Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 4 Prime - Полезно
#76

Ами да ти кажа честно, още в първоначалния miui 8 (който излезе август-септември) очаквах да има бг, защото в седмичните версии имаше превод още от Август, така че вече е време да го пуснат
Цитирай
Аксесоари
#77

(2017-02-22, 15:42:02)Smakl написа:  де го тоз глобул дев... доколкото знам има само стейбъл.. а защо повечето неща от привюто на 8.2 ги имам вече... с ром съм от xiaomi.eu и изписва 8.3...не знам дали разбрахте

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

https://xiaomi.eu/community/threads/7-2-16-17.38651/

и на който не му го отваря:    

П.П - при руснаците от 4pda също е така номерацията, но не знам откъде взимат инфото.
Но който кара на седмични ъпдейти получава реално функционалността от евентуалния MIUI 8.3
Цитирай
#78

(2017-01-22, 22:29:42)milenvn написа:  Същия проблем и при мен! Влизам в edl с Power+Vol бутоните, давам му download и вместо да се появи картинката с кабелче, телефона се рестартира!

Рома е глобалния стейбъл- 8.1.2.0  Този ром се оказа голям проблем. Заключва всичко (включително и буутлоудъра) и си разказва играта. Сега как да си качи човек друг ром, например китайския дев?

Колега аз също бях със глобалния стабилен , с който си и ти в момента.Понеже имам телефончето от преди около седмица веднага подадох заявка за отключване на буутлоудъра,тази вечер в 2 часа посред нощ гледам изпратили ми потвърждение че може да се отключи устройството . Доста се чудих дали ще успея да го отключа точно с този РОМ , но стана от раз . Разкарах го веднага тоя слейбъл и си сложих мултирома от Xiaomi.eu,сложих преди това рекавърито , което е сложил дингила във важната тема и всичко работи повече от добре , после руутнах от самото рекавъри , сложих си всички необходими програми които ползвам и сега съм предоволен от телефончето . Батерията е уникална , изкарах почти 3 дни и 12 часа дисплей , така че смело , няма от какво да се плашиш !
Цитирай
#79

За да сложите друг ром,трябва да върнете до 8.0.6.0
Цитирай
#80

(2017-02-28, 17:47:51)madjo79 написа:  Колега аз също бях със глобалния стабилен , с който си и ти в момента.Понеже имам телефончето от преди около седмица веднага подадох заявка за отключване на буутлоудъра,тази вечер в 2 часа посред нощ гледам изпратили ми потвърждение че може да се отключи устройството . Доста се чудих дали ще успея да го отключа точно с този РОМ , но стана от раз . Разкарах го веднага тоя слейбъл и си сложих мултирома от Xiaomi.eu,сложих преди това рекавърито , което е сложил дингила във важната тема и всичко работи повече от добре , после руутнах от самото рекавъри , сложих си всички необходими програми които ползвам и сега съм предоволен от телефончето . Батерията е уникална , изкарах почти 3 дни и 12 часа дисплей , така че смело , няма от какво да се плашиш !

Благодаря за ценната информация, колега. След като отключи буутлоадъра, как точно сложи новия ром? През коя процедура?


Цитирай
#81

(2017-02-28, 18:52:04)milenvn написа:  Благодаря за ценната информация, колега. След като отключи буутлоадъра, как точно сложи новия ром? През коя процедура?

Значи обяснявам подробно , за да можеш да ме разбереш .
1. Отключих буутлоудъра , след отключването телефона се рестартира и беше със фабрични настройки , изчаках телефона да си зареди ОС , влязох активирах юсб дебъг , изключих телефона .
2. Вкарах телефона във фастбуут , флашнах рекавърито от важната тема , която е на Дингила .
3. През рекавърито сложих мултирома(Стабилния ) от Xiaomi.eu .
4.След флашването на рома , влязох , конфигурирах си телефона , пуснах юсб дебъг , рестартирах , влязох в рекавърито и руутнах .
Това е , абсолютно никакви проблеми , не съм срещнал . От начало бях чел че след като телефона е с глобъл стейбъл , най вероятно на 50% при отключването ще изпише грешка , но за мой късмет , отключи се от раз за около минута .
Цитирай
#82

