Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 4 Prime - Полезно
#26

Кажи с кой ром си в момента?
Цитирай
Аксесоари
#27

С последния глобъл стейбъл който е излязъл,той е само един всъщност де.

Xiaomi MI 9T Pro 6/128
Цитирай
#28

Китайски? Дай цифрите!
Цитирай
#29

miui_HM4ProGlobal_V8.1.2.0.MBEMIDI_a8edfe4ee7_6.0

XIAOMI MI MIX 2S 6/128 black
XIAOMI REDMI 4 PRIME
Цитирай
#30

Същия проблем и при мен! Влизам в edl с Power+Vol бутоните, давам му download и вместо да се появи картинката с кабелче, телефона се рестартира!

Рома е глобалния стейбъл- 8.1.2.0  Този ром се оказа голям проблем. Заключва всичко (включително и буутлоудъра) и си разказва играта. Сега как да си качи човек друг ром, например китайския дев?


Цитирай
#31

Флашнете ТОЗИ и ще влезете в download. При последните няколко версии и руснаците се оплакват, че не може да се влезе. Линка е за TWRP. Ако нямате, тогава остава само дялания кабел, ако ви е заключен буутлоудъра. Smile Пробвайте и през систем ъпдейт, може и да стане.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#32

Явно ще чакаме разрешение за отключване,няма за сега друг вариянт.

Xiaomi MI 9T Pro 6/128
Цитирай
#33

Варянта е да върнете до 8.0.6.0
Цитирай
#34

Колеги, нищо не се получава и реших да прибегна до тежката артилерия- Mi PC Suite Chinese version. Ето подробното клипче с детайлни инструкции на английски, които би трябвало да ви помогнат да решите проблемите си:

Сега, не знам какво е направил скапания глобален ром, но дори и тук ударих на камък! След свързването на USB кабела (телефона е в рековери мод) и проверка на рома, програмата изкара следното съобщение на китайски: " Телефона не е отключен, не може да бъде свободен машина четка".

Егати безумието е този глобален стейбъл ром...Дори и в рековери мод и с най-силната програма- китайския Mi PC Suite не мога да го разкарам... Ако телефона наистина стигне до hard brick, пак ли ще ми изкарва тази глупост?


Цитирай
#35

До "хард брик" трудно ще го докараш...ръчкай смело Smile
Или ще стане или не, ти Шушомита не умитат Wink

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#36

(2017-01-23, 06:48:55)dingila написа:  До "хард брик" трудно ще го докараш...ръчкай смело

Е, то не остана какво да го ръчкам повече...Download няма, рековери няма, всичко са забранили гадовете! Егати чудото! Хората масово се оплакват по форумите, решение не се вижда засега...


Цитирай
#37

опитай през ъпдейтера да качш 8.0.6.0
при него работи EDL
при мен даже се отключи и bootloader-a с тази версия
Цитирай
#38

(2017-01-23, 07:52:05)backsp написа:  опитай през ъпдейтера да качш 8.0.6.0
при него работи EDL
при мен даже се отключи и bootloader-a с тази версия

Точно този China stable rom бях свалил за китайскaта програма и пробвах и през ъпдейтъра с него. Изписва- " can't verify the update". Отвсякъде удряш на дърво. Не знам вече, ужас!


Цитирай
#39

Значи има няколко метода за работа с тази програма.
Може да не си тествал, без да стартираш прозореца на програмата да закачиш телефона.
Излизат 3 бутона:
Горния е за избор на ром
средния прави ресет на фабричните настройки. Опитай оттам да избереш, или чакай да излезе глобал дев и слагай върху глобалния през ъпдейтъра - трябва да мине.

Също така adb reboot edl не работи ли?

