12-18, 11:50:40)vertexe написа:  За какво ти е руут?Просто му пусни ресета и опитай как е след възстановяването!Ще мислиш за руут,ако проблема продължи,но в такъв случай ще ти се наложи да търсиш нов ром за флаш.
Аз така или иначе мисля да го руутна. Иначе просто питах.  Smile
Цитирай
#11

Префлашване е само спасението. Дано има някаква гаранция, че като гледам е китаец.
Иначе просто да спомена, че от приложения като Clean master няма никакъв смисъл.

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#12

ВСЯКАКВИ Антивирусни, почистващи приложения телефона, спестяващи батерия и всякакви такива други вършат обратната работа за което са създадени и печелят пари от потребителската наивност

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#13

(2016-12-11, 20:07:17)yanitto2000 написа:  Здравейте,
от два дни почти всички приложения на телефонът ми спряха да работят, включително и Clean master, също така не мога да отварям съобщения. Антивирусната /Avast/ се отваря, но като я пусна да сканира, малко след като започне сканирането, се изключва програмата.
Пробвай да ползваш устройството си без всички тези почистващи и антивирусни "приложения".

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)