Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 4 Prime - Полезно
#1

Здравейте,

Гледам че към модела има интерес и се зачетох какво предлага руския форум като информация.
Очевидно инструкциите са стандартни, но все пак има 2-3 полезни неща, които няма как да останат без внимание.

Като за начало ще използвам темата, за да оставя връзки към най-използваните версии на Ми флаш, защото с новата не винаги нещата минават.

Mi Flash


Вече имаме с какво да флашнем телефона, но все пак има шанс да имаме и избор през кой режим да извършим процедурата.
Следващото нещо, което ми направи впечатление е че може да се Заобиколи заключения буутлоудър. Teствано е на 8.0.5.0.0 но нищо не пречи да опитате и на други версии.
Реално единственото, което може да стане е да НЕ се отключи телефона с тази команда Smile

Отключване




Другото, на което смятам да обърна внимание е методите за влизане в EDL режим

Те са 4 и ще започна с най-безобидния

Начини за влизане в EDL


За флашването няма да пиша, защото имате да изберете фасбуут РОМ-а, да изберете нужния скрипт (какво да трие (ако сте във фастбуут режим)), да натиснете Refresh и ако ви намира телефона да натиснете Flash...

Темата е предимно за Redmi 4 Prime, но предполагам, че инструкциите се припокриват, така че можете да се запознаете и с комплекта инструкции за Redmi 4(На руски, разбира се):
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...p=55064907
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако на някой види вместо 9008 - 900е...да не се шашка Smile
Тогава със сигурност трябва едл кабел...вече го минах това.
Надявам се да няма такива де!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#3

Kолеги, за първи път ще флашвам и ще помоля за малко помощ, защото от четене нa темите тук, в 4pda и в en.miui ме заболя главата и всичко се омаза!

Значи телeфона ми, redmi 4 prime дойде с гаражен ром от продавача 8.0.5.0.0, така наречената от руснаците "виетнамка". Разбрах, че буутлоудъра може да се отключи неофициално, защото официалната процедура от Xiaomi е безумие. И така, първо вкарвам телефона във фастбуут и опитвам да го отключа с командата. Да речем че се отключи- след това трябва да му флашна ром с Mi flash? Дайте точен линк за ром, който ще ми дава пълна свобода- отключен буутлоудър, руут и т.н. Български език НЕ МЕ интересува.

След това се инсталира рековери и Super Su за руут, така ли? Съжалявам за лаишките въпроси, но тъй като за модела няма точен гайд стъпка по стъпка, четох сто теми по различните сайтове и в главата ми стана пълна каша.

Засега съм инсталирал Mi flash на компютъра, изключих цифровата проверка на драйвърите в Windows и дадох разрешения в менюто на телефона за USB debugging и OEM unlocking.

Дотук правилно ли съм се ориентирал и това ли е точната процедура? Не искам да вкарам телефона във буутлооп и да се чудя после как да го оправям.


Цитирай
#4

Здравей, колега.

Пожелавам ти да мине отключването, както е описано в Пост 1.
Там ще загубиш фабричните настройки само. - За Буутлууп няма шанс.

За ром...
Официален Fastboot РОМ Глобал стейбъл: http://bigota.d.miui.com/V8.1.2.0.MBEMID...f282bc.tgz

За него няма да има нужда от Recovery, освен ако не искаш да руутваш. Тогава трябва да си инсталираш TWRP
SuperSu - https://download.chainfire.eu/1016/Super...114519.zip - това е последния стейбъл и би трябвало да се руутне с него.
С по-стари версии също би трябвало да стане.
От март месец насам Маршмелоу се руутва без проблеми с 2.65.
При руснаците обаче са сложили линк към последния стейбъл (който към днешна дата е 2.79) така че бих заложил на по-новото. Най-малкото, за да не се налага да ъпдейтваш после от Play Store и да се чудиш обновените "binaries" дали с Normal или TWRP да ги инсталираш.