(2017-02-28, 19:13:56)madjo79 написа:  Значи обяснявам подробно , за да можеш да ме разбереш .
1. Отключих буутлоудъра , след отключването телефона се рестартира и беше със фабрични настройки , изчаках телефона да си зареди ОС , влязох активирах юсб дебъг , изключих телефона .
2. Вкарах телефона във фастбуут , флашнах рекавърито от важната тема , която е на Дингила .
3. През рекавърито сложих мултирома(Стабилния ) от Xiaomi.eu .
4.След флашването на рома , влязох , конфигурирах си телефона , пуснах юсб дебъг , рестартирах , влязох в рекавърито и руутнах .
Това е , абсолютно никакви проблеми , не съм срещнал . От начало бях чел че след като телефона е с глобъл стейбъл , най вероятно на 50% при отключването ще изпише грешка , но за мой късмет , отключи се от раз за около минута .

Благодаря много за подробното разяснение! Аз след като направих грешката да сложа глобалния стабилен, се отказах да се занимавам повече, защото се оказа че от него няма мърдане! Пълно безумие. Дано се отключи и моя, защото досега отзивите са, че буутлоудър се отключва само с девелъп ром.

Един извод направих за себе си от цялата работа- НИКОГА повече глобал стейбъл ром!!


Цитирай
#83

При официално отключване не би трябвало да се нулират настройките.
Тествано на Redmi note 3 MTK, Redmi note 3 Pro, Mi note pro 3бр, Mi 5, и други, които не помня
Цитирай
#84

(2017-02-28, 19:41:43)suffer написа:  При официално отключване не би трябвало да се нулират настройките.
Тествано на Redmi note 3 MTK, Redmi note 3 Pro, Mi note pro 3бр,   Mi 5, и други, които не помня

Да прав си , точно така е както казваш , защото като влязох след като го отключих , в менюто за опции за разработчици , има едно подменю дивайс статус , като проверих изписа ънлокед . За по сигурно влязох и в фастбуут , и там всичко беше както трябва да е след което сложих рекавърито , и флашнах мултирома .
Цитирай
#85

Извинявам се ако е питано, но не видях, Prime и Pro еднакви ли са. В линка пише Prime, а в заглавието Pro?

https://www.aliexpress.com/store/product...3.3.b05PWg
Цитирай
#86

Еднакви са. 3/32 full hd дисплей
Цитирай
#87

Здравейте! Искам да попитам дали някой си е купувал телефон Xiaomi от olx.bg например. Гледам, че там има няколко обяви на приемливи цени, но не ми е ясно каква гаранция могат да ми дадат. Лично аз съм се насочил към Redmi 4 Prime, но се чудя от къде да го взема.
Цитирай
#88

Зависи точно от кой от olx. Моя Ми 5 е от частно лице. От Враца беше човека, пусна го с преглед и тест и на третата минута в офиса на куриера вече бях платил..
Рискът е като от Китай, само дето имаш 15 минути да си го тестваш на спокойствие.
Ако толкова държиш на гаранцията.. Cbuygo, xiaomishop
Цитирай
#89

Моя MI5 е от същия човек, но suffer ме изпревари и взе черния. Затова сега съм с бял, но го взех доста изгодно и съм доволен от сделката. Друг е въпросът, че MI5 не ми допадна като телефон. Работата е на късмет и донякъде си личи що за човек е продавача още от обявата и при разговорите.
Цитирай
#90

И моя Redmi 4 също от олх от варна , разликата с алито беше макс около 30 но не ми се чакаше и има риск Wink митница
Цитирай
#91

(2017-02-28, 19:22:15)milenvn написа:  ...оказа че от него няма мърдане! 

Един извод направих за себе си от цялата работа- НИКОГА повече глобал стейбъл ром!!

