Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Ксиаоми реадми 2 не работи wifi
#1

Здравеите,преди известно време закупих ксиаоми редми 2 от мисля че ТИНИДЕАЛ обаче беше с англииско и китаиско меню.Сина ми го ползва известно време и беше доволен от телефона но с англииското меню и някои китаиски добавки.Реших аз да го ползвам, но не съм много по езиците, затова го изпратих на един господин да му преинсталира бг меню да но при преинсталацията ми го върнаха заключен регистрирах се в миу саита и ми пращаха кодове но нищо не стана не се отключи.Та продължих с перипетиите дадох го на уж специалист в нашия град. Но сега тела работи с бг меню но не му работи блутуута и ваифито мобилния нет работи.Телефона е хубав но тези недостатъци ме дразнят склонен сьм да го продам за 100 лв. Ако имате идеи и предложения ,моля.
Цитирай
Аксесоари
#2

С какъв ром е телефона и за кой град става въпрос
Цитирай
#3

От Стара Загора съм, андроид версия 4,4,4 , версия на миуи   xiaomi eu  7.3 стабилен 7.3.2.0 KHJCNDD това е

Наскоро посетих един  сервиз в града ни и  човека ми каза че има затрити фаилове и ще е голяма играчка да го оправи и ще струва много пари и време.
Цитирай
#4

Според мен е защото не разбира. Трябва ти Фастбуут ром, програмата ми флаш, компютър кабел и 10 минути свободно време.
Ако е заключен към акаунт на гугъл - трябва да се намери паролата или собственика на акаунта.
Цитирай
#5

Добре а освен това бързо му пада батерията , акаунт в маикрософт имам и колко ще ми струва да ми го оправите че до тука съм дал 50 лв. и без резултат или ми обяснете как да процедирам.
Цитирай
#6

Падането на батерията може да е от всичко - за него не мога да гарантирам разрешение на проблема.
Останалото - ще ви струва само разходите в двете посоки.
Ако с флашване на официалния ром не се оправя ще видим дали има начин да се възстановят евентуално изгубените мак адреси на wifi и bluetooth
Цитирай
#7

Добре  съгласен съм ,даите адрес за кореспонденция.
Цитирай
#8

Fix: https://www.youtube.com/watch?v=5kkSS4Il0dc


файлчето за сваляне е това:
.zip wlan.zip Размер: 9.26 KB  Сваляния: 0


Искат се root права.
Отива се в system/etc/firmware
трие се съществуващата папка wlan и се слага на нейно място тази от архива.
Дори не е нужен рестарт на телефона, както ще видите на клипа.
Не съм тествал на Андроид 4.4
Но на 6.12.15 (5.1) сработи без проблеми
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)