Като цяло телефонът е труден за убиване.
Ако е отключен имаш Fastboot и EDL, както и стоково рековъри
Ако е заключен имаш EDL и стоково рековъри.
Все ще може да се подкара по някакъв начин при проблем
Цитирай
#5

да кажа и моят скромен опит... и моят дойде с същият 8.0.5.0.0 и отключен бутлоудър. можеш веднага да качиш тврп и рут и да флашнеш някакъв ром. пробвах всички ромовр досега за нашия модел и мога да кажа че от миуи.бг се държи перфектно. Преди това все нещо не работеше както трябва. имай предвид че ако качиш официален чайна стейбъл, тела ще се заключи
едит: но както каза suffer по добре да го отключиш по официалния начин с пермишън от китайците

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Цитирай
#6

Благодаря много на колегата suffer за подробните обяснения! Все пак първото притеснение на всеки новак във флашването е да не убие телефона си!

Значи няма да слагам глобалната стейбъл версия, защото тя ще ми заключи буутлоудъра. Не виждам смисъл поне засега да се занимавам с безумната официалната процедура, наложена от Xiaomi. Ако ни принудят по някакъв начин да, иначе за мен тази "процедура" е напълно откачена! Лично мнение!

Към колегата @Smakl: за глобалната стейбъл версия от миуи.бг ли говориш, че работи перфектно? Аз засега ще инсталирам последната девелопер версия.  По натам, ако не ми хареса нещо, ще търся други варианти. Но щом съм тръгнал да се занимавам със флашване и рутване, искам пълна свобода за устройството си!


Цитирай
#7

Силно препоръчително е да си минете през официалното отключване! Device critical unlocked трябва да е true, а не false. Оставете ги тези fastboot-отключвания, че да няма брик и сълзи след това!!!

Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 9 by xiaomi.eu weekly
Цитирай
#8

(2017-01-17, 00:00:21)pazdir написа:  Силно препоръчително е да си минете през официалното отключване! Device critical unlocked трябва да е true, а не false. Оставете ги тези fastboot-отключвания, че да няма брик и сълзи след това!!!

Колега, не че нещо, но разгледах доста теми за телефончето в последните 2 дни и никъде не съм срещнал да има проблем заради неофициалното отключване! Така че моля да говорим със реални факти, а не с ПРЕДПОЛАГАЕМИ такива. Лично на мен официалната процедура за отключване от Xiaomi ми изглежда безумна! За коя друга марка сте срещали такава процедура? Ако телефонния  ми номер е  на Мтел/Теленор, как ще си получа заветния смс, след като масово се пише, че на тези два оператора не пристигат заради блокировки на системно ниво?!? И не пристигат не само от Xiaomi, а и от банки в чужбина, т.е очевидно има системно блокиране на такива смс-и.

Да не говорим, че самия реселър на телефона вече е инсталирал фейк ром и най-вероятно е отключил буутлоудъра за тази цел. Така че за мен остава да си инсталирам ром по мой избор, да си направя руут и да си ползвам телефона свободно!


Цитирай
#9

(2017-01-17, 00:20:26)milenvn написа:  Колега, не че нещо, но разгледах доста теми за телефончето в последните 2 дни и никъде не съм срещнал да има проблем заради неофициалното отключване! Така че моля да говорим със реални факти, а не с ПРЕДПОЛАГАЕМИ такива. Лично на мен официалната процедура за отключване от Xiaomi ми изглежда безумна! За коя друга марка сте срещали такава процедура? Ако телефонния  ми номер е  на Мтел/Теленор, как ще си получа заветния смс, след като масово се пише, че на тези два оператора не пристигат заради блокировки на системно ниво?!? И не пристигат не само от Xiaomi, а и от банки в чужбина, т.е очевидно има системно блокиране на такива смс-и.

Да не говорим, че самия реселър на телефона вече е инсталирал фейк ром и най-вероятно е отключил буутлоудъра за тази цел. Така че за мен остава да си инсталирам ром по мой избор, да си направя руут и да си ползвам телефона свободно!

Колега, хайде моля те да запазим добрия тон?

Ето доказателство като искаш: https://forum.xda-developers.com/android...g-t3515252
Чети след 4-5 пост и ще разбереш за какво иде реч...
Аз лично съм свидетел на няколко затухлени телефона дето уж са отключени с команда през фастбуут.
sms-ите идват перфектно и през теленор и през мтел, НЯМА такова ограничение за което говорите. Друг е въпросът какво точно попълвате в заявката за отключване... там са възможни малки обърквания. 
Иначе в темата има доста полезни неща и колегата Suffer се е постарал доста, което похвално.