За едл може да се ползва и комбинацията от трите бутона:

зажать все три кнопки (ЗВУК+, ЗВУК-, ВКЛ/ВЫКЛ) одновременно подождать пока телефон дважды осуществит перезагрузку и выключится (значек MI на экране- вибрация - значек MI на экране - вибрация - значек MI на экране);

все си мисля че го бях писал и него в пост 1


Също така: fastboot oem edl



a може и номерът с жичката, ако не ти се прави кабел:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry56344962 - втория спойлер
Цитирай
#40

Комбинацията от трите бутона не работи- редуват се многократно Ми логото и вибрация, докато не пусна бутоните. Командите във фастбуут- първата не работи. На втората ми изкара следното съобщение, което досега не бях срещал: http://www.img-share.eu/f/images/335/Xiaomi-fastbootMygf1ng.jpg


Цитирай
#41

A щом боравиш с Фастбуут, защо не опиташ да го отключиш както е със стабилния ром?

Очевидно, както казаха и по-горе, е заключен този режим и можеш да флашваш само през пс суит

А това, което ти е излязло е просто защото е невалидна фастбуут комадната и ти дава всичките опции които могат да се ползват от Фастбуут
Цитирай
#42

Да отключа буутлоудъра ли? Пробвах, но не става. Май накрая ще трябва да се правя на електротехник и да го майсторя този кабел...


Цитирай
#43

Не е майсторене - просто една жица на втори пин, която издърпваш като се закачи телефона
Цитирай
#44

(2017-01-23, 08:03:48)milenvn написа:  Точно този China stable rom бях свалил за китайскaта програма и пробвах и през ъпдейтъра с него. Изписва- " can't verify the update". Отвсякъде удряш на дърво. Не знам вече, ужас!

при тази операция предполагам си бил с пуснат интернет
накрая както каза и @suffer действащ с кабела
доста методи за EDL има и без да се реже - с парче кабел, топлийка и т.н.
трябва да се пробват разните варианти
Цитирай
#45

Колеги,всичко приключи успешно.Днес сутринта дойде смс-а с потвърждението,отключих го от раз,сложих му рекавъри и после през него флаш на стабилния ром от ен.миуи.
Всичко беше точно с изключение на рекавърито.Това което е дал колегата "дингила" не става,заспива в режим пачване и до там.От братушките изтеглих друго и стана.Просто да го имате в предвид.

Xiaomi MI 9T Pro 6/128
Цитирай
#46

Нещо не си направил!

Точно това рековъри което съм дал е най най за момента, всичко друго е бълвоч...Или дават грешка 7, или ако искаш да влезеш в рековъри не влиза, а го имаш и разни такива.
Пак казвам, това е най доброто!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#47

Не споря,само казвам как стана при мене,при положение че пробвах 3- пъти.Заспива на логото Ми и дотам,няма влизане в рекавъри,няма зареждане на андроид,само можеш да влезеш във фастбуут.

Xiaomi MI 9T Pro 6/128
Цитирай
#48

Здравейте! Да споделя и моя опит с отключването на redmi 4 prime. След два дена мъки по официално отключване, най-накрая успях с помощта на този клип:
 https://www.youtube.com/watch?v=dAU1-8y-25I 
Първо сложих китайски дев ROM, но след хиляди опити да го отключа официално все не се получаваше и стигаше да 50%. Въпреки, че беше един и същ акаунт в телефона и компютъра. Иконите в MI Cloud бяха отключени и телефона се виждаше Online. 
   Единствената промяна която направих е да въведа модела на телефона в акаунта (по подразбиране беше Mi MIX) и да върна фабричните настройки на телефона, както е показано в клипчето. При което след рестартирането само влязох в акаунта, направих опит да отключа телефона и стана от първия опит.
   След като заредих TWRP и изчистих Cache, Data ..... т.н., забелязах че не виждам телефона на компютъра, като памет и не мога да сложа ZIP файла за инсталация на РОМ-а. Предполагам че поради липса на драйвъри, но не ми се занимаваше вече. Сетих се, че телефона има слот за micro sd карта и там мога да сложа ROM-a и да го заредя в телефона. Всичко се получи.
Цитирай
#49

има някакво ново 3.0.3 или нещо такова беше... ама е неофициално... пробвай него

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Цитирай
#50

Някой дали може да каже,как да прехвърля всички wifi запаметени връзки от htc на redmi-о?
Опитвам с hts transfere tool,но не могат да се свържат през хотспот-а.
Мерси
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)