Това са пълни глупости! Влиза си в даунлоуд ржим съвсем спокойно с EDL кабела, за който обяснявах. А ако не можеш да си ги направиш сам, ето ти решение: ЦЪК

Няма невъзможни неща!

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#92

(2017-03-03, 18:48:17)driver_sl написа:  Това са пълни глупости! Влиза си в даунлоуд ржим съвсем спокойно с EDL кабела, за който обяснявах. А ако не можеш да си ги направиш сам, ето ти решение: ЦЪК

Няма невъзможни неща!

Имах предвид, че не може да се флашне по нормалния път: през fastboot, през вграденото рековери или да се вкара в EDL режим чрез добре познатите комбинации на бутони. Всичко това се затваря/блокира с инсталирането на глобал стейбъл рома, наред със заключването на буутлоадъра. Затова предупреждавам нормалните потребители като мен какво ще се случи със телефона им при инсталация на такъв ром.

Този кабел остава последната алтернатива, но аз съм просто любител, а не маниак. Нямам намерение да стигам до хард брик, за каквито случаи обикновено се ползва този кабел. Нито съм майстор да го дялкам в домашни условия. Искам една обикновена инструкция за нормален флаш, стъпка по стъпка, каквото е дал колегата  @madjo79   по горе, за което много му благодаря. Хардуерните интервенции ги оставям за краен случай, когато наистина са нужни (хард брик например).


Цитирай
#93

А връщане до 8.0.6.0 пробва ли?
После нормлно имаш ъпдейт по въздуха
Цитирай
#94

(2017-03-03, 22:24:39)avon76 написа:  А връщане до 8.0.6.0 пробва ли?
После нормлно имаш ъпдейт по въздуха

Колега ти хубаво предлагаш връщане до  8.0.6.0 , обясни на човека как точно да го направи . Ако става през ъпдейтъра на телефона ще е чудесно , иначе по другия метод за заключен буутлоудър със влизане в ЕДЛ режим , той няма как да влезе в него с комбинацията със бутоните, очевидно няма флаш кабел човека . Варианта който съм посочил аз , работи на 100%. Както казах преди да тръгна да отключвам буутлоудъра , и аз бях чел че на Глобъл стейбъл отключването не става , като телефона забива на 50 % ,  и се чудех и аз как да сложа друг РОМ , понеже и аз нямам дийп флаш кабел , но пак повтарям при мен си се отключи от раз !
Цитирай
#95

Намира си 8.0.6.0,слага го в телефона и ръчно пуска да се инсталира. После няма заключен бут,а и си чеква за автоматичен ъпдейт. Ама и на 8.1.2, пак се заключва
Цитирай
#96

(2017-03-04, 10:35:31)avon76 написа:  Намира си 8.0.6.0,слага го в телефона и ръчно пуска да се инсталира. После няма заключен бут,а и си чеква за автоматичен ъпдейт.  Ама  и на 8.1.2, пак се заключва

Да де точно това имах в предвид , щом може през ъпдейтъра на телефона да сложи тази версия която ти предлагаш , значи след това през ЕДЛ може да налее китайски дев , или каквото реши . Но ако е подал заявка за отклюване на буутлоудъра , и има съответните права , най добре да си отключи , да си сложи рекавъри , и после да си сложи каквото на него си му харесва . Аз от мултирома съм доволен много , работи перфектно , и доста от приложенията които вървят с глобалния стабилен са премахнати , т.е. фейсбуци и тем подобни си ги инсталираш ръчно  !
Цитирай
#97

може да не е за тук, ама някой да използва на тоз телефон TeamViewer quicksupport и съответно да му работи remote control

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Цитирай
#98

Дойде ъпдейт....

И вече има бг

xiaomi redmi note 3 (helio 10)
Redmi note 4 , 4/64
A2 lite
Цитирай
#99

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=89110

Тук се обсъжда последния stable 8.2
Цитирай

Здравейте, от къде е най-безопасно да се вземе този модел ? само от България. Гледах има няколко оферти в OLX.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)