EDIT: хайде моля те прочети и това: https://forum.xda-developers.com/showpos...stcount=13

Xiaomi Redmi 4 Pro / MIUI 9 by xiaomi.eu weekly
Цитирай
#10

Нека се намеся и аз.

1. Глобал стейбъл би заключил телефона само ако се флашне през EDL режим
2. fastboot oem unlock-go е универскална команда за отключване и това не е fastboot отключване а си е просто отклюване.
Всички отключвания минават през Fastboot
3. това за статуса с critical unlocked не го знаех и не мога да коментирам на този етап
4. Не е нужно да се получават смс-и и т.н. Просто след като пуснете заявката проверявайте дали ви дава да свалите Mi Flash Unlock и/или ако я имате свалена вижте като се логнете в нея дали ви кара да поставите кабел в телефона - След това всичко е до правилни настройки на телефона и i.mi.com
5. Възможно е наистина този Fake ром да е оставил телефона с отключен буутлоудър, както каза @dingila, така че направо можеш да си шиеш върху него ЕДЛ ROM ако те притеснява как е отключен, или да си сложиш Recovery само за да Root-неш телефона
(след като прочетох темите в xda-developers и аз съм притеснен, но този метод няма нищо общо с временното отключване на Redmi note 3 pro, където просто заменят аboot или .. какъвто беше там дяла отговарящ за статуса на буутлоудъра).
Не забравяйте че Mi 4c и Mi note pro бяха фабрично отключени, след това бяха заключени с един ъпдейт, но ако ги върнеш до по-стара версия се отключваха точно с тази команда.
И те не са единствените. Така че командата си е напълно официална и фабрична. Въпросът е дали Xiaomi не са сложили втора защита и също така: Какво излиза при отключен, по този начин, буутлоудър на Mi 4c и Mi note pro
6. Нека наистина запазим добрия тон и да се отнасяме по-търпеливо. Нормално е всеки да знае различни неща, някои от които да не съвпадат с вижданията на останалите. Дори тези, които "разбираме" правим грешки, така че имайте предвид че форума е да си помагаме
Цитирай
#11

Ето линк към няколко поста, където потребителите се оплакват заради въпросните смс-и: "200-300 неуспешни опита за смс": https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1259354; не се получава смс на карта на Теленор: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1261565; с карта на Мтел не се получват смс-и: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1286019;

Генерално погледнато много тегава процедура. Проблеми с смс-ите, после на много колеги програмата им забива на 50%, въобще...една голяма подигравка от Xiaomi е това. Нормално е всеки да се опитва да избегне този ад.

Сега по същество на темата. Вкарах телефончето във fastboot, със Power и Vol- бутоните. Беше със заключен буутлоудър, но без проблем се отключи с командата, споделена от suffer. После телефончето се рестартира и тръгна с върнати фабрични настройки. Точно както се очакваше! Утре, другиден ще му инсталирам ром и ще го рутна. Големи благодарности към suffer за изключително полезната тема!!


Цитирай
#12

Аз само преведох каквото ми хареса от руснаците
Цитирай
#13

СМС не е задължително да се получи. От 3 заявки на мтел номера 2 получиха СМС до 4 дена третата не. Въпреки липсата на СМС на 4 ден и последния телефон можеше да се отключи. Стигането до 50% значи, че драйверите не са ок на компютъра. Пак тествано с 3 телефона и 3 компютъра. Win 7, win 8.1, win 10

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

Цитирай
#14

"Стигането до 50% значи, че драйверите не са ок на компютъра"

Човеко, малко не съм съгласен с теб, как тъй ще стига до 50% и не става щото няма дравйвъри?!?!
Как го измисли това ?!
Ако не си във фастбут и нямаш коректните давйвъри и тела не е разпознат...Бутона "unlock device" няма да е активен!
Ако стига до 50% и спира вариянтите са няколко!

1. Че НЕ сте с чайна дев! На 98% от случаите се отключва с него!
2. Не сте се регнали в акаунта си през телефона с който се и опитвате през MiUnlock да го отключите.

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#15

Хайде пак ще обяснявам. 3 телефона и трите БЕЗ китайски дев ром. Три различни компютъра. Три пъти разрешение за отключване. Три пъти се стига до 50% и дава грешка. След инсталиране на драйвери всичко тръгва. Преди това телефона е разпознат от ОС, но няма нужните драйвери явно. Трите телефона си бяха логнати с МИ акаунта. От това си вадя заключението. Едно е ОС да е разпознало телефона като външно устройство, друго е нужни драйвери за да може през фастбоот да работи със софтуера на телефона.
Трите телефона бяха с гаражен китайски ром.
До сега не съм отключвала официален ром.

Samsung Galaxy S II; Samsung Galaxy Mega 6.3;  Xiaomi Mi Max Prime 4/128GB, Xiaomi Mi Max 3 4/64GB

Цитирай
#16

Ако сте с така наречената виетнамка, тоест гаражно производство, буутлоудъра е отключен от китаеца. Обикновено виетнамките имат с една цифра повече. Примерно 8.0.5.0 Последната е излишна. Тогава можете директно да качите TWRP и да флашнете стоков ром. Отключването, обаче 100% не е по официалния метод, за това е по-добре да префлашне с miflash, да се отключи и да се флашне къстъм рикавъри. Така поне сте сигурни, че до последния ред програмен код си е оригинален. Не знаете с какво са ви наблъскали телефона преди това.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#17

знам че не е за тук... ама само при мен ли не работи миуи.бг

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Цитирай
#18

Всеки месец става, защото не се плаща навреме хостинга.

Изобщо не е за форум да питаш защо не работи конкурентен форум... Smile
Цитирай
#19

Колеги,пробвам се да отключа едно редми 4 прайм на един приятел ,но когато въведа данните в ми ънлок,като си помисли и изписва че тази версия на ми ънлок не поддържала съответното устройство(пробвах 4 различни версии и все същото).Прехвърля ме към страницата на ми ънлок,да изтегля програмата на ново и....омагьосън кръг.В Ми пише че ми ънлок не поддържа това устройство,шах с пешката.Сега на къде?

Xiaomi MI 9T Pro 6/128
Цитирай
#20

Сега се регистрирай за отключване в en.miui.com/unlock
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=82205
Цитирай
#21

Качих на телефона без проблем глобалния ром през Ми флаш. Обаче ми се заключи буутлоудъра...Все едно съм имал предчувствие за това...Трябваше да си му кача дев ром, но... Проблема сега е, че и командата през фастбуут за отключване не работи.

Сега какво мога да предприема? Не мога да му кача рековери и руут заради заключения буутлоудър. Мога ли поне да му флашна дев ром през Ми флаш във фастбуут режим при заключен буутлоудър? И там да пробвам да го отключа с командата във фастбуут? Официалната процедура за отключване за мен не е опция!


Цитирай
#22

Само през едл и ъпдейтър можеш да Флашваш сега. И друг вариант освен официалното отключване няма вече
Цитирай
#23

Към колегите, които притежават телефона- как да влезна в edl режим при заключен буутлоудър? Изключваме специалния USB кабел, защото нямам такъв. Може ли да се влезе в edl по някой от другите начини и кой използвахте вие?

Руснаците са описали как може да се качи всякакъв РОМ на заключен буутлоудър тук: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry56100951

Този метод най-вероятно използват и китайските продавачи, за да ни качат техния измислен РОМ. Обаче руския не ми е много добър. Доколкото се ориентирам, трябва дадения пач да се качи на телефона все едно качваш РОМ с Mi flash, така ли е? После изпълняваме двата файла doit1.bat и doit2.bat, които фактически ни качват TWRP на телефона. И после през самото TWRP си качваме какъвто РОМ искаме.

Някой минавал ли е през тази процедура? Ако не, кой е най-сигурния начин да флашна dev ROM при заключен буутлоудър?


Цитирай
#24

в първия пост има 4 метода за влизане в едл
Цитирай
#25

Така,мина подаването на заявката за отключване.Сега имам друг проблем- няма влизане в даунлод .Гася телефона ,влизам с бутоните в менюто,избирам даунлод и........ телефона се рестартира.Някакви идеи?

Xiaomi MI 9T Pro 6/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)